Skocz do zawartości

Motocykle nie dla niskich ?


ElwisDB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nem tudom

To trzeba było się spytać jak masz startować ze wzniesienia ? bo z tego co wiem. na egzaminie ,prawa noga jest wtedy na hamulcu :wink:

Albo ręka.

Ale problem jest w ogóle jakiś z czapy wzięty. Pan egzaminator się nie wyspał i głupoty gadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w 93 roku robiłem prawko, ale u mnie był nacisk na to by tylko jedną stopę na ziemi stawiać. Jakoby stawianie obu miało świadczyć źle o opanowaniu masy motocykla czy cos tam...

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ręka.

Ale problem jest w ogóle jakiś z czapy wzięty. Pan egzaminator się nie wyspał i głupoty gadał.

Właśnie nie ręka , mnie uczono , że startuje się ze wzniesienia z nogą na hamulcu .Więc teoria , że podczas ruszania obie nogi muszą być podparte na podłożu pada .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

Właśnie nie ręka , mnie uczono , że startuje się ze wzniesienia z nogą na hamulcu .Więc teoria , że podczas ruszania obie nogi muszą być podparte na podłożu pada .

A mnie uczono jednego i drugiego, a egzaminator dał mi wolny wybór :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 44.08 - wysokość siedzenia pozwalająca kierowcy na oparcie dwóch stóp na ziemi jednocześnie w pozycji siedzącej

I sobie jedzie swoim moto na egzaminie. Po problemie.

 

Dzięki !!! Szukałem tej informacji.

Jeśli dobrze rozumiem to na takich warunkach dostanie wpis do prawka że może poruszać się tylko sprzętami spełniającymi ten warunek ? Tak jak np w przypadku okularów ? Czy to tylko egzaminu dotyczy ?

 

 

W poprzedniej szkole mielismy Kawe LTD 252. Od przyszlego roku ( ten rok objety jest okresem przejsciowym ) nie bedziemy mogli na niej szkolic.

 

I co dale maturzysto ? ? ?

 

:crossy:

No ale co właściwie stoi na przeszkodzie zęby uwzględnić male moto klasy 500 np na A2? To tylko ignorancja WORDów w kupie z ustawodawcą generuje takie problemy. A tego ze na A2 jest większe, mniej zwrotne i chyba tez cięższe moto niż na A to nigdy nie zrozumiem..

 

Drogie tam prawko w rajchu ? :D

Edytowane przez ElwisDB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co właściwie stoi na przeszkodzie zęby uwzględnić male moto klasy 500 np na A2? To tylko ignorancja WORDów w kupie z ustawodawcą generuje takie problemy. A tego ze na A2 jest większe, mniej zwrotne i chyba tez cięższe moto niż na A to nigdy nie zrozumiem..

 

Drogie tam prawko w rajchu ? :D

 

I tu poruszasz to o czym mowie odkad jestem na forum. Dlaczego jakis idiota zadeydowal, ze pojazdy egzaminacyjne podststawia osrodek egzaminacyjny a nie OSK ?

 

Byo by o wiele mniej problem ow a i zdawalnosc by sie poprawila.

 

srednio 1500 €

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio to tam nie jest jak widzę :)

 

Nikt nie powiedzial, ze ma byc tanio, zuz gosciu w " Samych Swoich " mowil, ze kot musi kosztowac ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłam we Wrocławskim WORDie nie zwracają uwagi na to ile nóg trzymasz na ziemi i iloma się odpychasz. Jedyne nad czym bym się zastanowiła to czy dziewczyna da rade się zatrzymać rozpędzona na światłach i nie przewrócić. Ja niestety z większym moto miałam ten problem (jestem ciut wyższa 160 cm 48 kg wagi) dlatego pozostałam na razie przy A1 i 125 cm :D Fantastycznie się nim jeździ, a jak moje umiejętności motocyklistyczne wzrosną to wtedy przesiądę się bez obaw na coś większego:)

a jeżeli dziewczyna czuje się ok, nie ma żadnych problemów z ruszaniem i zatrzymaniem to w wordzie nie będzie miała przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej

 

Byłem właśnie z kobietą na nauce jazdy (kurs na kategorię A, 15ta godzina). Instruktor przytargał XJ6 kazał jej usiąść, po czym oświadczył że nie ma szans na A ponieważ podpiera się tylko jedną nogą - 153 cm wzrostu. Ktoś się orientuje czy faktycznie oblewają egzaminy tylko za to że ktoś jest niski ? Nie ma żadnej furtki ? Póki co nie zależy nam jakoś bardzo żeby to było koniecznie A, ale trąci to lekką dyskryminacją, szczególnie że niskich sprzętów nie brakuje... A gmole które są po montowane na motocyklach egzaminacyjnych tak by rozszerzały nogi dodatkowo utrudniają całą zabawę. Ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem ?

mam 153 cm i niecałe 50kg,prawko zdawałam w 2008 roku i do egzaminu podchodziłam 3 krotnie przez to że motocykl wywracał mi się np. na postoju, lekkim wzniesieniu -nic nie mogłam poradzić, ubrałam na egzamin maksymalnie wysokie buty i skakałam z nogi na nogę :sad: .

 

Kod 44.08 - wysokość siedzenia pozwalająca kierowcy na oparcie dwóch stóp na ziemi jednocześnie w pozycji siedzącej

I sobie jedzie swoim moto na egzaminie. Po problemie.

tak te mądrości a życie swoje :dry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...