Skocz do zawartości

CBF 1000 glosno wchodzaca jedynka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z swoja CBF 1000, rok 2006, a mianowicie bardzo glosno wchodzi jedynka gdy np. wrzucana jest z postoju, gdy sie tocze na przyklad dojezdzajac do swiatel to wejdzie spokojnie. Co jeszcze zaobserwowalem to pierwsze wrzucenie jedynki jest zawsze glosne ale gdy wrzuce z powrotem na luz i znowu sprobuje jedynke to juz wchodzi cicho i tak jak wchodzic powinna.
Specem nie jestem ale mialem juz sporo maszyn wszelkiej masci i wydaje mi sie ze w rusku wchodzila jedynka ciszej niz w cbf-ie .
Pytanie czy ten typ tak ma i trzeba sie przyzwyczaic czy moze zmienic mu olej bo w niektorych sprzeta to rozwiazywalo problem. Sprzet ma 11 tys mil na liczniku i serwis robiony okolo 500 mil temu.

Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście przeczytałeś, korzystając z wyszukiwarki, porady i odpowiedzi we wszystkich poprzednich pytaniach o głośno/ ciężko wchodzącą jedynkę..?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 zawsze wejdzie glosno - brak synchronizatora ,druga sprawa olej - ja zmienilem castrola na motula 5100 i mam zupelnie inna skrzynie...biegi wchodza precyzyjniej i szybciej.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jedynki wchodza glosniej to ja wiem ale nie tak jak mojej cbf-ie. Poza tym wrzucajac z postoju dwojke tez jest mega pierd...cie a dwojka juz ma synchronizator, dopiero po wrzuceniu luzu i ponownym wbiciu dwojki wchodzi jak w maslo.

Wydaje mi sie ze winowajca jest olej ktory skleja sprzeglo, zmienie na Motula i zobacze jak bedzie.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jedynki wchodza glosniej to ja wiem ale nie tak jak mojej cbf-ie. Poza tym wrzucajac z postoju dwojke tez jest mega pierd...cie a dwojka juz ma synchronizator, dopiero po wrzuceniu luzu i ponownym wbiciu dwojki wchodzi jak w maslo.

Wydaje mi sie ze winowajca jest olej ktory skleja sprzeglo, zmienie na Motula i zobacze jak bedzie.

 

Dzieki

 

 

Piszesz o rzeczach których nie znasz.

Motocyklowe skrzynie biegów nie mają synchronizatorów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...