Skocz do zawartości

Supermoto a Enduro ?


Rekomendowane odpowiedzi

Aaa ok czaje teraz :D A mam jeszcze jedno pytanie wszyscy piszą ze DT jest najlepsza na początek a co sądzicie o Aprili RX ? Czy będzie to dobre moto ? Jakie są koszty utrzymania itp ? Ogólnie proszę o najbardziej rozbudowane wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o Aprili RX ? Czy będzie to dobre moto ? Jakie są koszty utrzymania itp ?

 

Ja miałem RX 125, ale z 96' i bardzo polecam, jest dużo lepsza niż DT. Mocniejsza(wg katalogów Aprilia ma ok. 34-36 KM), lepsza zawiecha(USD z przodu). Nie wiem czy tylko moja, ale wydawała mi się na bardzo wysokie enduro. Silniki to rotax 122/123 możesz o nich poczytać na necie.

 

Koszty są bardzo podobne do innych enduro, dostępność części eksploatacyjnych wbrew opinią jest bardzo dobra - nie miałem nigdy z tym problemu.

 

Co do tych nowy SX i RX niewiele mogę się wypowiedzieć, na pewno są słabsze od swoich starych braci.

 

Zacznijmy może od budżetu jaki dysponujesz, bo w taki sposób możemy sobie gdybać... :)

 

Polecam przeczytać temat rafaela, cały czas jest w trakcie tworzenia, ale już można się bardzo dużo przydatnych informacji dowiedzieć - http://forum.motocyk...la-crossenduro/ .

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że budżet to 10 tyś chce za to kupić moto i do niego zawór wydechowy i wydech. Mam również do przeznaczenia 900 zł na strój(bez butów i kasku które wybiore indywidualnie). Najlepiej Fox kolor czarno czerwony prosiłbym też o propozycje :) z Góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak mówię, najpierw trzeba się określić gdzie tym moto chcesz jeździć. Teren czy ulica? Masz jakieś prawko? Podobnych tematów jest multum, trzeba tylko trochę poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm I to jest właśnie trudne pytanie Gdzie chce jeździć wydaje mi się, że raczej teren choć te kilka KM tzn na miasto czy coś też zrobie (teren>miasto) Prawko robie niedługo będzie to prawko A1. Mieszkam w Lipnie Może ktoś był tutaj na motocrossie mam tutaj 3 tory tak więc jest gdzie pośmigać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu żeby endurakiem czy SM polecieć chwilę po innej nawierzchni. Chodzi o to, że slick nie klei do piachu a kostka słabo nadaje się na asfalt. Jeśli chcesz głównie teren to bierz enduro i tyle. Jakie ? To już jest oddzielny temat a nawet poradnik dzięki uprzejmości RAFAEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodzić to można do rozebranej kobiety :D

sprzet wyczynowy ma stacyjkę podnóżki pasażera i jest 2 osobowy ?? crm to zwykły ostrzejszy dual sport, tak samo jak rx 125 identyczna klasa moto, z tym że

szybciej ci się silnik w rx-ie skończy bo jest bardziej wysilony niż w crm.......

 

crm ma za to gorszy zawias od rx ale i tak niebo lepszy od dt...

jeśli moc podana dla rx przez ziutka jest prawdziwa to kdx jest po środku stawki-lepszy zawias od crm porównywalny z rx ale słabszy od rx i porównywalny mocowo z crm

 

reasumując

1.rx (najlepszy zawias, najmocniejsza )

2.kdx (słabszy od rx, zawias porównywalny przód jest z jakiegoś starego kx-a więc nie wiem czy nie lepiej od rx )

3.crm (słabsza od rx , słabszy zawias )

 

w crm wymiany tłoka robisz jak w dt-jeden na kilka sezonów...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie sądzę, jeżeli mamy do czynienia z niewprawioną osobą za kierownicą to zaliczy glebę na 125ccm niezależnie czy to na kołach cross czy SM ;) powiem tak, zarówno na szosie jak i w terenie na 125 można się trochę pobawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...