Skocz do zawartości

Brak ladowania


ziomek2305
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam Honde VFR 750 RC36 z 95 roku.Spalil mi sie regulator,wymienilem na nowy uzebrowany. Bylo ladowanie lecz po dwoch tygodniach spalil sie ten nowy.Zmiezylem napiecie altelnatora bez obciazenia i wychodzi na 3 fazach po 75v przy 5000obr/min.Z tego co wyczytalem jest ok ale gdy rozkrece moto na 7000obr/min napiecie rosnie do ponad 100v.

I teraz juz nie wiem czy to dobry objaw,nie wiem czy mam wymieniac altelnator czy to poprostu regulator byl trefny.

Czy moglby mi ktos pomoc? Czego sie czepic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda akurat słynie z walniętych statorów więc wypada go wziąć pod lupę. Sposobem Wueski weź żarówkę 100W i tak jak rozbiłeś pomiary zmiennego napięcia podłącz do każdej pary żarówkę przed pomiarem. Sprawdzisz wtedy pod obciążeniem te uzwojenia. Jeśli napięcia będą takie same i bez anomalii to zainteresuj się połączeniami czyli temat do przerobienia tutaj.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/133793-problem-z-ladowaniem-krok-po-kroku/

Poza tym w jakim stanie masz akumulator?

Pytanie jeszcze ożebrowany regulator wstawiłeś ale jaki?

 

P.S. Twój pierwszy post powinien być w powitalni.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda akurat słynie z walniętych statorów więc wypada go wziąć pod lupę. Sposobem Wueski weź żarówkę 100W i tak jak rozbiłeś pomiary zmiennego napięcia podłącz do każdej pary żarówkę przed pomiarem. Sprawdzisz wtedy pod obciążeniem te uzwojenia. Jeśli napięcia będą takie same i bez anomalii to zainteresuj się połączeniami czyli ylotemat do przerobienia tutaj.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/133793-problem-z-ladowaniem-krok-po-kroku/

Poza tym w jakim stanie masz akumulator?

Pytanie jeszcze ożebrowany regulator wstawiłeś ale jaki?

 

P.S. Twój pierwszy post powinien być w powitalni.

Aku ok,trzyma prad,kreci elegancko. Regulator zalozylem do vfr nawet w roczniku sie zmiescilem.

Sprawdze z zarowka a potem bede myslal co dalej.

Dzieki za informacje a powitalnia juz zaliczona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku ok,trzyma prad,kreci elegancko. Regulator zalozylem do vfr nawet w roczniku sie zmiescilem.

Sprawdze z zarowka a potem bede myslal co dalej.

Dzieki za informacje a powitalnia juz zaliczona :)

kupiłeś używkę z Alegro czy nowy regulator w Hondzie ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z allegro ale nowy no i po dwuch tygodniach sie skonczyl.



z allegro ale nowy no i po dwuch tygodniach sie skonczyl.

Jeszcze taka ciekawostka.

Nie nie dzialal mi wentylator chlodnicy,okazalo sie ze nie bylo wcale bezpiecznika,zalozylem bezpiecznik i wszystko dzialalo lecz wlasnie wtedy na drugi dzien poszedl regulator.Nie wiem czy tu jest jakies powiazanie ale przed uruchomieniem wentylatora kompletnie nic sie nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bedzie,dzis sprawdzilem jeszcze raz napiecia na uzwojeniu ale tylko na wolnych i wyszlo na kazdej pozycji 18-19V

i pomiary rezystancji i wyglada wszystko ok..

 

Na wolnych obrotach możesz mierzyć napięcie na klemach akumulatora sprawdzając czy w ogóle masz ładowanie i ewentualnie podpowiedź gdzie dalej szukać

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...