Skocz do zawartości

Rumunia , Bułgaria - gdzie jechac i co warto zobaczyc.


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

w Sierpniu jedziemy mala ekipa na podboj Rumuni i Bułgarii - glownie nad morze , ale tez chemy troszke pozwiedzac - motocykle typowo szosowe , VFR , GSXR , GSXF i jedna CBF ka wiec preferujemy raczej drogi dobrej jakosci.

 

Jesli ktos zna te rejony, prosze o informacje i jakies wskazowki , koledzy z ktorymi jade, byli rok temu szosowo na enduro, wiec duzo nie jezdzili, tylko trolili nad morzem :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunia to obowiązkowo trasa teansfagarska i Transalpina . Zamek Drakuli ( jeden prawdziwy jeden jest komercyjny, wawoz Bizac , jak chcesz dokładnie wiedzieć co i jak to zapraszam go lektury stronę dalej tam masz pełen opis naszej wyprawy rok temu

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tamtym roku, i polecam gorąco Transalpina i Transfogarska Warto sami zobaczcie https://plus.google.com/u/0/photos/101492709437158165935/albums/5783271802715057073

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu

przeżywasz więcej w ciągu 5 minut

niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."

 

Burt Munro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do tych co byli w Rumunii:

Z racji z tego, iż wybieram się tam z kobietą (wiadomo za mało miejsca w sakwach), to chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja ze stancjami. Czy są ogólnodostępne? Czy damy radę zwiedzić Rumunię bez namiotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co byli w Rumunii:

Z racji z tego, iż wybieram się tam z kobietą (wiadomo za mało miejsca w sakwach), to chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja ze stancjami. Czy są ogólnodostępne? Czy damy radę zwiedzić Rumunię bez namiotu?

 

Nie ma problemu z noclegami- zawsze się coś znajdzie i to w bardzo dobrej cenie nawet od 30-35 zl/osoba. Trochę drożej w miejscowościach nadmorskich, ale pozostałe 99% kraju tak jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz ich waluty nie ma problemu z płaceniem w euro

Edytowane przez _Pablo_

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w górach za ichni ser płaciłem nawet w złotówkach, przyjmą wszystko. Moim zdaniem nie ma regionów, które trzeba omijać, no chyba, że chodzi o rumuńskie wybrzeże, to nie wiem nie byłem. Nic mi nie zginęło, a nocowałem często na dziko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziko w górach to na niedźwiedzie ( podobno ) trzeba uważać. Mogą przyjść i szukać śniadania. Nie w sensie zjadania motocyklistów :icon_mrgreen: tylko wyszukiwanie resztek.

Stacji dużo, podobnie jak w PL. Najlepiej płacić kartą. € to pomysł na tranzyt, na krótką metę. Słaby przelicznik wychodzi ... dla płacącego w € ... dla sprzedającego wręcz przeciwnie :laugh: .

Na Transforgarską trzeba wjeżdżać zatankowanym, przez ponad 100km nie ma stacji benzynowych. W ogóle to nie należy jechać do ostatniej kropli. Ja powoli uczę się tankować przed włączeniem rezerwy. Jakoś średnio zabawny jest stress ... dojadę nie dojadę ... A rezerwę mam na blisko 100km i mimo tego bywało blisko pchanka :mad: .

W RO 1 Lejek jest wart w przybliżeniu 1zł. Rozlicza się więc łatwo i prosto. Knajp i hoteli po drodze dużo, nie trzeba rezerwować. Warto czasem się troszkę targować,( hotel ) zwłaszcza jak czujesz że lekko przeholowali z cenami i cennika nie widać.

Biurokracja. Płacąc kartą żądają PINu i podpisu ... w BG zażyczyli sobie jeszcze paszportu ... Cudowałem się nad sprzedawcą z 15 minut, pokazałem dowód dopiero jak zaczęła wzywać policję :laugh: :icon_mrgreen: .

W BG uważajcie na progi zwalniające przed miejscowościami ... można się niemile wpakować ... przy 60km wywaliło mnie w górę ... przy 100 nie wiem co by było :wacko: . Polecam trasę nr48. Fajny asfalt i długie winkielki.

Z policją raz miałem do czynienia ( w RO )... i ... Polska ?? ... jechać :biggrin: ... limitów prędkości raczej nie przestrzegam(łem). Ale ja jestem stary Pirat Drogowy i jestem czujny.

Na razie nie złapali mnie ani, ani ...

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym rejon miasta Suceava. Można tam usłyszeć język polski jakim posługiwali się nasi przodkowie kilkaset lat temu. Ludzie gościnni, w święta chodzą w strojach podobnych jakie noszą nasi górale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen w jakim konkretnie terminie się wybieracie? Planuję urlop w sierpniu i też chodzi mi po głowie gdzieś wyskoczyć, myślałem albo Rumunia albo gdzieś w Alpy. Myśleliście jaką trasą polecieć ? Nie wiem, czy czasowo dałbym radę do Bułgarii ale na pewno chciałbym przejechać Transfogarską/Transalpinę i najwyżej wrócić :)

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo dzięki.

Czy są jakieś regiony które trzeba omjać?

I czy mieliście przykre doświadczenia z ginącym bagażem, rzeczami z moto- pytam ponieważ sakwy nie są zamykane.

Nic nam nigdy nie zginęło a spalismy w rożnych dziwnych miejscach :-) omijalismy tylko noclegów w okolicach siedlisk Romow. A w niektórych rejonach jest sporo ich osiedli wyglądających jak slumsy. Reszta wg zasady : czym mniejsza mieścina tym zyczliwsi ludzie .

PS . A jeśli masz sie stresowac to zawsze możesz kupić 2 stalowe linki z uszami na klodke i nimi zabezpieczyć sakwy .

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...