Skocz do zawartości

Hard Enduro na A2


Fuzzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Potrzebuje Waszej pomocy w wyborze motocykla. W przyszłym sezonie rozpoczną się przygotowania do A2, więc czas się zacząć powolutku rozglądać, za czymś do kupienia.

Jeżdże od 2 lat w terenie (swoim enduro 50, czasem 125 albo 600 kumpli). Na początku pojawił się plan olania A2 i kupienia crossa, ale niestety, nie mam żadnego toru w okolicy, więc wybór padł na prawko i enduro. (proszę, nie mówcie, że na dojeżdżaniu do toru zmasakuje opony - zdaje sobie z tego sprawę, i się z tym godzę). Mój styl jazdy jest dosyć agresywny, więc zdażają się skoki, wywrotki, taplanie w bagnach oraz pakowanie się na nieprzejezdne ścieżki leśne. Praktycznie każdy wyjazd moją 50 kończy się jakaś awarią, czasem większą (wyrwane migacze, pęknięta owiewka, obluzowany tłumik), czasem mniejszą (urwana tablica). Mam teraz problem, gdyż kocham jazdę terenową i czas sie przerzucić na cos większego, ale nie chce po każdym wyjeździe spędzać kilku godzin w garażu przy naprawach. Czy znacie jakiś motocykl enduro, który mieści się w limitach A2 oraz uchodzi za "pancerny"? Zostanawiałem się nad EXC (słyszałem, że jedynym problem jest permanentnie pogięta tablica od koła) albo nad Hondą CR (którą reklamują jako czołg - nie wiem ile w tym prawdy). Cena nie gra roli, gdyż wolę, poczekać te kilka miesięcy, zarobić ten dodatkowy tysiąc bądź dwa, znaleźć dobrą ofertę i potem mieć frajdę z jazdy, nie bojąc się, że coś sie zepsuje.

Moim drugim pytaniem jest - co wg. Was jest lepsze 2T czy 4T. Jeździłem tym i tym, i po jeździe, stwierdzam, że mocne 4T jest przyjaźniejsze do jazdy, jednak jak to wygląda przy naprawach? W 2T jestem w stanie prawie wszystko naprawić u siebie w domu, a 4T nie miałem okazji rozbierać.

Pozdrawiam Maciek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary pierwsze co zrób to poczytaj na 50% tego co napisałeś masz odpowiedź już.......

 

chcesz enduro a rozważasz hondę cr ?? przecież to cross.....

 

A2 ma 47KM i 0.2kW/kg tak ?? tu też dużo zależy co masz w dowodzie wpisane, u mnie xr 600 ma 12kW w dowodzie :D

 

nic nie jest pancerne-w tym sporcie w kółko trzeba grzebać, jak chcesz kupić i żeby najdłużej wytrzymało bez serwisu to 125 2T ale nie exc tylko dt czy kmx-dopóki ma paliwo czy olej będzie jechać :D

 

w exc jest masa innych problemów niż pogięta tablica -jak kupisz zaniedbany egzemplarz szczególnie...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz kasy na moto i na jego utrzymanie? to nie 50tka gdzie tata da na wahe przy niedzieli i to wystarczy

każdy wyjazd moją 50 kończy się jakaś awarią, czasem większą (wyrwane migacze, pęknięta owiewka, obluzowany tłumik)

 

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Czy znacie jakiś motocykl enduro, który mieści się w limitach A2 oraz uchodzi za "pancerny"?

 

 

do 48KM ma prawie wszystko w teren

Zostanawiałem się nad EXC (słyszałem, że jedynym problem jest permanentnie pogięta tablica od koła

 

nie rób se jaj :icon_mrgreen:

albo nad Hondą CR (którą reklamują jako czołg - nie wiem ile w tym prawdy)

 

 

tej trzeciej Tischnerowskiej calkiem sporo, a tak na serio to chyba z XR ci sie pomerało

Moim drugim pytaniem jest - co wg. Was jest lepsze 2T czy 4T. Jeździłem tym i tym, i po jeździe, stwierdzam, że mocne 4T jest przyjaźniejsze do jazdy, jednak jak to wygląda przy naprawach? W 2T jestem w stanie prawie wszystko naprawić u siebie w domu, a 4T nie miałem okazji rozbierać.

