Skocz do zawartości

Szukam dobrego bmw e 36 w coupe


cinekban87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Adam M. napisał, w zimę możesz z podwórka nie wyjechać. Na nic się zdadzą Twoje nauki jazdy tylnonapędowym autem, tak jak i kontrola trakcji, jak złapie śnieżyca w korku na wiadukcie lub podjeździe, wtedy będziesz miał kilo w gaciach. W BMW 4x4 lepiej się sprawdza. W 2.5 l. lubiła korba wyjść bokiem. Kilka takich silników z ojcem robiliśmy, nie było wtedy dostępu w PL do części, więc blok się spawało, wał do osiowania, itd. Do normalnej codziennej eksploatacji nie tylko zimą, lepszy jest napęd przedni. Zastanów się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie popadajmy w jakąś psychozę. Dobre opony zimowe i można wyjechać z podwórka, a nawet na wiadukt wjechać.

No chyba, że założycie uniwersalne Navigatory albo coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert wiem co chcesz powiedzieć, ale nawet autem z przednim napędem można nie wjechać na wzniesienie.

Oczywiście jeżeli tego chce kierownik, bo jeżeli ma świadomość jakim autem jedzie to poradzi sobie nawet z klasycznym napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej jeździłem autami z napędem na przód, teraz jeżdżę tylnonapędowcem (co prawda tylko 130KM - stary grat) i według mnie napęd na tył lepiej się sprawdza niż na przód, poślizgi można bardzo łatwo kontrolować (wg.mnie dużo łatwiej niż z napędem na przód) a w zimie też nie mam problemów. Także nie za bardzo rozumiem te legendy o samochodach z napędem na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jezdzimy w innych warunkach, Heniek i stad te legendy.

Ja samochodem przejezdzam 30 tys rocznie, co nie jest moze duzo ale duzo w tym jest pracy i nie mam absolutnie czasu ani mozliwosci

zebym gdzies nie dojechal niezaleznie od warunkow.

Samochod to buty amerykanina i jak buty wole gdy maja nieslizgajaca sie podeszwe :)

Stad Subaru bedzie zawsze w moim garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale subaru to raczej ma napęd na cztery koła ;) . W PL to śnieg może kilka dni w tym roku był na drogach. Wiadomo, że jak ktoś jeździ służbowo to raczej bierze auto z napędem na przód choćby ze względu na mniejsze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie, czy to prawda, że Amerykanie tak wierzą w swoje V8 4x4 i w ogóle w zajebistość wszystkiego łącznie z konstytucją i poprawkami do niej, że zapominają założyć odpowiednie opony?

Mam świadomość,że Pan z Kanady, ale nazwał się Pan Amerykaninem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z okresu poszukiwań samochodu jak i doświadczeń znajomych skłaniam się do myśli iż w Polsce E36 nie zajechaną znaleźć to bardzo ambitne zadanie , E46 już łatwiej ale tam budżet z 8 do jakiś 20 trzeba by podnieść a z treści wątku wiem że tak się nie stanie

Sąsiad ma E34 524 TD z 1991 roku , auto jeździ po całej Polsce ciągnąc przyczepę i "nie idzie go zajechać "

Na awarie czy koszty napraw nie narzeka , a przy poprzednim aucie Opel Omega A było ciut inaczej

Mieli też 520i Touring z LPG i złego słowa nie

usłyszałem

W garażu stoi również E38 ale to nie ten target rynkowy

Wiec może pomyśl nad E34 , przez wielu pasjonatów uważane za najbardziej udany model w historii

 

Co do aluminiowej za wiechy ( z nie domontowanymi elementami ) np w E46 to znam takich co zmienili na zamienniki stalowe (wiadomo są cięższe co odbija się na pracy ale mimo wszystko lepiej niż w wielu innych autach) gdzie np sworznie są wymienialne (wie poźniejsze koszty napraw mogą być niższe) a cała konstrukcja mniej podatna na uszkodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu amerykanow wierzy, a cala pokazna grupa mieszkajaca na poludniu ( tak ze 100 mln ludzi ) nigdy nie musi ich zakladac z powodu

nie istnienia zimy :).

W stanach ktore zime maja, tak jak w Kanadzie zakladanie zimowych opon jest powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...