Skocz do zawartości

ZX6R '97 - wskaznik tempeatury oleju caly czas za nisko


mrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

pytanie glownie do wlascicieli ZX6R '95 - '97, bo chodzi o porownanie zachowania sie wskaznika temperatury oleju. Co mnie dziwi troche to to, ze u mnie nawet w cieple dni (25 st. C) nawet przy ostrzejszej jezdzie wskazowka temperatury oleju jest caly czas w najnizszym "dozwolonym" polozeniu - jakis 1 mm powyzej dolnej kreski pokazujacej temperature optymalna do jazdy. Normalnie w innych moto mialem zawsze mniej wiecej po srodku zakresu "normalnego". W tym moto zdarzylo sie tylko raz, ze wskazowka podskoczyla do polowy tego zakresu jak stalem w upalny dzien 5 minut w korku.

 

Czy to normalne w tym modelu czy tez czujnik mam walniety?

 

Pozdr

 

MR

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie posiadam takiej kawki ale czy na pewno masz zegar temp. oleju?

Jak dotąd to spotykam tylko zegar temp. cieczy ale chłodzącej. Może twoja tak ma ale mówię że jeszcze czegoś takiego nie widziałem mimo że taką szóstką miałem okazję pojeździć.

Gdyby to była za niska temp. cieczy chłodzącej to masz coś nie tak z termostatem. Zegar od oleju to by raczej pokazywał jego ciśnienie. No ale może się mylę.

Pozdro all

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe są w zasadzie dwie usterki: termostatu, który pozostaje cały czas otwarty lub po prostu układu wskazującego temperaturę. Mogą być utlenione styki, lub awaria samego wskaźnika, lub termistora ( czujnika )

Termostat łatwo sprawdzić, podczas nagrzewania się silnika chłodnica powinna być zimna.

Termostat powinien zacząć puszczać płyn przy około 80 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat może jest popsuty albo go wogule nie ma ;)

Tak jak mówi inż. Pipcyk :mrgreen: po odpaleniu jak Ci się będzie grzać chłodnica to rozkręć obudowę termostatu i wymień go na nowy.

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...