Skocz do zawartości

kufer centralny honda ntv650


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam oryginalne, boczne kufry Hondy i półkę pod centralny - fot poniżej.

Chcę kupić k. centralny, najlepiej bez własnej (dodatkowej) półki i podobny do bocznych.

Oczywiście używany.

 

Czy ktokolwiek tutaj poznaje ten wzór półki i wie, czy dostępne są kufry na nią?

Jeśli tak, to jak ich szukać?

 

Pozdr

Patryk

post-56554-0-86035100-1356392199.jpg

post-56554-0-24515400-1356392216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość motocykli w tamtym okresie miała zestawy Krausera, tak było w mojej Diversion i tak też jest tutaj.

To system Krauser K1 (pada też hasło Olympic, K1 to pewnie oznaczenie systemu kufrów bocznych). Warto poczytać jeszcze tutaj. Szukaj kufra w takim systemie, bo raczej przejściówki z K1 na K4/K5 nie uświadczysz. Krauser nie robi takich wymyślnych adapterów jak SW-motech, choć może coś się znajdzie.

Sęk w tym, że to naprawdę stara konstrukcja (strzelam, że pewnie ponad 20-letnia) i centralny kufer po tylu latach może mieć zniszczone zaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję Ci za odp, bo przynajmniej miałem od czego zacząć. Doszedłem do tego, że to model dedykowany Hondzie od H&B:

http://www.quoka.de/teile-zubehoer-sonstiges/motorraeder-verschiedenes/c9986a98555672/hepco-becker-koffersatz.html

a najbliższy jest jej oryginał - Junior 40:

http://www.ebay.de/itm/Hepco-Becker-Koffer-Junior-40-Liter-li-re-/130828660933?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item1e75fef0c5

 

Niestety nigdzie nie znalazłem zestawu, który ja mam, już nie wspominając o Topie. Puszczę mejle do Hondy, H&B i zobaczę, czy ktoś coś wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem, ale wątpię żeby w Hondzie to mieli, a Hepco co najwyżej zaproponuje kufer na zamówienie ($$$). Zmierz rozstaw łap stelaża pod płytą centralną, może zamontujesz na tym inną płytę (albo nawet cały stelaż, jeśli nie jest oparty o stelaż boczny, np. Givi będzie kosztował poniżej 350 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem odp od H&B: ta półka nie jest od nich i proponują zakup jakiego uniwersalnego Topa od nich.

Uprzejmie, rzeczowo, nienachalnie.

Honda Polska nie odpisała i nie spodziewam się, żeby komuś tam chciało się robić dochodzenie...

 

Więc Givi mówisz?.... :)

Muszę poszukać czegoś pasującego wizualnie do tych kanciastych skrzyń sprzed 2 dekad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj kanciastych skrzyń sprzed dekady :). Givi E460 albo podobne, zresztą jest nadal na rynku sporo takich kwadratowych kufrów. Zapytaj jeszcze u kogoś, kto handluje Krauserem, a jak nic z tego nie wyjdzie, to pomiarami dojdziesz w końcu, jaki system tam zamontować.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz: mimo że SW-Motech nie oferuje (na stronie) żadnych dedykowanych mocowań do NTV, a tylko same torby, to na zdjęciu jednak jest cały ten stelaż... Dziwne, może zapytaj ich o dostępność jakiegoś stelaża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

aż tak bardzo uparłeś się na ten centralny kibel?

skoro masz boczne to myślę, że dodatkowo "wór" byłby bardziej praktyczny w podróżach, np. łatwiej z przytroczeniem namiotu/karimaty itp

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

parcia oczywiście nie mam, bo tak też jest dobrze:

img306small.jpg

 

karimata, namiot i tak nie wejdą nigdzie

 

ale na garnek czasem by się przydał (a nawet 2)

poza tym często wygodniej jest sprawnie wypiąć 3 skrzynie i przenieść, niż bawić się w wory, itp

 

wiadomo, zależy od rodzaju podróży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...