Skocz do zawartości

Szczelinomierze a ich dokładnośc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc się za regulację luzów zaworowych w Hondzie potrzebowałem szczelinomierza o odpowiedniej grubosci- 0,12 , więdz nabyłem taki, firmy JMP koszt ok 45zł

 

Wczesniejszy szczelinomierz firmy MEGA koszt ok 8zł zwykły który sie nie nadawał ponieważ nie posiadal takieg wymiaru do tego motocykla, ale do czego zmierzam.

 

Szczelinomierz JMP 0,12 to dla szczelinomierza Mega 0,25 !! niestety nie posiadam miktometra ,ale wystarczy pasownie skręcic suwmiarkę by zauważyc róznicę , wiem ze spadnie zaraz na mnie lawina z forum o dokładności mojego pomiaru ale choc bym nawet pomylił się o 0.2 czy 0.3 to gołym okiem widac różnicę .

 

Wiadome tez jest że tani szczelinomierz nie jest dokładny ale czy aż tak?

Jakich szczelinomierzy używacie? ,wiecie jaką posiadają tolerancję wymiaru?

post-29082-0-85211300-1360089068_thumb.jpg

post-29082-0-22292400-1360089180_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolerancje pomiaru powinienes miec podana na opakowaniu , jesli szczelinomierz jest dobrej firmy to tolerancja nie powinna byc zbyt duza . Kiedys dostalismy palete miarek budowlanych oczywiscie made on china i na 5 metrach brakowalo 10 cm a tolerancja była podana +\- 2 cm . Nie musze mowic jakie joby i kare dostal dostawca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektroniczne sa dla ludzi co wymiaru z noniusza odczytać nie potrafią.

Suwmiarki maja sklowanie ninuszy do 0,1 , 0,05 i 0,02 , to wiedza powszechna.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielorz no jak się nie spotkałeś ? ile musi mieć podziałek noniusz żeby była dokładność 0,02 ?

 

Wracając do szczelinomierzy, był poruszany kupę lat temu ich temat kiedy problemem było dostanie odpowiednich listków. Sam pamiętam jak patrzono na mnie w markecie budowlanym jak stałem i mierzyłem listki szczelinomierza mikrometrem. Dziś nawet za 15 zł da się kupić szczelinomierz lub pojedyncze blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to prawda bo takie szczelinomierze mieli tylko w specjalistycznych sklepach zakładach i do dzis w przeciętnym sklepie nie idzie dostac szczelinomierza co 0,1

 

Tego JMP zamawiałem przez Larsona ponieważ u mnie Brzesko , Bochnia ,nie widziałem takiego , już prędzej Tarnów , Kraków i tylko sklepy zaopatrujace warsztaty powinny miec.

Małe sklepy z narzedziami mają ale 0.10 ,015 itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja rzeczywiscie pisze jak byk na szczelinomierzu no to w takim razie zły mi przyslali , nie zamawiałem szczelinomierza calowego więdz zwrot .Pod calami piszą mm, ale nie zwracałem na to żadnej uwagi ,ale i tak porównujac do szczelinomierza z wyższej półki ten chiński ma tolerancje bardzo wielką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez man dwa szczelinomierze i ustawiłem raz zaworki, założyłem pokrywę...i coś mi nie pasowało, ze dźwigienki pod palcem miały za duży luz...chwila zastanowienia i poleciały urwy...

Teraz calowy leży sobie w czeluściach narzędzi mało potrzebnych.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...