Skocz do zawartości

Czarnogóra 2013 - tylko Czarnogóra


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nigdzie nie napisałem że w Czarnogórze są złe ,czy też niebezpieczne drogi.Jedyny gorszy odcinek to droga od chorwackiej granicy do Herceg Novi,później jest ok Nie napisałem też że świeżak nie da rady.Oczywiście że sobie poradzi i jak na razie to jedyny problem to dojazd na miejsce.Zwłaszcza gdy jest mega gorąco lub gdy pada.Ze mną też czasem jechał jakiś świeżak , i każdy dojechał i wrócił.Czego koledze Mayer Lack życzę,bo Czarnogóra jest piękna i warta zwiedzenia.

PS pozdrawiam Cię Maćku.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayer Lack jeśli odpowiadałby Ci termin koniec czerwca / początek lipca to zapraszam do nas do ekipy. Więcej informacji masz tutaj : http://forum.motocyk...3/page__st__180 . Spokojnie dasz radę z nami . Doświadczeniem czy też wiedzą nie dorownuję Piterowi i nie zamierzam podważać jego zdania ale kiedyś musisz zacząć podróżowac motocyklem i lepiej będzie pojechać z kimś niż samemu . Nikt Cię nigdzie samego nie zostawi czy coś podobnego , jedziemy lajtowo bez żadnych napinek że konkretnie tego dnia mamy być w danym miejscu także pełen luz :cool:

 

PS. Co do ubioru motocykla to ze względu na wydechy i szeroką opone w VZR to za pojemnych sakw tam chtyba nie założysz . Ale podjedż do Lidora to tam kilka fajnych uniwersalnych toreb od Kuryakyna maja np: http://www.lidor.pl/...y/54_torby.html . Ja w zeszłym roku na wyprawę dokupiłem sobie od nich Torbe GranTour i jestem mega zadowolony .

 

Pablo dzięki za zaproszenie, ale w tym terminie ja odpadam :banghead: A co do ubioru motóra to chętnie skorzystam ;) dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam chętnych, chętnej osoby, jadę sam na mały motocyklowy odpoczynek przed Norkappem ze zwiedzaniem w długi weekend majowy do Czarnogóry. Czyli do zwiedzenia cała Czarnogóra w 5-6dni.Myślę o 26-27.04.2013-05.05.2013.Plan jest prosty szybki ale bezpieczny dojazd w okolice Kotoru dnia 28.04.2013 i pobyt w apartamencie zarezerwowanym przez Booking.pl . Sprawdzona forma rezerwacji przeze mnie kilkakrotnie. Powrót do kraju dnia 04.05.2013 czyli jakieś dwa dni. Nocleg na trasie do i z powrotem. Chętnych proszę o szybki kontakt gdyż do końca tygodnia chciałbym zrobić rezerwacje w Czarnogórze no i po drodze. Ostatecznie jadę solo. Cenowo powiem tylko że teraz sześciu dniowy pobyt w pokoju dwuosobowym wychodzi całkiem tanio bo aż 502zł więc 251zł na osobę za sześć dni. Na miejscu kto co lubi czyli plaża, zwiedzanie itp. Ogłoszenie kieruje do tych co nie wiedzą gdzie spędzić wolny czas w długi weekend majowy na motocyklu.

Pozdrawiam

Savii

 

Cześć Savii

Widzę po Twoich postach, że lubisz wszystko zaplanować z dużym wyprzedzeniem (nawet ilość motocykli w grupie).

Ja bardziej wolę spontaniczne wyjazdy, ale z chęcią się z Tobą wybiorę.

Wyjazd majowy mogę zaplanować juz dziś. Byłem już kilka razy w tamtych stronach, ale Czarnogóry nie widziałem.

Oglądałem przed chwilą XFactor więc .... 3 x TAK.

Do zobaczenia

Ps. Jeśli dopuszczasz większą ilość osób to możliwe, że mam jeszcze jednego lub dwóch kandydatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Savii

Widzę po Twoich postach, że lubisz wszystko zaplanować z dużym wyprzedzeniem (nawet ilość motocykli w grupie).

Ja bardziej wolę spontaniczne wyjazdy, ale z chęcią się z Tobą wybiorę.

