Skocz do zawartości

Warszawiacy - podpowiedzcie trase


darjerz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jutro wieczorem ok 17 odbieram córe Okęcia i ...małżonka ma taki plan oby podjechać coś koło południa do W-wy (wyjadę rano jak się wyspie :d) i coś tam obejrzeć (chodzi jej głównie o PKiN :d). Pytanie brzmi czy jadąc 8 od W-wia pchać się autem do centrum czy też lepiej gdzieś (gdzie) w okolicach okęcia zaparkować się i dalej komunikacją miejską (jakimi trasami?) , a poźniej wrócić do auta i podjechać na lotnisko?

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacją zajmie Ci to dużo czasu. Między 10 a 14 nie będziesz miał aż tak wielkich korków a z resztą jesteś z Wrocławia więc coś o korkach powinieneś wiedzieć :D

Moim zdaniem odpalaj nawigację pospisuj sobie adresy miejsc które chcesz zwiedzić i atakuj samochodem. Na lotnisko radzę wcześniej jechać niż na 17 ponieważ około tej godziny ulica Żwirki i Wigury jak i Łopuszańska czy Aleje Krakowskie będą zakorkowane.

 

Ja nie korzystam z komunikacji miejskiej więc moje zdanie jest takie. Ci co poruszają się systematycznie nimi może będą mieli inne zdanie ale to zobaczymy. Wybierz te z którym będziesz się czuł pewniej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia parkowania w centrum - znaleźć miejsce to loteria dla kogoś znającego miasto, a co dopiero przyjezdnego... Jakbyś miał w Wawie spędzić więcej czasu niż 4-5h to (chyba) lepiej by było postawić auto w P&R al. Krakowska i śmigać na dobowym, ale tak to też bez sensu, a pewnie drożej wyjdzie niż paliwo + parkometry.

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, korki to dla mnie norma :(. Jednak tak jak wszędzie widzę, że szybciej autkiem, chociaz pamiętam że jadąc na lotnisko 8 mijam chyba jakiś piętrowy P&R. Ale pewnie działa to jak we Wrocku komunikacją godzinę autem 20 min. BTW na Okęciu jest Kiss&Raid czy trza bulić za 15 min?

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano po fakcie... ale podobnie jak Mycha proponuję system rowerów miejskich. Szczególnie że to ten sam system co we wro. I jeśli masz konto we wro na te rowery możesz ich używać również w stolycy;)

Co do parkowania odezwij się next time. Podjedziesz do mnie zaparkujesz za free i podjedziesz busem w max 20min do palacu PKIN;) a moze i Cie podrzuce do centrum bo wczoraj akurat mialem wolne i moglem sobie na to pozwolic;)

Ewentualnie parkować przy lini metra na Ursynowie czy na Służewiu (jedno i drugie blisko Okęcia) i stamtąd metrem. A parkowanie w tamtych strefach jest za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko po 1 lało, po 2 lało . Zapłaciłem za parking pod PKiN całe 15 pln ale obleciałem z buta prawie cały Trakt Królewski bez konkretnego zwiedzania ot tak obejrzeć w niecałe 4h- prawda wspomogłem się do łazienek MZK ;) bo okazał się ze samolot po 19 ląduje.

In minus kobita popsuła buta i musiała zakupić nowe u Chińczyka pod przejściem :)

A co do kolejnej wizyty to polecam się na przyszłość.

A to ciekawe z tymi rowerami to znaczy że na wrocławskiego "urbancarda" też można jeździć? Chyba sobie w końcu wyrobie bo nie był mi potrzebny a z MPK korzystam tylko ... wracając późno z % i to jak nie zorganizuje podwózki.

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kolejnej wizyty to polecam się na przyszłość.

A to ciekawe z tymi rowerami to znaczy że na wrocławskiego "urbancarda" też można jeździć? Chyba sobie w końcu wyrobie bo nie był mi potrzebny a z MPK korzystam tylko ... wracając późno z % i to jak nie zorganizuje podwózki.

 

z urbancardem nie wiem jak jest. Ja we wro po prostu zalozylem konto na nextbike i korzystam z wynajęcia przez telefon. A że w wawie ta sama firma zrobiła miejskie rowery to do woli mogę korzystać również, uzywając przy wynajmie mojego telefonu. Czy urbancard wrocławski zadziała w wawie to nie mam pojęcia...ale wydaje mi się że nie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...