Skocz do zawartości

Czarnogóra 2013 - tylko Czarnogóra


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam chętnych, chętnej osoby, jadę sam na mały motocyklowy odpoczynek przed Norkappem ze zwiedzaniem w długi weekend majowy do Czarnogóry. Czyli do zwiedzenia cała Czarnogóra w 5-6dni.Myślę o 26-27.04.2013-05.05.2013.Plan jest prosty szybki ale bezpieczny dojazd w okolice Kotoru dnia 28.04.2013 i pobyt w apartamencie zarezerwowanym przez Booking.pl . Sprawdzona forma rezerwacji przeze mnie kilkakrotnie. Powrót do kraju dnia 04.05.2013 czyli jakieś dwa dni. Nocleg na trasie do i z powrotem. Chętnych proszę o szybki kontakt gdyż do końca tygodnia chciałbym zrobić rezerwacje w Czarnogórze no i po drodze. Ostatecznie jadę solo. Cenowo powiem tylko że teraz sześciu dniowy pobyt w pokoju dwuosobowym wychodzi całkiem tanio bo aż 502zł więc 251zł na osobę za sześć dni. Na miejscu kto co lubi czyli plaża, zwiedzanie itp. Ogłoszenie kieruje do tych co nie wiedzą gdzie spędzić wolny czas w długi weekend majowy na motocyklu.

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gratuluję kondycji " jadę sam na mały motocyklowy odpoczynek przed Norkappem". Ja w tym samym terminie z kumplem z Pomorza jadę na Korsykę. W MNE byliśmy w ubiegłym roku.Spotykamy się 27.04 u mnie w Dąbrowie Górn. Udanego tripu. Roman

Edytowane przez Stroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..

Dziękuje kolego i wzajemnie..Czemuś wcześniej nic nie mówił o waszych poczynaniach może byłbym chętny... co prawda trochę po Włoszech pojeździłem ale na Korsyce to jeszcze nie byłem.Nordkapp już przygotowany więc trochę chciałbym się wygrzać na słoneczku nic poza tym... Jak to mówią zobaczymy-pożyjemy.

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ścisłość to Korsyka nie jest włoska.A Czarnogórę zjechałem cztery razy i zawsze noclegi wybierałem na żywca z marszu.W kwietniu to tam będzie prawie pusto.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Tak! przepraszam za moją pomyłkę.Wyrwało się z pośpiechu z tą przynależnością Korsyki do Włoch a to przecież wyspa Francuska. Mały szczegół ale szczegół. Piter masz racje że w Czarnogórze będzie pusto i noclegów multum ale różnie to bywa a cena 251zł za osobę za 6dni to chyba propozycja warta uwagi gdyby ktoś byłby chętny.

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w sezonie to zwykle ok.10-15€ za osobę za noc .Choć można znaleźć już za 8€.Za tyle spaliśmy w Petrovacu w lipcu .Ostatnio zatrzymywaliśmy się w Sutomore a tam koszt pokoju to 10€ za osobę.

 

Piszę o cenach w sezonie,bo po za nim powinno być taniej.Ale to zależy gdzie się śpi.

 

Po za tym jak najbardziej polecam Czarnogórę ,piękny kraj,choć ostatnio zafascynowała mnie Albania.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..

Dziękuje kolego i wzajemnie..Czemuś wcześniej nic nie mówił o waszych poczynaniach może byłbym chętny... co prawda trochę po Włoszech pojeździłem ale na Korsyce to jeszcze nie byłem.Nordkapp już przygotowany więc trochę chciałbym się wygrzać na słoneczku nic poza tym... Jak to mówią zobaczymy-pożyjemy.

Pozdrawiam

Sławek

Piter ma rację co do Korsyki, ale to i tak strefa eurolandu, podobno dość drogo i mówią tylko po francusku, muszę się przekonać czy to prawda!!!

Temat wyjazdu powstał parę dni temu, gdzieś w knajpie na Krupówkach, a co do chęci to trochę jeżdżę to tu to tam i jak by co to dam Ci znać o planach.

LWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku miała być Sardynia,ale ze względu na drogi prom,lecimy na...Sycylię.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii, nie wiem co dokładnie oznacza Pomorze w podpisie, ale z Gdańska do Czarnogóry to raczej dwa dni na dojazd po prostu nie wystarczą. Mimo że to odległość zbliżona do np. południa Francji (tam w dwa dni da się dojechać), to tutaj zakładałbym dwa noclegi po drodze. Czyli w sumie 6 dni na jazdę tam i z powrotem. Przynajmniej zakładając, że czasami zatrzymasz się po drodze chociażby zrobić fotkę. Edycja, doczytałem, że w sumie masz ok 10 dni. Czyli ok, zmyliło mnie to zdanie o 5,6 dniach.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki… wszystko w temacie Piter. No fakt ceny faktycznie do przemyślenia. Oby w tym roku tak to wyglądało. Dzięki za info. Mimo to nie ma ciśnienia więc to tylko luźna propozycja, Stroman dzięki jak coś to się odezwij….nigdy nic nie wiadomo! chociaż nadal jestem za Czarnogórą. Do niedzieli przemyślę wszystko na spokojnie, zrobię rozeznanie a wtedy zobaczymy.

Pozdrawiam

Savii

 

Savii, nie wiem co dokładnie oznacza Pomorze w podpisie, ale z Gdańska do Czarnogóry to raczej dwa dni na dojazd po prostu nie wystarczą. Mimo że to odległość zbliżona do np. południa Francji (tam w dwa dni da się dojechać), to tutaj zakładałbym dwa noclegi po drodze. Czyli w sumie 6 dni na jazdę tam i z powrotem. Przynajmniej zakładając, że czasami zatrzymasz się po drodze chociażby zrobić fotkę. Edycja, doczytałem, że w sumie masz ok 10 dni. Czyli ok, zmyliło mnie to zdanie o 5,6 dniach.

 

No fakt dla chętnych z Pomorza jak również dla mnie będą to dwa noclegi po drodze a dla chętnych z południowej Polski raptem jeden nocleg. Planuje wyjazd 26.04.2013 po południu. Nocleg w okolicach Częstochowy może dalej , zobaczę. Potem na drugi dzień czyli 27.04.2013 z samego rana wyruszam w kierunku Czarnogóry przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię. Nocleg gdzieś na granicy z Serbią. No i następnego dnia czyli 28.04.2013 chcę dojechać na miejsce w okolice Kotoru. Chcę rozplanować trasę tak aby średnio wyszło około 700-800km dziennie jednak wszystko zależeć będzie od tego czy ktoś będzie chętny. Myślę że pełne 4 dni na zwiedzanie Czarnogóry spokojnie mogę przeznaczyć. Powrót raczej 03.05.2013 tą samą trasą ale zobaczę jeszcze. Tak samo nocleg po drodze i drugi nocleg w kraju jeśli chodzi o mnie lub chętnych z Pomorza. Przede wszystkim chodzi mi o Czarnogórę.

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii,

Czarnogóra piękna, warto zobaczyć tylko z tym połykaniem km weź poprawkę, wiem że FJR1300 to nie to samo co moja CBF 600 ale przedzieranie się przez Polskę w majowy weekend i unikanie policyjnych, radarowych snajperów na Słowacji to zadanie czasochłonne. Mnie udało się dotrzeć z Lublina do Siófok nad Balatonem w jeden dzień 750km niby nic ale o więcej było trudno. Siófok polecam - tanie i dobre noclegi. W Czarnogórze okolice Dormitoru noclegi w cenie ok. 10 Euro w sezonie, nad morzem pewnie trochę więcej. Warto tam jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy dojazd do Czarnogóry to jednak trasa przez Czechy,Austrię ,Słowenię i Chorwację.Mieszkam przy czeskiej granicy i na dojazd do Czarnogóry potrzebuję dwa dni[jeden nocleg po drodze]Zwykle nocleg robimy w Zadarze po przejechaniu 1000km.A stąd zostaje już nie wiele do celu.Żeby szybko to zrobić trzeba jechać autostradami,ale za to jest więcej czasu na miejscu.

https://maps.google.pl/maps?saddr=Prudnik&daddr=Zadar,+Chorwacja+to:Kotor,+Czarnog%C3%B3ra&hl=pl&ie=UTF8&ll=46.422713,16.896973&spn=8.119191,14.128418&sll=47.219309,16.385604&sspn=8.000129,14.128418&geocode=FSbV_wIdUikMASmdWzwwppcRRzHPDoJzxqpHqQ%3BFWA1oQIdj2_oACmPuMDSYvphRzGEB_QTHD4yEg%3BFcqgiQIdonEcASkHbldiUzFMEzHsGOVr5tLrmQ&oq=kotor&mra=ls&t=m&z=6 .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii, fajnie ale masz szybką maszynę, więc jakie prędkości przelotowe po autostradzie (mój Road Star głośny jest ale nie koniecznie szybki) :-)

Na miejscu ok. ale czy nie lepiej jadąc załatwiać sobie kwatery w nowym miejscu a nie wracać do "bazy"? Zawsze to więcej jazdy po nowych drogach i ciekawych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...