Skocz do zawartości

ładowanie MZ


kilant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam w swojej ETZ 150 mały problem.. kontrolka ładowania gaśnie mi dopiero przy 3 tys obrotów i nie mogę jeździć na światłach bo motocykl zaczyna po jakimś czasie przerywać.. wymieniłem szczotki na nowe i kupiłem też akumulator 5.5ah raczej starcza na etz jak ma dobre ładowanie.. tu pytanie czy może być to wina wirnika, a raczej tego czegoś co jest na końcu ( komutator sie to chyba nazywa )? u mnie na tym komutatorze jest kilka dziurek i jest troche zjechany.. czy jak wymienie wirnik to będę miał dobre ładowanie?

 

link wirnika, który planuje zakupić:

http://allegro.pl/wirnik-mz-etz-150-250-251-miedziany-pierscien-se-i2921835366.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz miernik i podpinasz + do +na aku to samo z -,odpalasz moto,zapalasz światła,i mierzysz napięcie na wolnych nie powinno być nizsze niż13,5V,dodajesz gazu nie powinno przekroczyć14,4 V,bo bedzie ci gotowac aku(ja tak miałem na starym reglerze w mz napięcie dochodziło do 18V,aku oczywiście w kosz)co do regulatora najlepiej kupic z poldasa elektroniczny,podpięcie go to łatwizna a ładowanie bajka.Ja w mojej MZ mogę włączyć swiatła,kierunki,klakson a silnik nawet nie przygaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MZ często gęsto padają diody prostownicze.

Można je przelutować np na diody z malucha :) ja tak miałem i już nigdy więcej nie miałem problemów z ładowaniem

 

Ważne jakie masz też żarówki, jak ja miałem jakaś wciśnietą h4 to nie było ładowania i na światłach gasł, zmieniłem na taką bańkę okrągłą i ładowanie wróciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieki temu w mojej mz 251model elektronik przepalały się co chwilę żarówki H4, napięcie było grubo ponad normę. Regulator był mechaniczny, taka kostka prostokatna. Po przeanalizowaniu schematy elektrycznego mz i malucha126p zrobiłem przeróbkę i zamontowałem regler maluchowy. Przez cały czas jak miałem etkę skończyły się problemy z przepalaniem żarówek, napięcie max było na pozomie 14V z kawałkiem, nic sie nie grzało nic nie wybuchło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założony podobny w takiej obudowie i z tymi samymi kolorami kabli http://allegro.pl/regulator-napiecia-fiat-126p-gwarancja-na2-i2944136272.html . Nic nie robiłem w wirniku, mając schematy elektryczne mz i malca znalzałem punkty wspólne i problem został rozwiązany. W etce miałem alternator i moduł diodowy 6+3 i takie samo było w malcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, regulator mam w porządku napięcie przy ok. 7 tyś obrotów wyniosło 14-max 15 v przez chwile, ale na wolnych obrotach jakies 9.5, myśle ze było to spowodowane tym, że jest zima, aku rozładowany a ładowanie takie słabe, że dioda zapala się przy 2.5 tyś obrotów ( dioda ładowania ) może być to spowodowane pierścieniami ślizgowymi wirnika? są podniszczone z deka jakieś dziurki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy, ale kupiłem go jeszcze w wakacje i wtedy już było słabe ładowanie a to że jest słaby wiem, bo jak włącze swiatła i nacisne klakson to swiatła ledwo świecą a klakson ledwo dzwięk wydaje więc aku raczej rozładowane ;x ale zobacze może wymienie regulator ale to dopiero w sobote za tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sorry, że pod postem

 

wymieniłem stary regulator mechaniczny na elek. nowy kosztował ~~ 30 zł

w starym reg. są miejsca na 5 kabli a w nowym na 3, wymagało to połączenia ze sobą 2 kabli.

problem ładowania zniknął, ładowanie jest przy 1300 obr.min

napięcie na wolnych obrotach ~~13.8 po dodaniu gazu 14 z hakiem

także wszystko jest w porządku już, dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...