Wyjazd majowy mogę zaplanować juz dziś. Byłem już kilka razy w tamtych stronach, ale Czarnogóry nie widziałem.

Oglądałem przed chwilą XFactor więc .... 3 x TAK.

Do zobaczenia

Ps. Jeśli dopuszczasz większą ilość osób to możliwe, że mam jeszcze jednego lub dwóch kandydatów.

 

Część

Wojtku mam nadzieje że żartów sobie ze mnie nie robisz. A co do planowania to akurat taka forma mi odpowiada i myślę że to nic złego. Każdy ma swoją proformę podróżowania tak jak napisałeś. W ogłoszeniu nic nie wspomniałem o przymusowym przyłączeniu się do wyjazdu. Każdy może się tu wypowiedzieć i dobrowolnie podjąć decyzje TAK lub NIE. Czy czuje się na siłach czy też nie , bo największym wyzwaniem jest dojazd do Czarnogóry. Niestety długi weekend majowy nie trwa dwa tygodnie dlatego na dojazd i z powrotem trzeba liczyć po około 800km dziennie. Jeden plus jest taki że przejazd będzie w większości autostradą .Może nudnawą ale coś za coś. Mam nadzieje że Czarnogóra będzie tego rekompensatą. Tutaj rozważyłem najszybszy dojazd z opcji Pitera więc Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja aż do Czarnogóry. Na miejscu to co innego. Będzie aż 5-6dni na zwiedzanie, lub leżenie na plaży ale to już według gustu.

Pozdrawiam

Savii

 

P.S Jeżeli naprawdę jesteś zainteresowany to proszę o kontakt na PW. Napisz ile osób .

Proszę o kontakt dlatego że ja już sobie zrobiłem rezerwacje w Czarnogórze i po drodze w

Chorwacji. Jak do tej pory nikt nie potwierdził w 100% chęci więc przyjąłem że jadę solo. Jest

możliwość anulowania mojej rezerwacji więc wszystko jest do obgadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum południowców leci podobny temat i jak na razie wstępnie zgadało się nas dwóch w ... tamte strony (Czarnogóra, Albania i...) Nie mamy zaklepanych noclegów i pewnie nie bęziemy :-) Ja ze Śląska drugi z Krakowa i jeśli ktoś zainteresowany ...

Z doświadczenia wiem, że dopiero na tydzień, dwa przed będzie się klarowało (pogoda, wypadki losowe i masa innych ale...).

Savii ma rację, dojazd trochę nudny, długawy i ciężkawy 800-1000km za jednym skokiem daje popalić ale na miejscu :cool:

Także MayerLack masz czas aby się zastanowić ;)

 

A propo wyjazdu, ma toś kamerkę sportową z pilotem, na allegro i MediaM. są takie ale tam tylko wychwalają i nic o nich nie wiedzą. http://allegro.pl/full-hd-kamera-samochodowa-prestigio-700x-extreme-i2944385949.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum południowców leci podobny temat i jak na razie wstępnie zgadało się nas dwóch w ... tamte strony (Czarnogóra, Albania i...) Nie mamy zaklepanych noclegów i pewnie nie bęziemy :-) Ja ze Śląska drugi z Krakowa i jeśli ktoś zainteresowany ...

Z doświadczenia wiem, że dopiero na tydzień, dwa przed będzie się klarowało (pogoda, wypadki losowe i masa innych ale...).

Savii ma rację, dojazd trochę nudny, długawy i ciężkawy 800-1000km za jednym skokiem daje popalić ale na miejscu :cool:

Także MayerLack masz czas aby się zastanowić ;)

 

A propo wyjazdu, ma toś kamerkę sportową z pilotem, na allegro i MediaM. są takie ale tam tylko wychwalają i nic o nich nie wiedzą. http://allegro.pl/fu...2944385949.html

 

Witam, ja się nie zastanawiam tylko jadę :biggrin: Ale ze względu, że jestem świeży, to chyba ten pierwszy raz wybiorę się sam i prawdopodobnie będzie to Ukraina z Mołdawią, a powrót Rumunia, Węgry i bla bla bla :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayer Lack, No to drogi jednak bardziej dziurawe jak w MNE :sad: lepiej wal w bardziej cywilizowane zakątki :rolleyes:

 

Samochodem Poznań-Kiszyniów robiłem w dwa dni. Nie wiem jak będzie motorem :icon_question: Ale trasa wychodzi też po jakieś 700 km na dzień :banghead: .Przemyślę Waszą propozycję, bo przynajmniej nie jechałbym sam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich

Na początku chciałbym wszystkim podziękować za porady, bezcenną pomoc i wsparcie. Jestem naprawdę zobowiązany. Chciałbym powiedzieć że na dzień dzisiejszy mam już komplet osób na wyjazd do Czarnogóry więc zamykam listę. Pozostałym udającym się w tamtym kierunku życzę powodzenia i przyczepności.

