Skocz do zawartości

ER5 - nagła awaria


krefik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów, pytanie mało szczegółowe, bo nie bardzo mam jeszcze pojęcie co, gdzie i jak z ER5.

 

Dzisiaj po przejechaniu ok. 15km coś zgrzytnęło i maszyna się zatrzymała. Okazało się, że gdzieś wcięło olej - wczoraj był, przejechałem jakieś 120km, więc nawet nie sprawdzałem rano. Po zatrzymaniu brakowało około litra, ale już wszystko stało. Rozrusznik nie jest w stanie zakręcić wałem - zgrzyt i stuknięcie, sprzęgło rusza się o kilka mm. Kontrolki były ciemne, zaświeciły dopiero po zwiezieniu maszyny lawetą do domu. Nie dam rady nawet zakręcić wałem na jedynce - tylne koło się blokuje. Biegi do góry nie wskakują.

 

Czy ktoś mógłby doradzić gdzie mógłbym jeszcze zajrzeć, zanim przyjdzie poniedziałek i jakiś mechanik otworzy drzwi? I czy to już kaplica, czy jest jeszcze szansa, że uratuję silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to wygląda. Piec się zatarł, raczej nie ma sensu bawić się już w naprawianie. Pozostaje szukanie nowego silnika.

Amen.

Nic dodać nic ująć.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarłeś silnik a gdzie to okaże się po rozebraniu.

Oczywiście można go naprawić tylko po co ?

Koszty naprawy przekroczą wartość używanego silnika z rozbitka.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje jeszcze kwestia gdzie wcięło olej :). 125km to nie jest przebieg w którym silnik może spalić aż tyle oleju aby się zatrzeć.

 

zależy jaki olej tam był zalany i kiedy ostatnia wymiana ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...