Skocz do zawartości

Zerwany pas napędowy - konwersja na łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

w swoim Sporcie mam zebatke 23 na przodzie i 48 tyl,z lancuchem oczywiscie

witam. w zwiazku z tym mam pytanie ... czy sruby od puleya pasuja do zebatki tyl .. i jak z reszta?..bo decyzja juz zapadla .. ja bede mial 21/49 ..

oryginalne ..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Co wy się tak tego zerwanego pasa obawiacie, mamy dwa sporty i jakoś się jeszcze żaden pas nie urwał :huh: .

Co innego jak się montuje cylindry większej pojemności np 1,6 to bym wymienił na łańcuch.

Ale przy waszych 60 kucy po co.

Nie masz syfu na kole, cichy napę itd.

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sruby pasuja,nie wiem,ktory rocznik Twojego Sporta,chodzi mi o oslone pasa,czy ja zostawisz do lancucha,czy nie?

a takze o podnozke pasazera?

poniewaz w roznych rocznikach sa inne rozwiazania co do tego

pod tylna zebatke bedziesz musial dac dystans,sa takie oryginalne

jezeli chodzi o przednia,to w zaleznosci od tego jaka bedziesz mial,jezeli plaska,to tez musisz dac dystans

a jezeli taka jakby tloczona z wypustem,to nie

Edytowane przez BLACKY4

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sruby pasuja,nie wiem,ktory rocznik Twojego Sporta,chodzi mi o oslone pasa,czy ja zostawisz do lancucha,czy nie?

a takze o podnozke pasazera?

poniewaz w roznych rocznikach sa inne rozwiazania co do tego

pod tylna zebatke bedziesz musial dac dystans,sa takie oryginalne

jezeli chodzi o przednia,to w zaleznosci od tego jaka bedziesz mial,jezeli plaska,to tez musisz dac dystans

a jezeli taka jakby tloczona z wypustem,to nie

rocznik 2001 jesli bedzie pasowac oslona to zostawie i podnozek tez o ile to bedzie mozliwe .....przednia jest jak by tloczona jak piszesz.. a tylnia to juz wiem ze dystans .....jesli by to jaka grubosc tego dystansu...?? lub gdzie tego szukac jesli nie bede mogl dorobic .....

OK juz sie zorientowalem jaki ten dystans...i grubosc to okolo 5mm ........ jak dadza dodstep do tokarki to wytocze...ostatecznie poszukam i kupi sie ... :)

Edytowane przez marek hd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnozek pasuje w Twoim roczniku,w moim 2006 nie pasowal,trzeba bylo przerobic,oslone nieco obnizyc z przodu musialem,bedzie potrzebna spawarka

do tego,jezeli sie zdecydujesz

ten dystans 5mm moze byc niewystarczajacy,ale sa tez ciensze,mozesz dolozyc do tego cienki jeszcze,ja tak zrobilem,o ile pamietam,

ewentualnie,gdybys nie znalazl tej cienszej,mozna zastosowac odpowiedniej grubosci podkladki np.ze stali nierdzewnej,o odpowiedniej srednicy( na poczatku,mialem takie,pozniej zmienilem,przy okazji zmiany tylnego kola na alu)

do przedniej zebatki tez zobaczysz,czy trzeba cos podlozyc,tak,aby zachowac bezpieczny dystans,no i lancuch musi isc rowno,to w zasadzie

widac golym okiem,pamietaj,ze sruba przedniej zebatki ma lewy gwint,to by bylo na tyle

Edytowane przez BLACKY4

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnozek pasuje w Twoim roczniku,w moim 2006 nie pasowal,trzeba bylo przerobic,oslone nieco obnizyc z przodu musialem,bedzie potrzebna spawarka

do tego,jezeli sie zdecydujesz

ten dystans 5mm moze byc niewystarczajacy,ale sa tez ciensze,mozesz dolozyc do tego cienki jeszcze,ja tak zrobilem,o ile pamietam,

ewentualnie,gdybys nie znalazl tej cienszej,mozna zastosowac odpowiedniej grubosci podkladki np.ze stali nierdzewnej,o odpowiedniej srednicy( na poczatku,mialem takie,pozniej zmienilem,przy okazji zmiany tylnego kola na alu)

do przedniej zebatki tez zobaczysz,czy trzeba cos podlozyc,tak,aby zachowac bezpieczny dystans,no i lancuch musi isc rowno,to w zasadzie

widac golym okiem,pamietaj,ze sruba przedniej zebatki ma lewy gwint,to by bylo na tyle

dzieki //tak z tym lewym gwintem pamietam...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...