Skocz do zawartości

Ładowanie telefonu, nawigacji ???????


Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!mam taka wizje by uzywac nawigacji z fona,, i tu mam pytanie czy bezproblemowo bedzie ladowala telefon, ladowarka taka jak samochodowa na 12v?!

Użytkuje obecnie po przesiadce z szalonej YZ250, Honde xr400r no i jak wiadomo nie ma tam akumulatora a napiecie nie jest do konca stałe i mam watpliwosci czy nie zaszkodze w ten sposób baterii w telefonie

Może ktos stosuje takie rozwiązanie?jak tak proszeo podzielenie sie wiedza jak to dziala w real

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaga jak masz mapy topo i ozi explorer :D , Mozna w domu na kompie wytyczyc trase off przez cala polske , zgrac na nawke i gonic :).

 

Spokojnie mozna montowac gniazdko , ja tak mam i inni koledzy podobnie - wszystko dziala jak ta lala , roznica jest jedynie taka ze na wolnych obrotach nie masz ladowania nafkii/telefonu.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to bardzo sie ciesze i dziekuje!za odp..Tez tak myslalem ale wolalem sie upewnic,a i z tym ladowaniem a raczej nieladowaniem na wolnych to tak to sobie wyobrazalem(ale tam wolne obroty u mnie rzadko sie uzywa)Moje obawy byly raczej skierowane w strone spadkow napiecia wraz z obrotami i czy to nie popapra ladowarki i baterii w telefonie.Pewnie bateria nie bedzie miala latwego zycia z takim multi-napieciowym ladowaniem,ale kto je ma?

Wiec skoro dziala i jest dobrze to sobie zapodaje i w teren

 

Co do niedzialania w lesie lub gdziekolwiek to jak to zaobserwuje,to bedzie to nastepny temat zmartwien....narazie tam gdzie jezdze mapy dzialaja

 

Dzieki i narazicho!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hello, to cos ode mnie

 

mam zamontowany rozdzielacz Usb na dwa gniazda, jednoczesnie laduje kamerke i telefon i roznica jest tylko tak ze jednoczesnie ladujac dwa urzadzenia laduja sie wolniej tzn prad ladowania to 1,1 A a pojedynczo 2,1 A . Nie stwierdzilem takiego spsdku pradu ladowania na wolnych obrotach poniewaz w moto mamy alternatory a nie pradnice :banghead: . Polecam zmierzyc miernikiem aby sie przekonac Pozdro :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz akumulator... w enduro w wiekszosci nie ma akumulatora :)

 

wczoraj gonilismy na kolesia gearminie turystycznym z mapami topo, ustawil punkt docelowy i jechalismy na "azymut" strzalka kierowala nas na kierunek , a my bladzac mniej lub bardziej jechalismy do celu .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest taka oczywista.

Większość urządzeń jaki chcecie używać jest zasilana z 5V. I teraz istnieją dwie możliwości jeżeli chodzi o zasilacze:

* ze stabilizatorem liniowym, najprostsze rozwiązanie którego wadą jest sprawność poniżej 50% (12-5=7V traconego napięcia). Używanie takiego zasilacza jest bezpieczne praktycznie w każdych warunkach.

* ze stabilizatorem impulsowym, tu mogą pojawić się kłopoty przy zbyt niskim napięciu zasilania.

Generalnie drugi przypadek wydaje się bardzo rzadki ale szanse są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Trochę odświeżę temat.

Chcę zrobić ładowarkę do telefonu przerabiając zapalniczkę samochodową.

Czy mogę podłączyć ją bezpośrednio pod akumulator a od niej kabelek usb do kierownicy? (ewentualnie dałbym jakiś włącznik aby nie chodziła cały czas).

Zależy mi na tym, aby elektronika znajdowała się pod siedzeniem a przy kierownicy tylko kabelek usb,

Brat próbował przerobić ten sposób ładowarkę samochodową zakupioną w tesco lecz niestety ta się mocno grzała i odpuścił te rozwiązanie,

Jaka więc powinna być ta ładowarka? Bo specjalna motocyklowa to koszt około 70zł plus kabel USB, ładowarki samochodowe to koszt kilkunastu złotych.

Edytowane przez PanJarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie montuj zadnych wylacznikow , chyba ze kuchenke elektryczna bedziesz uzywal ...telefony , czy nawigacje uzywaja tak malo pradu , ze nie ma opcji rozladowac aku motocyklowy , chyba ze bys tydzien mial tak wlaczone.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...