Skocz do zawartości

Norwegia - Stavanger, Bergen


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie będę się rozpisywał bo nie ma na to czasu. Do wyjazdu zostało już tylko dwa tygodnie. Norwegia mnie tak urzekła i zafascynowała że postanowiłem tam wrócić ponownie. Na 99% wracam do Norwegii w sierpniu na tydzień od 9 do 18 sierpnia. Jeśli ktoś chciałby do mnie dołączyć to zapraszam. Wstępnie do przejechania około 2800km. Namiot i prowiant z Polski. Noclegi za free jak ostatnia moja podróż na Nordkapp. Koszt promu na osobę z motocyklem Gdynia-Karlskrona-Gdynia to około 400zł. Trasa bardzo fajna: https://maps.google.pl/maps?saddr=Gdynia,+PL+-+Karlskrona,+SE&daddr=V%C3%A4xj%C3%B6,+Szwecja+to:E4+to:Trasa+47+to:Vogts+gate%2FRv19+to:Knudstadveien%2FRv19+to:E134+to:Rv9+to:Fv500+to:Lysebotn-Forsand+to:Preikestolvegen%2FFv529+to:Ryfylkevegen%2FRv13+to:Rv13+to:Rv13+to:%C3%85saneveien%2FE16%2FE39+to:60.20538,5.593203+to:60.0550583,5.9101006+to:Holbergs+gate%2FFv418+to:E18+to:E20%2FE6+to:Nieznana+droga&hl=pl&ie=UTF8&sll=60.107986,5.669632&sspn=0.316535,1.056747&geocode=FYkGWQMdHn7uAA%3BFZznYwMdXOvhACl5VTMqPiNXRjHgj-RB8_4ABA%3BFX8dcQMdEg3YAA%3BFWXJeQMdjuDDAA%3BFWbiigMddbSiAA%3BFTkBigMdKmqeAA%3BFVLYjQMdbKCQAA%3BFVwUhgMd0aFyAA%3BFccehQMdyoNlAA%3BFVzEggMd1eRcAA%3BFdUihAMdpKxdAA%3BFQgjhQMdbFNaAA%3BFYt_iwMdTudfAA%3BFYy0mgMdTmNpAA%3BFbxsmQMdkHFRAA%3BFUSplgMdc1hVACk140so4Fs8RjGiI_odErr8Qg%3BFRJelAMdVC5aACnB072ylGo8RjHnKLaODGNngQ%3BFQW1gwMdDTJXAA%3BFV5SiQMd2l2eAA%3BFTQnYQMdb7nEAA%3BFRoHWQMdWIDuAA&gl=pl&mra=dpe&mrsp=16&sz=11&via=15,16&t=m&dg=feature&z=7%20%20%20//

Pełen luz tym razem. Średnia dzienna wychodzi po 347km. Czekam na chętne osoby do 4 sierpnia. W tym dniu rezerwuję sobie prom i zamykam temat.

Szerokości życzę

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mieszkam w okolicy Stavanger.W zeszłym roku pokręciłem się trchę na Valcu po Rogolandzie.Proponuję Ci małą zmianę trasy pomiędzy Stavanger a Kristiansand.Okokło 80km. od Stavanger skręć z E39 na 44 w kierunku na Egersund i jedż nią do Flekkefiord a tam z powrotem na E39.Nie stracisz dużo czasu a gwarantuję że nie będziesz żałował.Świetna ścieżka pod moto

.Pozdro.Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mieszkam w okolicy Stavanger.W zeszłym roku pokręciłem się trchę na Valcu po Rogolandzie.Proponuję Ci małą zmianę trasy pomiędzy Stavanger a Kristiansand.Okokło 80km. od Stavanger skręć z E39 na 44 w kierunku na Egersund i jedż nią do Flekkefiord a tam z powrotem na E39.Nie stracisz dużo czasu a gwarantuję że nie będziesz żałował.Świetna ścieżka pod moto

.Pozdro.Darek

 

Cześć

Wielkie dzięki Darku za wskazówki. Rozumiem że chodziło Ci o tą zmianę trasy: http://goo.gl/maps/b9tQq

Szczerze mówiąc zastanawiam się nad całą drogą nr44 aby ją przejechać tylko nie wiem czy warto. Zobaczę chyba już na miejscu i podejmę decyzje.

 

Cała droga 44

http://goo.gl/maps/LaHUp

 

Jeszcze raz dziękuje za info.

Pozdrawiam

Savii

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mniej więcej z kosztem całego wyjazdu ??

 

Wypłynięcie z Gdyni : Piątek 9 sierpnia o godz.19.30.

