Skocz do zawartości

Honda C72E


rozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno rama i silnik sa oryginalne , tylko skad wzial sie ten 1969 rok. Jeszcze raz sie przyjrzalem i mysle ze moto jest 10 lat starsze. Oryginalna lampa miala w srodku jeden duzy zegar w srodku ktorego z lewej byl predkosciomierz a z prawej obrotomierz.eleskopy tez nie sa oryginalne.Nie wiem jak oszacowac wartosc - poniewaz nie jestem rzeczoznawca. Tak na oko jesli moto ma papiery ladnie pracuje , nie bierze oleju itp. to nie wiecej niz 2300(ja mialem oryginalnego Honda CL 350 w super stanie i sprzedalem za 2500), ale tak realnie to 1800- moze?? No nie wiem. 2 mi9esiace temu widzialem Stanach iogloszenie za 5 sztuk oryginalnych CA 160 wszystkie na chodzie facet chcial 100 $(w kalifornii)- tylko byly do roboty , porwane siedzenia, rdza brak jakiś pierdół itp..Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery od niej mam, moto jest zarejestrowane, numery się zgadzają i wszystko jest pod tym względem ok. Koło przedstawione na przedostatniej fotografii jest 100% oryginalne i pasuje do lag, więc sam nie wiem jak jest z tą oryginalnością przodu. Lampa z tej samej fotografii to też sądząc po oznaczeniach oryginał, pozatym pasuje do reszty, utrzymana jest w tym samym stylu co inne elementy (tylne amory, wydechy). Problem w tym że na całym necie jest niewiele stron przedstawiających te modele Hondy i zapis fotograficzny kończy się w tym modelu na 1964 roku. No nic, bede się brał za renowacje. Jeszcze raz dziękuje za pomoc, Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB 72 byla produkowana w latach 64 - 67 ( lata mojej szkoly sredniej - 8 do 11 klasy ).

Nic dziwnego ze wyglada teraz jak antyk. Wartosc w tej chwili nie jest wysoka, ale moze sie to z czasem zmienic. W motocyklu przez was kupionym orginalne sa tylko rama z tynym wachaczem, silnik ze skrzynia i kola.

Caly przod przelozony jest z duzo nowszej Hondy, kolo na przod wstawiono chyba od Jawy, tlumiki oczywiscie dorobione ( orginalnie byly dlugie cygara, troche podobne do junakowskich ).

Ja bym rozebral na srubki i wszystko dokladnie sprawdzil, zeby sobie krzywdy nie zrobic - oryginalny wahacz zrobiony ze stalowych wytloczek lubi sobie przerdzewiec z wiadomym skutkiem.

Tak jak pisalem poprzednio dol silnika byl b.mocny, ale po takim czasie boje sie ze wszystko wymaga przejrzenia i oceny.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odkrylem !! W USA ten model sprzedawany był w 1961 roku , nazywał sie Honda C72 Drem touring 250.Mam jeszcze podane numery silnika i ramy to wszystkiego dokladniej moze bym sie dowiedzial(z ta poprawka ze to co mam jest o wersji na USA).Poj. 247, OHC wet sump paralel twin, single carb(1 gaznik), 4- speed, na Japonie wystepowal tez w wersji z oddzielnymi siedzeniami.Produktion code-259.Narazie .Janek.P.S. jeszcze sie odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C72 Dream Touring 250 sprzedawana w USA w 1961 roku miala nr ramy zaczynajacy sie od: C72-100001, a nr silnika zaczynal sie od:C72E-100001.

CA72 Dream Touring 250 sprzedawany w latach 1960-63 mial nr ramy od:CA72-100001, a silnika CA72E-100001,

CA72 Dream Touring 250 sprzedawany w latach 1963-66 mial drobne szczegoly, rozniace sie od tego z foto, ktore wykluczaja z naszch dywagacji(inna chromowana nakladka trzymajaca tylny blotnik, z prawej strony dekla silnika dodatkowa zaslepka do regulacji sprzegla.

Teraz jeszcze o detalach: zawieszenie na wahaczu krotkim pchanym, ta lampa(taka "prostokatna") jest oryginalna, w niej siedzial Twoj szybkosciomierz(tylko! obrotomierza nie ma w oryginale- troche sie wczesniej mylilem), kolo gaznika jest taka "polksiezycowata" chromowana oslonka, wydechy-chromowane ala WSK 125, siedzenie taka troszke WFM-ka. Oryginalnie mial i kopniak i "guziczek", sygnal u Ciebie nie jest oryginalny- powinien byc ala CB 750 z 1969 roku.Przypomnialo mi sie ze w Walnecku byl opisany test Drema, CB 72 Hawk 250, i CL Scramblera 250. Czytalem ten text i jak nie zapomne to poszukam i moze znajde?? Pozdr.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzenie taka troszke WFM-ka.

 

te siedzenie które tam siedziało własnie było podobne do wuefemkowego, a poprzedni wlasciciel sam powiedział ze jest od WFM. Jesli on go nie zmieniał to moze jednak jest oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...