Skocz do zawartości

Yamaha YZF R-125 Sportowy zestaw Malossi


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz koledze że jak przyjdzie mi ten zestaw moge mu go odsprzedać w Bardzo dobrej cenie o 1k mniej jak w kazdym innym sklepie i od reki.

 

Powód jest taki że sprzedam Rke i kupuje Honde Hornet 600ccm, GG 2612095, Tel 534-667-588

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz koledze że jak przyjdzie mi ten zestaw moge mu go odsprzedać w Bardzo dobrej cenie o 1k mniej jak w kazdym innym sklepie i od reki.

 

Powód jest taki że sprzedam Rke i kupuje Honde Hornet 600ccm, GG 2612095, Tel 534-667-588

 

Jak kupiłeś w sklepie internetowym to masz 10 dni na odstąpienie od umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc to towar na zamowienie z włoch ... ze sklepu moto125 i nie moge odstapic od umowy, tak mi powiedział pan, tak maja napisane w regulaminie....

 

 

PS. Zamówienie było składane 19 czerwca... wciąż nie mam towaru w domu

Edytowane przez prefo86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc to towar na zamowienie z włoch ... ze sklepu moto125 i nie moge odstapic od umowy, tak mi powiedział pan, tak maja napisane w regulaminie....

 

 

PS. Zamówienie było składane 19 czerwca... wciąż nie mam towaru w domu

 

Przede wszystkim to nie jest towar na zamówienie gdyż takie zestawy są produkowane w dużych ilościach czyli masówka. Gdyby to było robione pod Ciebie w ilości jedna sztuka na cały świat to inna sprawa. Gość się myli i wprowadza Cię w błąd. Podaj jaki to sklep zerknę w regulamin i sprawdzę czy ma w nich klauzul niedozwolonych. Zwrot Ci się należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mu, że chcesz zrezygnować z zamówienia jeszcze przed dostawą ponieważ się rozmyśliłeś. Jeśli sprzedawca nie będzie chciał anulować zamówienia to napisz mu, że po otrzymaniu towaru odstąpisz od umowy zgodnie z ustawą (masz na to 10 od dnia odebrania towaru). Napisz, że wprowadza Cię w błąd ponieważ zamówiony towar jest nie towarem robionym na specjalne zamówienie dla Ciebie tylko ogólnie dostępnym produktem w całej Europie. Produkt na specjalne zamówienie to jest coś co zostało wykonane na wyłączne zlecenie kupującego. Taki produkt posiada indywidualne cechy lub gabaryty. W tym przypadku nie ma o tym mowy. Jeśli sprzedawca dalej będzie upieral się swojej racji to napisz, że sprawę zgłosisz do UOKiK aby w Twoim imieniu wystąpili do sprzedawcy. Całą korespondencje prowadź tylko i wyłącznie listownie za potwierdzeniem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprzedawcy chodzi o to, że w razie zwrotu będzie musiał zapłacić za przesyłkę w obie strony a więc przy zwrocie poniesie stratę. Zaproponuj mu pokrycie tych kosztów i tyle.

 

Zgodnie z prawem powinien Ci zwrócić, także za wysyłkę do Ciebie, którą Ty opłacasz. Odsyłasz towar na swój koszt. Ogólnie na początku grzecznie, ale stanowczo :) Jak masz dobre serce to odpal mu 200zł za zawracanie czterech liter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj r125 została zamieniona na Honde Hornet 2006r + moja dopłata, wracając do tematu napisze do tego sklepu o zwrot pieniędzy tak jak mi proponujecie zobaczymy co mi odpisze :)

Edytowane przez prefo86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem powinien Ci zwrócić, także za wysyłkę do Ciebie, którą Ty opłacasz. Odsyłasz towar na swój koszt. Ogólnie na początku grzecznie, ale stanowczo :) Jak masz dobre serce to odpal mu 200zł za zawracanie czterech liter.

 

 

 

To to ja wiem. Ale rozumiem sprzedawcę bo on poniesie stratę, sprowadzić musiał a teraz w nagrodę dostanie rachunek za zagraniczną wysyłkę w dwie strony do opłacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...