Skocz do zawartości

Sprzęgło yamaha ttr600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
Potrzebuję informacji na temat regulacji sprzęgła, a mianowicie tej śrubki co jest przy tych tarczach sprzęgła pod deklem, jest jakaś możliwość kręcenia nią bez rozkręcania całego dekla? ponieważ ostatnio miałem problemu ze sprzęgłem i to wszystko rozbierałem itd, no i teraz mi ślizga sprzęgło i chciałbym nią podregulować tylko nie chce znów uszczelki zniszczyć ... bardzo proszę o pomoc, i jeszcze jedno, czy jak odkręce ten dekiel to wycieknie mi jakiś olej czy tam normalnie nic nie powinno być?
chodzi o yamaha TTR 600 rocznik 2000. Bardzo dziękuję za wszelkie informacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej połozyć motocykl na lewym boku wtedy nic nie wycieknie........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobrze kombinuje ale regulacja polega na tym że ustawie na tej śrubie przy rączce sprzęgła gdzies na połowę, ten naciąg koło silnika z lewej strony też gdzieś koło połowy później ściskam sprzęgło i kręce ta śruba pod deklem z prawej strony tak żeby się te znaki z lewej strony silnika wyrównały ? Takie coś w serwisówce pisało tylko nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem ? Chyba że macie jakieś inne sposoby na regulację bo szczerze to te znaki do których trzeba ustawiać to w tak kitowym miejscu że nie ma szans tego równo ustawić no chyba że fartem :)
to z tym przechyleniem motocykla to chyba by się sprawdziło ale wtedy nie ma możliwości ustawienia do tych znaków :-(

Edytowane przez tomek5700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w xt ustawiałem tak, wykręcasz ta śrubkę ile się da potem na lince przy silniku ustawiasz tak żeby dzwigienka była mniejwiecej pod kątem prostym do linki,i wtedy delikatnie wkręcasz tą srubkę aż poczujesz że opiera się o popychacz,to wtedy wykrecasz ja o pół obrotu i kontrujesz.powinno dzialać,To bylo w xt ale myslę że u ciebie jest podobnie.No chyba że u ciebie jest dzwigienka na prawym deklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwigienka jest z lewej strony tam gdzie biegi . Czyli mówisz że tam bardzo nie zwracać uwagi na te znaki ? Mógłby ktoś jeszcze podać swój sposób bo nie chce znów później tego wszystkiego rozbierać jeszcze jakby się udało bez uszkodzenia Uszczelki to by super było :) dzisiaj idę na pielgrzymkę za 8 dni Wracam i biorę się za to więc jak ktoś by miał jakieś jeszcze sposoby to piszcie :) dzięki za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...