Skocz do zawartości

CBR 600 F2 nie pali na dwa gary, 95r.


mc_robert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy!

 

 

Mam problem z moją kochaną F2. na koniec sezonu już czasami kulała na jednym garze, ale to dosłownie pare dni przed planowanym końcem jazdy :) Mówię wymienię świece, filtr powietrza itd, bedzie działać. No i zabrałem się do przedsezonowego serwisu motocykla, wymieniłem świece na nowe DENSO, filtr powietrza, olej z filtrem i napinacz rozrządu.

Po tym zabiegu Hania odpala tylko na 3 i 4 cylidrze i strzela z rury jak by paliwo się zbierało w kolektorach, iskra jest, kabli na 100% nie zamieniłem, przekładanie świec nic nie daje, zdjęłem gaźniki wyczyściłem komory pływakowe i sprawdziłem mniej więcej czystość dysz, wydaje się, że powinno być ok, a honda dalej na 1 i 2 cylindrze nie pracuje. Nie sprawdzałem sprężania. Jak pokropelkuje paliwa bezpośrednio do gardzieli gaźnika to zaskoczy, w komorach pływakowych paliwo jest. Czy ktoś ma ewentualnie pomysły?

 

Z góry dzięki, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kranik wykluczam bo odpalam bez zbornika, znaczy z butelki obciętej. Serwis gaźników czyli co dokładnie masz na myśli? bo raczej są czyste... ale może powinienem na cos zwrócić szczególną uwagę ? jak na chwile zagadała wcześniej na 4 garach to zrobiłem synchro gaźników nawe, ale za dwa dni (nie była odpalana w międzyczasie) juz znów na 2 chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zawory były sprawdzane? Przy okazji robienia serwisu gaźników i zawory wypada sprawdzić.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź zawory, oraz sprawdź pływaki w komorze pływakowej, dalej idąc tropem sprawdź czy jest iskra na tych cylindrach bo nie raz zleżałe kable poruszane "rozchodzą" się z cewkami na łączeniu i nie tytyt.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, to juz leciwy motocykl. przyszla zima i jest duzo czasu na pelny serwis, zrob wszystko od poczatku do konca jak nalezy, sciagnij sobie do tego serwisowke i dzialaj lub odstaw moto do warsztatu i tam zrobia co trzeba.

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, to juz leciwy motocykl. przyszla zima i jest duzo czasu na pelny serwis, zrob wszystko od poczatku do konca jak nalezy, sciagnij sobie do tego serwisowke i dzialaj lub odstaw moto do warsztatu i tam zrobia co trzeba.

pozdr

 

 

serwisówkę już mam, do mechanika nie odstawię, sądzę, że uda mi się to samemu ogarnąć. ;)

 

Jeśli chodzi o kolejność kabli do cewek to jest na pewno dobra (są oznaczone kolorami ich męskie wtyki przy cewkach) , iskra jest niebieska, wzorowa

zaworów jeszcze nie sprawdzałem, tym motocyklem zamierzam przelatać dopiero drugi sezon, idąc tym tropem plan na jutro jest następujący:

- zmierzę kompresję, jeśli nie będzie prawidłowa to pokrywa zaworów w górę i sprawdzę luzy, ale jeśli żaden zawór nie jest podparty to głowica w górę, czy raczej dokładnie sprawdzić te gaźniki? zaworki iglicowe i pływaki są raczej ok.

 

a jeszcze tak hipotetycznie, to jeśli kompresja będzie w normie to do czego się ewentualnie doczepić przy gaźnikach? na co szczególnie zwrócić uwagę?

Edytowane przez mc_robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro iskrę masz zajebistą, sprawdziłeś paliwo dochodzi? to tylko i wyłącznie kompresja/zawory/rozrząd. Ale podejrzewam cały czas że problem tkwi w kablach :) miałem tak w starej zx9 raz chodziła na 4 a raz właśnie nie działały 1 i 4 cylinder kable wymienione i wszystko ok.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przed odstawieniem chodziła tylko czasami dobrze to nie nawet nie ma co gdybać tylko po prostu zrobić zawory. Pewnie i tak już był czas na serwis. Jeśli gniazda nie są wypalone to będzie gites, inaczej głowica robi wypad na obróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...