Skocz do zawartości

Dylemat przed kupnem Honda 650 Nighthawk lub 750


estor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam naszło mnie znowu na moto a że sezon się skończył to ceny tańsze , gustej w starych moto ,(mam 36 lat) jazda hobbystyczna weeakndowa tylko na to mam czas a motocykl zawsze od lat młodzieńczych siedział mi w głowie , miałem sevenfiftyz 93r , inazume 750 z 99, ostanio shadow 600 z 95, zawsze zadbane egzemplarze i zawsze jakos po sezonie sprzedawałem z nastawienia że czasu nie ma to moco stoi. I znowu to samo naszło mnie :) nie chce dużo wydawać bo wiem że i tak będzie wiecej stał ale chce mieć coś . Teraz w mojej okolicy pojawiła się Honda Nighthawk 650 z 85r za 3tys zł oraz 750 z 94 r. za 4,8 tys zł

Czy ładowanie się w zadbaną 650 z tego roko jest dobre ? czeka na opinie , pozdr

 

 

 

 

 

post-44987-0-48935700-1379440932_thumb.jpg

post-44987-0-91213700-1379440938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem większy sens ma zakup 650tki ze względu na to, że ma trochę charakteru, jest już coraz rzadziej spotykana, troszkę klasyczna natomiast 750tka to po prostu "biedniejsze" wydanie sevenfifty

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak by miał wyglądać wydech ?robert83_650.jpg

 

Czy wydech deklasuję ten motocykl ? ogólnie jest świeżo sprowadzony z Holandii i wygląda na zadbany i cena chyba nie jest wygórowana ?

 

byłem oglądałem tę 650 , jest do dopieszczenia , ale co to może być słychać stuki w górnej cześci silnia , nie słychac przy wolnych po dokręceniu , przejechaem się nie ma problemu , nie dymi, sprzedawca twierdzi ze moto od dłuższego czasu nieużywany zagranicą , że zalać nowym olejem i bedzie ok ?

Edytowane przez estor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na tym foto powyżej ma wyglądac oryginalny wydech.

Brak ori wydechu to na ogół jakaś kombinacja albo z przebiegiem albo ze jakimś szlifem po asfalcie.

Jak moto jest całe w oryginale tzn lakier,osprzet no i wydech to na ogół jest w dobrym mechanicznie stanie-przeciez to oczywiste

Ten co sprzedaje na ogół mówi to co kupujacy chce usłyszeć-jak wymiana oleju załatwi stuki w silniku to niech ja zrobi i po kłopocie...to żaden koszt w sumie

Taka dygresja "klima sprawna tylko trzeba nabić"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem czyli nie ładować się w to ? za bardzo nie mam jak już tam jeździć i sprawdzać czy w tym modelu jakby coś było to naprawa może być kosztowaną ? słyszałem że często napinacz i łańcuszek są bolączką , a czy samoregulujące zawory od starego oleju też mogą hałasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na tym foto powyżej ma wyglądac oryginalny wydech.

Brak ori wydechu to na ogół jakaś kombinacja albo z przebiegiem albo ze jakimś szlifem po asfalcie.

Jak moto jest całe w oryginale tzn lakier,osprzet no i wydech to na ogół jest w dobrym mechanicznie stanie-przeciez to oczywiste

Ten co sprzedaje na ogół mówi to co kupujacy chce usłyszeć-jak wymiana oleju załatwi stuki w silniku to niech ja zrobi i po kłopocie...to żaden koszt w sumie

Taka dygresja "klima sprawna tylko trzeba nabić"....

bzdura

nieoryginalny wydech to zazwyczaj norma w doinwestowanych sprzętach - w tym przypadku widać, że po prostu pierwszy (jeden z pierwszych) właściciel wydał na niego niemało kasy, tak samo jak dzisiaj do nówek zakłada się acrapovic'e, leo vince'y, arrow'y itp. itd.

to nie jest końcówka z PF125p przyspawana do oryginalnych kolektorów tylko kompletny wydech 4w1 z lat osiemdziesiątych dedykowany do tego modelu motocykla (może jakiś Sankei czy coś w tym rodzaju)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bzdura?

Być może...

Masz rację że dzisiaj zakłada się akcesoryjne wydechy ,czy tak było w latach '80 w NL?

Ja tego nie wiem,być może masz rację.

Moim zdaniem w sumie stary juz motocykl taki jak ten 650 jest po prostu bardziej wartościowy jak jest oryginalny.

Na zdjęciu widać też przerysowany gmol i ułamana końcówkę klamki h-ca-może ma to znaczenie a może nie.

Teraz taki nowy wydech 4w1 kosztuje nieco ponad 300Eur wiec nie jest to jakaś "niemała kasa"-może w latach '80 był drogi tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać też przerysowany gmol i ułamana końcówkę klamki h-ca-może ma to znaczenie a może nie.

 

chciałeś kupić niemal trzydziestoletni motocykl z przebiegiem 0km wyciągnięty ze skrzyni transportowej za 3kzł?

no ludzie - ogarnąć by się trochę wypadało!

pomyśl dalej - kto wkładał by w motocykl warty 700E dodatkowe 300E na sam wydech?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałeś kupić niemal trzydziestoletni motocykl z przebiegiem 0km wyciągnięty ze skrzyni transportowej za 3kzł?

no ludzie - ogarnąć by się trochę wypadało!

pomyśl dalej - kto wkładał by w motocykl warty 700E dodatkowe 300E na sam wydech?

Hej

Przecież nigdzie nie napisałem że chcę kupić ten moto!

Czytaj ze zrozumieniem.

Również pomyśl l-jeżeli tutaj ten moto kosztuje 700EUR to odliczając koszt wyrejestrowania w NL,transport do PL no i jakiś zysk sprzedawcy ile tam czyli w NL kosztował?

Bez urazy-miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej bezsensowny byłby zakup wydechu za 300E

nie piszę, że chcesz kupić ten motocykl ale czepiasz się tego, że trzydziestoletni motocykl ma ryśnięty gmol i uszkodzoną dźwignie i na tej podstawie stawiasz dziwne tezy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej bezsensowny byłby zakup wydechu za 300E

nie piszę, że chcesz kupić ten motocykl ale czepiasz się tego, że trzydziestoletni motocykl ma ryśnięty gmol i uszkodzoną dźwignie i na tej podstawie stawiasz dziwne tezy

konrad1f czytaj ze zrozumieniem-może moje tezy nie będą Ci się wydawać dziwne.

Piszę o faktach a nie o tym co mi się wydaje

Z mojej strony to tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...