Szerokości życzę

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Piter - droga do Herceg Novi - w zeszły sezon zaczęli ją naprawiac i było parę kilometrów bardzo neiprzyjemnych kamieni - nawet nie drobnergo szutru tylko wielkich kamlotów :( Ale znając ich tempo - byc może juz jest tam nowy asfalt.

Wszystkie drogi w CzG są świetne - nawet boczne.

Przełom maja i czerwca - nad morzem - pas ok 5-10km - zazwyczaj słońce - - dalej w głąb - przelotne deszcze - mogą być mocne. Taka póżna górska wiosna.

Co roku mam ten sam scenariusz w tym terminie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w sezonie to zwykle ok.10-15€ za osobę za noc .Choć można znaleźć już za 8€.Za tyle spaliśmy w Petrovacu w lipcu .Ostatnio zatrzymywaliśmy się w Sutomore a tam koszt pokoju to 10€ za osobę.

 

Piszę o cenach w sezonie,bo po za nim powinno być taniej.Ale to zależy gdzie się śpi.

 

Po za tym jak najbardziej polecam Czarnogórę ,piękny kraj,choć ostatnio zafascynowała mnie Albania.

Masz jakieś namiary na kwatery? Zastanawiam się nad zmianą planów urlopowych z Chorwacji na Czarnogórę. :)

 

Jeśli, jak piszesz zrobiłeś 5tys,km to możesz być już rozjeżdżony.

jak nie czujesz się pewnie to może to przemyśl, bo chyba byś nie chciał byś popsuć wyprawy.

Ku...wa co ja Pie....dlę!!! przecież mając taki motong to musisz dać radę :) :) :) :) :)

Miałam zrobione może ze 3,5 tys km od nauki jazdy i egzaminu i pojechałam suzuki gs'em na Chorwację. Zrobiłam w sumie w czasie tego wyjazdu dodatkowe ok.3,5 tys, z czego ok 400 km w paskudnym deszczu. No i git. Trzeba wyczuć samemu, na ile można sobie pozwolić, patrząc obiektywnie na swoje umiejętności i możliwości psycho-fizyczne a nie jedynie przez pryzmat "ja chcę" i będzie dobrze :)

Edytowane przez Agnich

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś namiary na kwatery? Zastanawiam się nad zmianą planów urlopowych z Chorwacji na Czarnogórę. :)

 

 

 

 

Nigdy nie szukałem kwater w kraju,po prostu jadę na miejsce i tam szukam.Zwykle nie ma z tym najmniejszego problemu.Po za tym zawsze można poszukać innej jak ta pierwsza się nie spodoba.Z tych które widziałem polecę Petrovacz i Sutomore.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie szukałem kwater w kraju,po prostu jadę na miejsce i tam szukam.Zwykle nie ma z tym najmniejszego problemu.Po za tym zawsze można poszukać innej jak ta pierwsza się nie spodoba.Z tych które widziałem polecę Petrovacz i Sutomore.

 

Dodam jeszcze że przed sezonem turystycznym nawet nie trzeba szukać. W zeszłym roku byliśmy w weekend majowy w Chorwacji i Czarnogórze i wystraczyło się zatrzymać w pierwszym lepszym miasteczku i miejscowi sami podchodzili i proponowali kwatery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie szukałem kwater w kraju,po prostu jadę na miejsce i tam szukam.Zwykle nie ma z tym najmniejszego problemu.Po za tym zawsze można poszukać innej jak ta pierwsza się nie spodoba.Z tych które widziałem polecę Petrovacz i Sutomore.

taki też jest plan :) Już się jeździło "na pałę" ;)

Edytowane przez Agnich

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...