Skocz do zawartości

Kawasaki ar 80 (honda mtx 80) brak iskry


kakusi1809
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem, gdyż niedawno kupiłem silnik od kawasaki ar 80 i włożyłem do ramy Rometa charta. Dodam, że z silnika przez podróż w paczce wylał się olej przez nakretke wlewu. I zalał zapłon w silniku. Wiec gdy już silnik był na miejscu podpiąlłem cewke w/n pod 2 masy bo są 2 belce i 1 kablem od wtyczki w kablach od zapłonu silnika i wtyczka do modułu lecz gdyby kręce magnetem (wiertarka) to nie ma iskry. (świeca leży na żeberkach głowicy) myślę że moduł i cewka jest z Hondy bo widziałem takie same w mtx 80. Proszę o pomoc i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dostaniu nowego zapłonu wyszło na to, że też brak iskry. Zakupiłem nowy moduł podłączyłem według schematu i lipa, brak iskry. jak myślicie? Impulsator? myślę zrobić zewnetrzny bo ciężko dostać oryginalny do Kawasaki AR 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ty bladego pojęcia nie masz co robisz i tylko szmal w błoto wyrzucasz.

Wyczyść porządnie to magneto i stojan do sucha zmywaczem do hamulców i łańcuchów, złap się za miernik elektryczny i zobacz czy w ogóle to produkuje jakiś prąd. Jeśli nie to zmierz ohmomierzem czy jest przejście na cewkach i przewodach.

A jak w ogóle nie znasz się na elektryce to pogadaj z kimś kto ma jakieś podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umyte już, ale z tego co wyczytałem to podłączenia modułu mogę mieć źle. Bo na schemacie modułu napisane jest spoczynek czyli to chyba do stacyjki a ja nie mam tam podpięte nic... Oto schemat i ten środkowy samotny pin to to http://www.google.com/search?tbm=isch&q=honda+mtx+modul#i=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz druga sprawa, co do czego chcesz podłączyć ? wg którego schematu działasz ?

Jeśli masz silnik od AR80 to taki moduł zapłonowy i schemat elektryczny powinieneś mieć. Ustal rocznik i typ, bo jak znam życie to były pewnie dwa różne silniki i zmieniały się z latami produkcji.

Jak już ustalisz co masz i jakiego modułu wymaga to wtedy możesz kombinować dalej.

 

Ewentualnie podpytaj na forum motocdi.com bo oni czasami na pierwszy rzut oka potrafią stwierdzić czy moduł da się podrobić czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam sprawny zapłon cewka zasilająca daje +/- 40v impulsator daje impuls i mam nowy moduł chińskiego pochodzenia od hondy dio bo z tego co wyczytałem wtyczka pasuje itp. Zastosowałem cewkę w/n z rometa charta 6v, która po podłączeniu do masy i przeciągnieciu po + daje iskrę. Lecz gdy podpinam cały zapłon to nie działa. Dodam, że nie mam podpiętej stacyjki pod pin w module i jest on wolny. I tu moje pytanie czy może tak być? I nie mam podpiętej elektryki tylko sam zapłon bez,świateł, ładowania ito. Proszę o pomoc i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtx chodzi na chinskim module z taka sama wtyczka,kiedys zamienialem moduly ze skutera bo myslalem ze mtx jest zablokowany,ale nie bylo rużnicy.Pin od stacyjki nie musi byc podlaczony,Cos musisz zle podlaczac,jakąs mase albo cos bo z tego co piszesz to wychodzi ze powinno dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być minimum 65vol napięcia które idze na iskrę po za tym nie możesz dać cewki 6v do instalacji 12v i nie prawdą jest że zapłon cdi bedzie chodzić na każdym module :) bo równie dobrze mógł byś wstawić moduł od chińskiego skuterka 4t :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...