Skocz do zawartości

Obciążenie stelaży pod sakwy


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

czy ktoś może orientuje się w tematyce jakie jest maksymalne obciążenie takiego oto stelaża?

Zamierzam przyczepić do nich sakwy Crosso Expert 60l (komplet). Myślę więc iż jedna sakwa może mieć +/- 10kg.

Na pewno lepszym wyjściem jest stelaż pod kufry ale zważywszy na jego 3x wyższą cenę chcę wiedzieć czy z takim stelażem stąpam po cienkim lodzie czy będzie git i wytrzymają 10kg na stronę.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj sprzedawcę albo poszukaj na na stronie Kappy, ew. napisz do Kappy maila. Jeśli chcesz, żeby jakiś fachowiec zabawił się w zgadywacza spróbuj może pogadać z tym gościem http://motostel.pl/kontakt.html - sam robi stelaże, sympatyczny komunikatywny ;) , robił mi stelaż pod Givi 54L + 2x 46L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałbym na forum nie rozeznawszy się uprzednio. Niestety żaden sklep nie jest w stanie udzielić mi takich informacji, ba nawet importet Kappa w PL.

Dzięki za ten namiar już się skontaktowałem, możesz pokazać jakieś zdjęcie jak u CIebie to wygląda i cenę w stosunku do sklepowej(jeśli to nie tajemnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłam sobie sakwy, ale z wbudowaną jakoby płytą która pełni taka rolę i muszę powiedzieć że to totalnie nie trafiony zakup. Latało to na wszystkie możliwe strony, pasy się rozciągały, telepotało wszystko. Jednym słowem masakra.

Natomiast to co zamieściłeś myślę (podkreślam to wyraźnie) że powinno dać radę utrzymać 10 kilo w miarę jednym miejscu podczas jazdy.

A przy okazji dziękuję :) Coś takiego sobie sprezentuję.

Raz kozie śmierć, najwyżej odleci :laugh:

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego te paski dorobiłeś? I jak rozwiązałes sprawę ich klamer, bo w tych moich to nawet zwykły sznurek wysępiony od tirowca i kilka opasek takich do kabli ze stacji, plus odrobina taśmy klejacej (w sensie jakieś 2 rolki :laugh: ) Lepiej zdały egzamin niż te wypasione paski sakw i ich beznadziejne klamerki.

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rozek

Ale o jakie paski Ci chodzi? Sakwy Crosso są montowane na wbudowane haki aluminiowe które zaczepia się o stelaż, pasków tam nie ma. Co do montażu to własnie na te haki plus zamierzałem pająkiem opleść i już. Ciągle jednak mam problem czy te stelaże wytrzymają dajmy na to 10 kg z jednej strony.

Nic to napisałem do Kappy zobaczymy czy odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są to sakwy rowerowe polskiego producenta Crosso.

 

Średnica rur do bagażnika rowerowego= 10,2mm a z tych pdf'ów ze strony Kappy ciężko wnioskować grubość rurek w stelażu TK275. Nigdzie nie znalazłem informacji jaka to jest średnica.

Edytowane przez P3NNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...