Skocz do zawartości

Zgubiłem umowę kupna sprzedaży.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem.Sprzedałem motocykl rok temu i zgubiłem umowę . Z PZU mnie molestują żebym zapłacił OC. Nie mam kontaktu z gościem który kupił motocykl. Co zrobić? Sorki,że się podpiąłem...

To masz duzy problem , kiedys gdzies czytalem o facecie ktory podczas sprZedazy zakrecil sprzedajacego i zabral mu umowe oplacal na niego OC i notorycznie przekraczal predkosc przy fotoradarach . A mandaty przychodzily do poprzedniego wlasciciela ktory nie mogl udowodnic ze sprzedal samochod .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Sprzedałem motocykl rok temu i zgubiłem umowę . Z PZU mnie molestują żebym zapłacił OC. Nie mam kontaktu z gościem który kupił motocykl. Co zrobić? Sorki,że się podpiąłem...

motocykl był na Ciebie zarejestrowany?

jeżeli był i zgłosiłeś sprzedaż pojazdu w Twoim wydziale komunikacji, to możesz iść z dobrą czekoladą do naczelniczki, i napisać wniosek o duplikat umowy K/S, oni robią Xerokopie jak zgłaszasz.

 

Sprawa wygląda tak 5 lat temu kupiłem motocykl umowa spisana zgubiona z gościem kontaktu nie ma a ja chce motocykl sprzedać. Wystarczy że spisze umowę z przyszłym kupcem i oświadczę że zagubiłem poprzednią ?

a Twój problem należy od kilku czynników:

 

ile umów miałeś do tego motocykla.

 

Jeżeli miałeś umowe między gościem z dowodu rejestracyjnego a Tobą to możesz sporządzić sobie taką umowę, tylko musisz sięgnąć pamięcią kiedy kupiłeś i wpisać dokładną datę, w przeciwnym wypadku mogą połapać się o sfałszowanie umowy K/S

ewentualnie jak radziłem koledze wyżej, zadzwonić/udać się do WK gdzie był zarejstrowany pojazd i wyciągnąć od nich kopie.

 

jeżeli miałeś kilka umów to sprawa się komplikuje

Edytowane przez cycoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedający zgłosił sprzedaż to umowa jest w tamtejszym WK. Jeśli tego nie zrobił to masz duży problem. Domyślam się, że również nie zgłosiłeś kupna w skarbówce więc grozi ci również kara za nieopłacenie podatku i pewnie za brak OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycoh rad z falszowaniem umowy to lepiej koledze nie udzielaj bo WK wylapie to na 100% tymbardziej jak zobacza ze data jest z przed 5 lat , ja bym udal sie do wydzialu i zapytal czy sprzedajacy zglosil sprzedaz. A jak nie to musisz go jakos odszukac i spisac z gosciem nowa ( o ile bedzie chcial)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycoh rad z falszowaniem umowy to lepiej koledze nie udzielaj bo WK wylapie to na 100% tymbardziej jak zobacza ze data jest z przed 5 lat , ja bym udal sie do wydzialu i zapytal czy sprzedajacy zglosil sprzedaz. A jak nie to musisz go jakos odszukac i spisac z gosciem nowa ( o ile bedzie chcial)

ja nikogo nie namawiam na fałszowanie umowy,

mylisz pojęcia gdy np masz kilka umów kupna i spisujesz umowę taką by ominąć tych kilka umów, handlarze kombinatorzy tak nie raz radzą.

Ja tak się złapałem na takiego jednego w wieku 18 lat gdy kupowałem pierwszy pojazd i zostałem za to ukarany wyrokiem w zawieszeniu...

 

 

na chwile obecną odnośnie prawa rejestracji pojazdów jestem ekspertem :) i przy zakupie pojazdu dla mnie pełna dokumentacja jest podstawą.

 

jeżeli kolega opłaca OC to umowę wyciągnie nawet u ubezpieczyciela...

raz spisanej umowy nie należy nigdy poprawiać.

Chyba że kolega ma dobrą pamięć i pamięta kiedy kupił pojazd to może napisać nową umowę ze starą dokładną datą nikt nie będzie wnikał np w wielkość czcionek, ważne jedynie by data i podpisy sprzedającego i kupującego się zgadzały, ale najlepiej jednak udać się albo do sprzedającego albo do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...