Pozdrawiam Maciek :)

 

czytaj podpięty temat z tego działu o zakupie moto, bo to te,mat rzeka, nie sądze aby komus sie chciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do 48KM ma prawie wszystko w teren

 

ale jest przelicznik 0.2kW/kg jeśli to respektują to np xr przy prawidłowych danych w dowodzie osobistym się nie mieści-wychodzi 0.26...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz enduro a rozważasz hondę cr ?? przecież to cross.....

 

(...)

 

nic nie jest pancerne-w tym sporcie w kółko trzeba grzebać, jak chcesz kupić i żeby najdłużej wytrzymało bez serwisu to 125 2T ale nie exc tylko dt czy kmx-dopóki ma paliwo czy olej będzie jechać :D

 

 

CR'ki występują w wersjach enduro, przynajmniej z tego co się oriętuję :)

 

Edit: Faktycznie, przepraszam, pomieszało mi się. Chodziło oczywiśćie o XR.

 

To jest oczywiste, że nic nie wytrzyma pyłu, dziur i błota, bez konserwacji co jazdę lub dwie, ale jest różnica jak coś będzie przystosowane do takiej jazdy, czy będzie to tylko wyglądało na przystowowane do takiej jazdy.

 

DT albo KMX mają troche mało mocy. Szukam czegoś co będzie się zamykać w górnym limicie tych 44 KM (a nie kojarze żadnych enduro 125 o takiej mocy)

Edytowane przez Fuzzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerna w 2 T :icon_mrgreen:

 

Bierz Suzuki DRZ 400

 

Moze nie pieknosc ale cdosc pancerna i lzejsza od XT

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ile masz kasy na moto i na jego utrzymanie? to nie 50tka gdzie tata da na wahe przy niedzieli i to wystarczy

 

 

2. do 48KM ma prawie wszystko w teren

 

3. nie rób se jaj :icon_mrgreen:

 

4. czytaj podpięty temat z tego działu o zakupie moto, bo to te,mat rzeka, nie sądze aby komus sie chciało

 

1. Jak pisałem - kasa nie gra roli. A o utrzymanie się nie martw. Na utrzymanie motocykla zarabiam samemu od dawna i jeśli będzie trzeba, to będę pracował więcej. Zdaje sobie sprawę, że to nie jest tani sprzęt.

 

2. Wiem, ale mało który łapie się na przelicznik Kw/KG. A z resztą pytałem o konkretne modele - które są sprawdzone i się nadają.

 

3. Dlaczego nie?

 

4. Przeglądnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR'ki występują w wersjach enduro, przynajmniej z tego co się oriętuję :)

 

nie występują, są jedynie ceery przerabiane przez HM włoskiego tunera, bardzo rzadkie, są tez CRM tofaktycznie enduro ale z CR mają tylko wspólnego producenta

Pancerna w 2 T :icon_mrgreen:

 

a czemu nie? dt 125 nie jest pancerna? exc 250 które robi po 400 motogodzin na korbie nie jest? :) porównaj sobie z wyczynowymi crossami i h-enduro 250 4t :D

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no owszem są cre- crki przerobione na enduro przez HM i jest ich tyle na rynku co sensownych polityków w tym kraju .....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczytałem i najlepiej wypada Suzuki DRZ400 albo ta WR 250.

 

Ile wazysz ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile wazysz ?

 

:crossy:

 

73 kg.

Masy się nie boję, gdyż jakieś już doświadczenie posiadam, a na Yamaszce XT 600 lepiej mi się jeździło, niż na sprzęcie który aktualnie posiadam (+/- 60 kg różnicy). Nie był ani za lekki ani za ciężki. A jeżdżąc na mojej 50, mam wrażenie, że jest ona miotana przez to po czym aktualnie jadę. XT swoją masą się przebijała przez wszystko. Wole prowadzić masywniejsze motocykle, gdzie czuć, że to jest "bydle" ;P

Edytowane przez Fuzzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wadze WR 250 to zaden Problem, tyle, ze to bardziej pod wyczyn. Suka ma wiekszy Moment obrotowy jest ciezsza. Bez karniecia sie nigdy nie bedziesz mial pewnosci co wybrac.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...