Skocz do zawartości

"Samopas przez Kaukaz"


omeus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie zapraszam Was do obserwowania wyprawy Samopas przez Kaukaz http://www.facebook....motoGruzjaSyria

 

Już w lipcu ruszam w kolejną, samotną wyprawę motocyklową. Tym razem jadę do Gruzji, Kazachstanu oraz Kurdystanu.Łącznie 12 tys. km samotnie w siodle. Prócz standardowej jazdy motocyklem będę swych sił próbować w górach, główny cel to Elbrus. Zamierzam na wys. 5642 m npm wejść w ubraniach motocyklowych. Będzie dużo off roadu, zabawy i przygody.

obecnie prowadze nierówną walkę o sponsorów, a wasz lajk naprawdę pomoże mi w walce o nich !

 

Będzie dużo zdjęć, kazego dnia relacje online oraz powstanie film paradokumentalny z wyprawy

Wpadajcie i zaglądajcie, mam nadzieję, że znajdziecie tam coś interesującego ! smile.png

 

Z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam

Tobiasz !

post-25221-0-56264400-1364671602_thumb.jpg

Edytowane przez omeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyzwanie niesamowite :notworthy:

Powodzenia > Chętnie poczytam relacje z wyprawy

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe Ci kibicował , elbrus to góra która technicznie jest prosta , ale 5700 warunki potrafią się szybko zmieniać ,co prawda kiedyś nawet ktoś tam wjechał nawet na koniu , wejście solo może być nienajlepszym pomysłem , mimo to powodzenia .

ps . może zacznij od Mont Blanc to tylko 4810 ale też nie jest łatwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jesli sie wybierasz na Elbrusa, to do listy panstw powinienes dolaczyc Rosje :)

nie wiem, czy zdobycie Elbrusa jest proste, bo nie znam sie na lazeniu po gorach.. bylem tam w 2009, chcialem sie na niego wspiac, ale mi sie nie udalo, wylazlem ledwo na 4000m

nalezy pamietac, ze co roku iles ludzi tam ginie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzenie po górach na wysokości powyżej 4 tys metrów chyba nigdy nie jest proste. Będę oczywiście jechać przez Rosję :)! Na Elbrusie nie będe na szczęście sam.Towarzyszyć mi będa Polacy, którzy do Gruzji pojadą stopem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam i pozdrawiam byłem w zeszlym roku sam na Kaukazie i też chciałem samotnie wejść na Elbrus ale przeszkodzila mi zła pogoda.Podchodzac do polany Azau na piechotę miejsca startu wszystkich zdobywców szczytu ociekałem potem było gorąco wjechałem kolejką na 4 tys m. i nagła zmiana pogody. Elbrus jest górą większą od otaczających go szczytów o 1500 m . przyciąga zła pogodę jak magnes. Wszędzie bezchmurne niebo a pod szczytem zamieć :ohmy: Życze dobrej pogody bo od niej zależy wejście na szczyt które samo wsobie nie jest trudne ale ciężko iść w zamieci jak nic nie widać. Tam nawet w lato gineli ludzie. Co do wejścia na górę w ubraniach motocyklowych to można sam wchodziłem w kurtce motocyklowej ale w plecaku mialem ciepłe ubranie do wypraw wysokogórskich.Więc po co zdobywać szczyt w ubraniu motocyklowym, jest to po prostu niewygodne. Pod Elbrusem można wyporzyczyć wszystko co jest potrzebne do zdobycia góry ja tylko skarpety kupiłem na bazarze. Przed wyjściem w góry lepiej zgłosic termin powrotu tzn. nie iść na dziko szczególnie samotnie. Zdobywanie szczytu na szybko nie jest niestety bezpłatne kolejka na 4 tys. m . musisz się zaklimatyzoweć to kosztuje potem wjazd ratrakiem na prawie 5 tys. m. i powrót to jakieś 1 tyś zł. łącznie ze sprzętem Pozdrawiam

Edytowane przez urbacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...