Skocz do zawartości

z MZ 251 do MZ 250


jumpersss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiedziałem gdzie się podpiąć z tym problemem myślę że tutaj powinno być ok.

 

Otóż chciałbym zakupić MZ ETZ 251 ale w województwie Lubelskim ciężko o tanią i zadbaną. A więc postanowiłem że zakupię 250 z czym u nas łatwiej nawet znalazłem ciekawą z podniesionym tyłem. i teraz pytanie czy jest szansa założyć do niej bak z MZ ETZ 251 czy będą one różniły się mocowaniami.?

 

 

Cena myślę rozsądna bo 1.800zł.. dołożę trochę na lakier boczków i baku. Odmalowaniem reszty myślę że dam radę zająć się sam stosując farmy, spray'e i inne...

 

 

44929405_3_644x461_mz-etz-250-motocykle-44929405_1_644x461_mz-etz-250-chelm.jpg44929405_2_644x461_mz-etz-250-zdjecia.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to po pierwsze na tych zdjęciach bak jest od ETZ 150 a nie 251

2. podniesiony tył mam rozumieć te wiejsko zadarte siedzenie? :banghead: nienawidze tego ale to już kwestia "gustu"

a zbiornik raczej będzie pasował ale może być szpara pomiędzy zbiornikiem a siedzieniem ale tylko jak założysz też siedzenie od 251 a z oryginalynm od 250 to nie wiem

ps. spray to syf, malowanie proszkowe polecam, tylko trzeba wypiaskować, pomalowanie zbiornika i poczków z podkładem proszkowo kosztowało mnie ok. 100 zł nie licząc piaskowania

Edytowane przez kilant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tak, musisz jechać do malarni proszkowej i dobrać sobie kolor. jak byłem w zakładzie zajmującym się malowaniem samochodów natryskowo, to koszty pomalowania zbiornika i boczków były kosmiczne, dosłownie, kilka razy więcej niż za proszek. A proszek to same atuty, 0 zacieków dużo taniej, trwalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem znajomego ze sprężarką i drugiego który robi na bazie w firmie z busami.. więc widział jak się maluje.. teraz pytanie czy w takim "squadzie" damy radę pomalować motor.? Jeśli tak toprosiłbym namiary jak to dobrze zrobić i jaka nazwa będzie odzwierciedlała ten niebieski kolor.?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem znajomego ze sprężarką i drugiego który robi na bazie w firmie z busami.. więc widział jak się maluje.. teraz pytanie czy w takim "squadzie" damy radę pomalować motor.?

nie!

sprężarką to możecie co najwyżej podmuchać. Jeśli nie ma komory to licz się z choinką paprochów na lakierze - poza tym jeśli ktoś ,,widział" malowanie to nie znaczy, że malował. Malowanie natryskowe praktykuję 2 lata, proszkowe już rok i nie mogę powiedzieć o sobie, że maluję bdb

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, o czym Wy piszecie?

Chcecie zbiornik i resztę nadwozia motocykla proszkowo lakierować?

 

Przecież to jak kupa wyjdzie, motocykl to nie betoniarka!!!

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to na jeden kolor pomalujesz to brzydko to bedzie wyglądało ale jak tam chcesz :biggrin:

 

Przepraszam a zna sie kto na zapłonie selettra p 3356e? Bo NIE MOGĘ USTAWIĆ I MOTOR NIE CHCE ZAGADAĆ

kto mówi o malowaniu całego motocykla na 1 kolor? proszek nie jeden kolor przecież ma? ten co założył temat chce pomalować zbiornik i boczki, więc doradziłem, że proszkowo, ja tak mam i wyszło bardzo dobrze, i bardzo tanio, a do tego będzie trwalszy niż natrysk i nie będzie ewentualnych zacieków, ludzie kto tu mówi o całym motocyklu? i to jeszcze na 1 kolor? naucz się czytać ze zrozumieniem, a poza tym masa ludzi maluje cały motocykl proszkowo, bo proszek jest poprostu najlepszy

Edytowane przez kilant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mówi o malowaniu całego motocykla na 1 kolor? proszek nie jeden kolor przecież ma? ten co założył temat chce pomalować zbiornik i boczki, więc doradziłem, że proszkowo, ja tak mam i wyszło bardzo dobrze, i bardzo tanio, a do tego będzie trwalszy niż natrysk i nie będzie ewentualnych zacieków, ludzie kto tu mówi o całym motocyklu? i to jeszcze na 1 kolor? naucz się czytać ze zrozumieniem, a poza tym masa ludzi maluje cały motocykl proszkowo, bo proszek jest poprostu najlepszy

dobry lakier (i to co pod nim) będzie taki sam wytrzymały jak proszek, ale jak malujecie muchozolami to potem takie opinie można czytać po forach

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry lakier (i to co pod nim) będzie taki sam wytrzymały jak proszek, ale jak malujecie muchozolami to potem takie opinie można czytać po forach

tak, zgadzam się całkowicie, że tak, ale napewno będzie droższy, a autor tematu mówił o niezbyt profesionalnym malowaniu, ale w jakichś tam warsztatach to napewno będzie trwały ale droższy, ale i tak proszek jest trwalszy, w galileo o tym mówili kiedyś ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz chciałbym sprężarką pomalować ale już myslałem o podkładzie epoksydowym i potem aklrylowym.. następnie niebieski kolor i kolejna sprawa lakier..Lub wybrać się do mieszalni i żeby dali mi już zmieszany niebieski metalik... wszystko w sprężarkę i jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...