Skocz do zawartości

Yamaha XVZ1300 Venture Royale 1992r - nie Star - sprzęgło rozrusznika


tomprz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie proszę Administratora o nie przerzucanie posta do wątku Yamaha Royal Venture. Tam sa tylko użytkownicy Royal Star Venture a to zupełnie inny motocykl i niestety zadnej porady tam nie uzyskałem na żaden temat. Ale do rzeczy. Mam problem ze sprzęgłem rozrusznika. Wszystko zdemontowałem i powodem usterki są wszystkie trzy zerwane śruby mocujace tarczę z rolkami do koła magnesowego. Zestaw naprawczy już czeka na rozpakowanie, sruby tez są, tylko jest jeden klopot - tarcza w którą wkłada sie rolki ma taką blaszkę z jednej strony która zapobiega ich wypadaniu. Niestety nie jest juz ona w najlepszym stanie, sa peknięcia i nie jest juz trwale zespolona z tarczą. Teraz pytanie: czy ktos próbował montować sprzegiełko bez tej blachy, bo po dołozeniu koła zębatego nie ma mozliwości ,zeby rolki wypadły. Ale myśle sobie, ze taki silnik wymyslili mądre żółte ludziki i jeżeli byłoby to zbędne to by tego nie było. Pytanie kieruje głównie do uzytkowników Yamahy v-max (bo to ten sam silnik co w Venture), yamahy Virago - bo to tez bolączka tego modelu i niemal identyczna konstrukcja tego elementu. Niestety pierwsza generacja yamahy venture royal to sprzet niszowy i nie znalazłem ani jednego uzytkownika na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawnymi czasy do dobrego tonu należało,że jeżeli nie mam nic sensownego do powiedzenia to się nie odzywam.Pamiętaj o tym. A pytanie było jasno sformułowane i to do kogoś kto miał z tym doczynienia. Średniointeligentny czytelnik tego forum rozumie,że jeżeli pytam o alternatywę tzn. że jest problem z nabyciem części lub jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawnymi czasy do dobrego tonu należało,że jeżeli nie mam nic sensownego do powiedzenia to się nie odzywam.Pamiętaj o tym. A pytanie było jasno sformułowane i to do kogoś kto miał z tym doczynienia. Średniointeligentny czytelnik tego forum rozumie,że jeżeli pytam o alternatywę tzn. że jest problem z nabyciem części lub jest to niemożliwe.

 

 

A co Ty wiesz o dawnych czasach ?

Dorób sobie taką blaszkę a jak nie potrafisz to masz internet i dostęp do rynku USA na który ten model był produkowany.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego, gdybym znalazł to na ebayu, to bym tu nikomu tyłka nie zawracał. Jeszcze raz powtarzam, pytanie jest skierowane do ludzi, którzy mieli styczność z tym konkretnym problemem i oczekuje od nich porady typu jak, co, gdzie, w jaki sposób. Niestety najwięcej do powiedzenia mają ci, co nic w tym temacie nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ten element o którym piszesz. Ta blacha, która mnie interesuje jest częścią w której osadzony jest krążek z rolkami sprzęgła rozrusznika.

Dzisiaj pytałem w serwisie Yamahy- niestety ta blaszka nie występuje oddzielnie, tylko razem z tym żeliwnym krążkiem w którym pracują te wałeczki - cena 893zł. Czekam na alternatywne pomysły.

Edytowane przez tomprz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...