Skocz do zawartości

Producenci zapłonów


Rekomendowane odpowiedzi

S&S, Crane, Dyna, Accel, Altmann, Compu Fire Ultima.

 

A 2011 nie ma seryjnie Single Fire? Z tego co widzę wraz z wyjściem gaźnika skończyły się układy Single Fire, czyżby FI miał coś mądrzejszego? W końcu ich układ wygląda całkiem inaczej niż tradycyjny. Już nawet w nosku nie ma nic, pusta przestrzeń.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki qurim.

 

Jak mogę odgadnąć co się dzieje z zapłonem w takim razie? W moim zwykłym manualu chyba się tego nie doszukam...

A może jednak gdzieś będzie coś o rodzaju cewki, później sprawdzę ale wątpię?!?

 

Myślałem że dual-fire jest instalowane seryjnie standardowo jako rozwiazanie po kosztach... dlatego też założyłem że tak jest.

 

Tak na marginesie, pisałem do Dynateka z prośbą o przedstawienie jakiejś konfiguracji podzespołów do single-fire i całego kosztu. W odpowiedzi koleś napisał że nie oferują JESZCZE nic do mojego rocznika. Z jednej strony mogłoby to sugerować, że coś się pojawi, z druiej jednak, może facio sam nie wie czy coś bedzie produkowane albo czy jest w ogóle potrzebne...

 

PS.

A co to jest nosek ? :blush:

Edytowane przez punkcik5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosek to Nose Cone czyli pokrywa rozrządu w której kiedyś był zapłon. U Ciebie tam nic nie ma raczej. Wał daje sygnał z innego miejsca poprzez inny czujnik, stąd moje gdybanie czy nie jest to już normalny zapłon.

 

Trzeba popatrzeć w elektrykę, cewkę i schematy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Dowiedziałem się ze mój zapłon jest sterowany przez ECM i do ewentualnego tuningu poradzono mi Power Vision.

 

Dla zainteresowanych poniżej link do innego forum.

http://xlforum.net/vbportal/forums/showthread.php?t=1637810

Ignition type in XL883N

 

Edytowane przez punkcik5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego moda narazie.

 

Chciałem się tylko dowiedzieć jak działa zapłon w moim motocyklu i czy potrzebuję ''zestawu'' do single-fire.

 

Kiedyś tam, w przyszłości, chiałbym zmienić cc do 1200 (niektórzy podają 1250?!?), ale narazie szukam co z czym się je i sprawdzam które z ''mniejszych'' zakupów mogę zaatakować, a które nie będą się gryzły z docelową zmianą pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...