Powrót z Karlskrony: Sobota 17 sierpnia o godz.20.30

Prom: Gdynia - Karlskrona – Gdynia (całość 400zł w obie strony)

Noclegi 0zł

Przebieg w km: Szwecja około 1100km x 6lit = 66litrów x 7zł = 462zł, Norwegia około 1700km x6lit = 102litry x8zł = 800zł

Promy w Norwegi: około 200zł

Jedzenia z Polski nie liczę oraz opon.

Razem 1862zł

Pozdrawiam Savii

 

Savii, warto też ominąć E18. Droga nudna jak flaki z olejem, duży ruch i roboty drogowe :)

 

Dzięki wielkie za info. Jest jeszcze trochę czasu więc może coś wymyślę? na pewno... :happy:

Pozdrawiam

Savii

 

 

P.S Niestety dzisiaj byłem zmuszony dokonać rezerwacji biletu na Prom: Gdynia –Karlskrona –Gdynia a nie jak wcześniej napisałem 4 sierpnia. Wszystko za sprawą braku kabin na wyjazd 9 sierpnia. Jeśli ktoś byłby naprawdę zainteresowany to proszę o szybki kontakt na PV. Kabina jest dwuosobowa więc może uda się kogoś dopisać do mojej rezerwacji. Przykro mi za zaistniałą sytuację ale to nie jest ode mnie uzależnione.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na promie można spać w sali TV albo na pokładzie. Za darmo. Z racji dużej ilości rodaków na statku, kask należy przywiązywać do nogi.

 

Witam

Słuchaj może tak było kiedyś dawno dawno temu ale jak do tej pory a korzystałem z kilkanaście razy z rejsów do Szwecji to za każdym razem przy rezerwacji biletu musiałem wybrać kabinę bo w przeciwnym razie wyrzucało mi błąd. Kabin faktycznie jest sporo do wyboru ale o ile mnie wzrok nie myli nigdzie nie zauważyłem do wyboru sali TV albo pokładu.

Szerokości życzę

Savii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet na prom kupuje się w ostatniej chwili w porcie. Wtedy bilety są najtańsze. Motocykl to nie samochód, na promie zawsze jest miejsce na motor, chociażby koło tokarki albo spawarki w warsztacie ślusaraskim. Armator o tym wie i pobiera opłatę za miejsce normalnie niezagospdarowane, czyli taniej. Bez względu na to czy to jest rejs z Gamvik czy z Moskenes. Kupno biletu przez pośredników krajowych to samobójstwo cenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W związku sytuacją jak zaistniała przesuwam termin wyjazdu. Rezerwacja biletu na porom Gdynia – Karlskrona – Gdynia już zrobiona. Na dzień dzisiejszy jadą dwie osoby i dwa motocykle. Wypływamy 12.08.2013 o godz.19.30 z Gdyni. Powrót 20.08.2013 godz.21.00 z Karlskrony. Reszta spraw pozostaje bez zmian, również trasa wyprawy, może z małymi zmianami już na miejscu. Jeśli znajdą się chętni dołączyć do nas to zapraszam.
Szerokości życzę
Savi

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

...uwaga tam na suszaarki. Ponoć niedawno dupneli gościa z Polski, miał 1zł 40gr w zabudowanym i ...wysłali go na tydzień na badania do psychiatryka.Podobno u nich to nienormalne

 

Nie tylko u nich to nienormalne, pytanie kto normalny jezdzi w zabudowanym 140 km/h ? ? ? :banghead:

 

Pytanie tez, czy go po tym tygodniu wypuscili i na ile go do pierdla wyslali ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie
Po długiej przerwie z powodu poważnego wypadku samochodowego jakiego doznałem w październiku 2013 mogę szczęśliwie powiedzieć że najgorsze już za mną i powolutku wracam do zdrowia. Jednak moje plany na nadchodzący sezon stanęły pod znakiem zapytania z powodu problemów zdrowotnych ale mam nadzieje że będzie dobrze i dalej będę mógł podróżować.

KarolDawid - Wyprawa po raz drugi udana i bezcenna choć nie ukrywam że pogoda trochę nam dokuczała. Dlatego uważam że fajnym terminem na taką podróż byłby czerwiec oczywiście druga połowa. Norwegia to piękny kraj i warto tam pojechać na motocyklu. Szczerze polecam wszystkim którzy tam nie byli lub się zastanawiają.Jeżeli kiedykolwiek będę miał okazję tam jeszcze pojechać to nie będę zastanawiał się ani trochę by przeżyć fajną przygodę.

Szerokości wszystkim życzę
Savi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...