Skocz do zawartości

Kupiłem DT :D


Rekomendowane odpowiedzi

Yo yo, z dniem dzisiejszym jestem posiadaczem Yamaszki DT80 LC2. :banghead: Moj sprzecior jest z 93 roku, jest zablokowany(but jest zajebisty ale vax na razie 80) , ma przejchane ok 35 tys. i niedawno robiony szlif. Silnik jest poprostu igla i zyleta, zewnetnie jest nieco brakow a najwieksze z nich to brak oslonki od obrotomieza i kontrolek i rozdarte siedzenie. Całą reszta zajme sie w najblizszym czasie i podobnie jak z simsonem zrobie z niej motyla ;) Ogolnie jest wporzo ma nowe oponki, klocki na przod i okladziny z tylu, pare elementow trzeba odswiezyc. Jest zarejestrowana na motorower i ma karte pojazdu dlatego dałem za nia sporo ale nie powiem ile ;) Musze jeszcze kupic kask bo gosc dal mi takie badziewie ze wstyd w tym jezdzic... Teraz pytania do posiadaczy: Gdzie i za ile mozna kupic pokrowiec na siedzenie, gumy na amory, podnozki kierowcy(takie zebate) i gdzie znajde oslonke ze szkielkiem do obrotomierza? Co zrobic zeby odblokować? wytarczy kupic koncowke wydechu gianelli czy trzeba wybebeszac kolanko i zmieniac modul? W miare bede zadawal wam w tym watku wiecej pytan takze zagladajcie tu czesciej ;) Zdjecia postaram sie zrobic ale mam badziewna cyfrowke i bedzie na niej wygladala jak kazda inna DT, ale jutro cos pomysle...

EDIT: NApiszcie mi jeszcze jaki plyn lac do chlodnicy, jakie smarowidlo do dozownika i czy to normalne ze przy przekrencaniu stacyjki na chwile zapala mi sie kontrolka oleju a po chwioli gasnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :banghead:

 

Teraz pytania do posiadaczy: Gdzie i za ile mozna kupic pokrowiec na siedzenie, gumy na amory, podnozki kierowcy(takie zebate) i gdzie znajde oslonke ze szkielkiem do obrotomierza?

 

Jeżeli masz znajomych w niemczech to polecam ebay. Ostatnio widizałem całe siedzenie w bardzo dobrym stanie za 11 euro kup teraz. Czyli grosze.

 

wytarczy kupic koncowke wydechu gianelli czy trzeba wybebeszac kolanko i zmieniac modul?

 

Sama końcówka nie wystarczy. Trzeba wywalić wszystko z kolanka i dobrze go przepalić.

Co do modułu to zalezy od rocznika czy jest prędkośc ograniczona czy nie. Temat był poruszany kiedys na forum i jest tam opis jak przeobić ten modół ( kwestia złączenia 2 kabli)

NApiszcie mi jeszcze jaki plyn lac do chlodnicy, jakie smarowidlo do dozownika i czy to normalne ze przy przekrencaniu stacyjki na chwile zapala mi sie kontrolka oleju a po chwioli gasnie?

 

Smarowidło najlepiej syntetyczne Castrol r2 albo motul 600. Ta lampka zapala sie jak jest mało oleju w dozowniku i podczas jazdy sie nie pali. Tak przynajmiej było u mnie ale teraz nie mam dozownika więc już mi sie nie swięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze nabijam posty ale co chwila przychodza mi na mysl nowe pytania... Co wlac do zbiorniczka hamulca przedniego, i skrzyni biegów ? (wogole chciabym zmienic wszystkie płyny bo nie mam pewnosci ile czasu on jezdzil i co za zgnilizna swiedzi w zbiornikach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D skrzyni leje sie olej do skrzyni
No to to wiem..
Do Zbiorniczka hamulca przedniego wlewa się płyn hamulcowy
jasne.. tylko chodzi mi o to jakiej marki, typu i wogole zebym wiedzial ze np olej marki xxx typu xx jest do dupy a nalexy lac olej yyy bo jest sprawdzony i wporzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...