Skocz do zawartości

Jak obniżyć siedzenie w R1200RT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w temacie mojego bloga.

 

Siedzenie w R1200RT ma dwustopniową regulację. Moje już jest obniżone. Siedząc na motocyklu dostaję pełnymi stopami do asfaltu, ale czuję sie niepewnie (moto waży ponad 300 kg) i chciałbym je jeszcze obniżyć.

 

Może ktoś z Was przerabiał już podobny problem?

 

Nadmienię, że nie chciałbym narazie ingerować w tapicerkę, żeby nie obniżyć komfortu - tarktuję to jako ostateczność.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomocne podpowiedzi.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U nas w beemce też próbowaliśmy obniżyć siedzisko. Powinna być regulacja twardości tylnego zawieszenia możesz z tym kombinować.

Live To Ride, Ride To Live

Motocykle to nie wszystko ale bez Nich wszystko jest Niczym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z tym. Ale ustwienie twardości ustawia sie indywidualnie od upodobania kierowcy. Przy niskim wzorscie moze troche pomóc, przy jezdzie z pasażerem gdy bedzie miekkie tyl trochę siądzie i pewniej się czuję podpierajac sie pełnymi stopami.

Live To Ride, Ride To Live

Motocykle to nie wszystko ale bez Nich wszystko jest Niczym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w temacie mojego bloga.

 

Siedzenie w R1200RT ma dwustopniową regulację. Moje już jest obniżone. Siedząc na motocyklu dostaję pełnymi stopami do asfaltu, ale czuję sie niepewnie (moto waży ponad 300 kg) i chciałbym je jeszcze obniżyć.

 

Może ktoś z Was przerabiał już podobny problem?

 

Nadmienię, że nie chciałbym narazie ingerować w tapicerkę, żeby nie obniżyć komfortu - tarktuję to jako ostateczność.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomocne podpowiedzi.

Wojtek

 

Kupić buty na grubym koturnie lub spuścić powietrze z opon :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też kupić "bardzo niskie siodło" nr kat 77347708877 - jest to siodło dla kierowcy i pasażera

 

kolego "traczuk" trochę przesadziłeś z tymi ponad 300 kg, chyba że wliczasz od razu siebie w tą mase;)

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Poszukam niskiego siodła - tak jak radzisz. Może to faktycznie zda egzamin, bo buty na wysokim koturnie raczej odpadają jak Radził Piotrek. Przy jeździe z pasażerem moto rzeczywiście trochę siada, ale ja przeważnie jeżdżę solo.

 

Ps. Faktycznie waga motocykla z paliwem to ok. 260 kg. Ja sobie dodałem też załadowane kufry. Rzadko jeżdżę bez nich.

 

Jeszcze raz dzięki "doomi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc na motocyklu dostaję pełnymi stopami do asfaltu, ale czuję sie niepewnie (moto waży ponad 300 kg) i chciałbym je jeszcze obniżyć.

 

 

.... skoro pelnymi stopami jak to napisales dostajesz do asfaltu to znaczy ze tak ma by motocykl jest szyty pod ciebie i nic juz nie grzeb a tym bardziej nie obnizaj siedzenia moja rada po prostu pocwicz wolna jazde wyczuj srodek ciezkosci i zaczniesz czerpac przyjemnosc z jazdy , jak obnizysz moze sie okazac ze przy dluzszym wypadzie ze bedziesz sie meczyl bo bedzie za nisko .....wypalisz zbiornik paliwa gdzies na placu cwiczac pol dnia .... przyjemnosci wiecej z zaoszczedzonych pieniedzy w gadzety ktore tak na prawde sa zbedne w twoim przypadku .

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...