Skocz do zawartości

Opony szosowo-turystyczne do 125-tki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam jak taki temat już się pojawił. Potrzebuję nowych opon do yamahy r125 2009r. Nigdy nie kupowałem żadnych opon nie wiem jakie firmy są dobre jakie złe ile lat mogą mieć opony które się kupuje i takie tam . Dużo osób poleca mi pirelki, jedyne co wiem to żeby był komplet 120/160 na szerokość. Ktoś mógłby mi doradzić albo podesłać jakieś linki ? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co wiem to żeby był komplet 120/160 na szerokość 🤔 

Chcesz poprawiac Japonskich Fachowcow ?

Jezeli chodzi o YZF - R 125   to te sa zalecane https://www.mopedreifen.de/Motorrad/YAMAHA/YZF-R+125+AB+2014.html?id=2104

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Taurus 61 napisał:

jedyne co wiem to żeby był komplet 120/160 na szerokość 🤔 

Chcesz poprawiac Japonskich Fachowcow ?

Jezeli chodzi o YZF - R 125   to te sa zalecane https://www.mopedreifen.de/Motorrad/YAMAHA/YZF-R+125+AB+2014.html?id=2104

Uważam że obocne opony są zbyt waskie, moze to wina moich obecnych opon ale jechalem kilka razy na tym samym motocyklu kolegi z oponami 120/160 i roznica predkosci nie byla odczuwalna a przyczepnosc na drodze o wiele lepsza, i w zakretach tez mniej balem sie jego maszyną .

 

Edytowane przez Magusta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, zakupiłem motocykl Kymco Quannon 125cc i muszę wymienić opony bo ma seryjne opony z 2007 roku, a ja chce bezpiecznie jeździć. Potrzebuje opony na przód: 110/80-17 oraz opony na tył: 140/70-17. Nie chce wydawać bardzo dużo na te opony, motocykl zakupiony jako pierwszy motocykl do nauki oraz na dojazdy do pracy 20 km w jedną stronę. Opony chciałbym nowe, minimum z 2017 roku. Macie coś godnego polecenia bo ja już bardzo dużo szukałem, i pisałem do kilku firm, lecz niestety nic nie mogę znaleźć. Myślę że max 450-500 zł chciałbym wydać za obie opony jeśli oczywiście tak się da. 
Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trochę samodzielności? hasło opony, wyszukiwarka po prawej u góry; znajdziesz marki, ew. modele - szukasz cen, wybierasz. porad na fm jest tona, wystarczy sięgnąć i poczytać, a nie czekać aż ktoś podetrze nosek

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byłoby problemu znaleźć sobie czegoś gdybym miał bardziej dostępny i popularny rozmiar opon, oraz gdybym się na tym znał i wiedział czy można mieszać 2 różne modele opon, czy mogę sobie przód albo tył kupić inny rozmiar niż fabryczny itp. chcę bezpiecznie jeździć, dlatego pytam osób które się na tym znają 🙂

Edytowane przez TIEM93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, TIEM93 said:

(...) czy można mieszać 2 różne modele opon, czy mogę sobie przód albo tył kupić inny rozmiar niż fabryczny itp. 

ad. 1. było, poszukaj. ad. 2. było, poszukaj

nie musisz powtarzać wszystkich typowych pytań, żeby zdobyć więcej wiedzy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...