Skocz do zawartości

prędkościomierz źle wskazuje


Mimo_ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanko:

Otóż zrobił mi sie taki myk:

prędkościomierz zle pokazuje mi prędkość(i to ie jest zaniżanie o kilka km,tylko np.u mnie na liczniku 80km/h,u kumpli 120) Błąd jest w granicach 30-40 km mniej niż być powinno,i im większa prędkość,tym bardziej zaniża.

Co sie mogło sypnąć????Dodam,że przy dzwonie zegary dostały,ale rozbierałem je i nie zauważyłem nic niepokojącego(tylko ryśnięte obudowy).Licznik przebiegu wskazuję prawidłowo.

Dla testu przełożyłem nawet linkę w odwrotną stronę,ale nic sie nie zmieniło).

Kto to może ewentualnie przejrzec i zobaczyć czy jakis trybik/sprężynka sie nie sypnęła???

Zegarmistrz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joserodo

Niektóre rowerowe (te z dolnej półki) maja ograniczenie do 100, ale te markowe liczniki są wyskalowane o wiele wyżej (np. do 300) albo w ogóle nie mają ograniczeń.

 

A co do wyłaczania od wstrasów: przeca na rowerze też są wstrząsy. Jedyna wada takiego licznika to zasilanie z baterii. Jak go zima zostawisz przypietego do sprzęta to po kilku godzinkach możesz pożeganać sie z pomiarem prędkości do najblizszej wymiany baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam takowy licznik, ja mam od kad dostalem rower na komunie, czyli jakies 2 lata temu :P:D:D:D:D i do dzis dziala, tylko raz zmienialem baterie, nalezy zwracac uwage na ograniczenia predkosci, zeby niebyl do 100km...moj jest ponoc do 270...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki rowerowy licznik to nie ma jakiegos ograniczenia prędkości????Nie będzie sie wyłączał od wstrząsów????

 

P.S.Jak tu kawałek plastiku zamontować na moim cudownym klasyku :P

 

Na pewno ma ograniczenie :P Na wyświetlaczu mieszczą się tylko trzy cyfry czy możesz pociągnąć tylko 999km/h wynika z tego wniosek że nie uda Ci się przekroczyć szybkości dżwięku 8O aczkolwiek będziesz blisko.

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wlasnie zalozylem licznik rowerowyi juz wiem ile mnie licznik oszukuje :P , do 40 km/h nie oszukuje wogole, jazda zaczyna sie powyzej 50 km/h, licznik motocyklowy 50, rowerowy 48, przy 100km/h licznikowo rowerowy pokazuje 95, natomiast przy 160 licznikowe, rowerowy pokazuje 152km/h, wiekszych predkosci nie sprawdzalem bo nie mam gdzie w poblizu takich rozwinac.

NIezle co? skubane japonce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

i jeszcze jedno pytanko:

 

czy przy wyzszych predkosciach opona motoctklowa nie odksztalca sie pod wplywem sily odsrodkowej? tzn czy sie nie zweza i nie zwieksza srednicy? bo jesli tak to napewno ma to duzy wplyw na wskazania licznika rowerowego, ktory tego nie uwzglednia.

 

Pytam, poniewaz na wyscigach dragsterow widac to zjawisko bardzo dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem teraz tylną gumę jest troche wyzsza mimo że ma ten sam indeks ale jest szersza i teraz licznikowe 100 osiagam przy nizszych obrotach

A co do gumy to odkształca się i to juz wiedzieli projektanci czołgów :buttrock: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ostatnio predkosciomierz rowerowy, po tym jak roczny slimak znowu sie rozwalil (przeskakuje na zebatkach). Dokladnie zmierzylem obwod kola, wynosil 1812mm :mrgreen: Tyle ustawilem w liczniku. No i pokazywal zle. Ustawialem go, zwiekszajac stopniowo ustawienia obwodu kola i sprawdzajac predkosc z motocyklem jadacym obok. Poza tym, pamietalem na jakich obrotach na 6 biegu jaka mialem predkosc mniej wiecej. Teraz mam w liczniku ustawione 1940mm i predkosc jest w miare ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzylem wlasnie z opona :buttrock: Nie pamietam jakiej firmy, a nie chce mi sie teraz leciec do garazu :buttrock: Kumpel ma tej firmy przy rowerze i jezdzi juz 2 lata bez problemow, wiec chyba kiepski nie jest. Kosztowal 44zl. Byl jeszcze sigmy, ale kosztowal 80pln. Wolalem miec te 36zl na wahe :mrgreen: A ten co mam, pokazuje dodatkowo srednia oraz maksymalna predkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...