Skocz do zawartości

Yamaha RD 250 Rok 1975


marcinsonax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem nie dawno o wiele starszą ode mnie Yamahe RD 250. Znalazłem ją nie daleko mojego miejsca zamieszkania u pewnego mini rolnika w oborze. Była cała zasr... nie będe brzydko pisał. Była poprostu brudna a co najgorsze to większość była rozebrana. Tak więc zapakowałem ją w dwa worki i przywiozłem do domu. Po małym czyszczeniu dostałem szoku. Okazało się, że chromonikiel nie ma nawet wrzerów. Jak na razie złożyłem ją w całość by zobaczyć czy wszystko jest. Na pewno będę ją malował bo ktoś chyba ją malował wałkiem. Nawet ją odpaliłem ale nie równo chodzi i czasami się dławi. Pierwsze co to będe musiał wywalić stare świece i zakupić nowe oraz wyregulować gaźniki. Nie wiem jeszcze jak dokładnie to zrobić ale mam nadzieje, że z waszą pomocą się uda.

post-66267-0-70319400-1356009126_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypadku miałem duży uraz do motocykli ale w końcu się przełamałem i postanowiłem znaleść sobie jakiś nie duży sprzęcik by wrócić na dwa kułka... podpytywałem się to tu to tam czy ktoś nie ma jakiegoś motorku aż wkońcu trafiłem do dawnego znajomego. Zapytałem się go a on mówi, że ma tylko, że musze sam sobie ją złożyć. Pojechałem do niego. Na początku trochę się przeraziłem... ale chyba nie będzie tak źle. Dałem 1tyś. Z kwitami. Przegląd ma ( co mnie zdziwiło bo od lat leżał u niego rozebrany ale nie będe wnikał jak ją rejestrował...) a OC brak. Mam nadzieje, że nie przepłaciłem. Zawsze chciałem mieć klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat. Na pierwszy rzut oka myślałem że to jest yamaha RD ale porównując ze zdjęciacmi RD 1975 znalazłem kilka różnic. W dowodzie rejestracyjnym mam napisane YAMAHA XT 250-522 Nr. silnika i ramy 522000900 zgadzają się z danymi w dowodzie. A teraz te różnice które zauważyłem: 1 Brak napisów Yamaha na deklach silnika 2 inny kształt lampy tylnej 3 inne mocowania błotnika przednieg 4, brak wlotów plastikowych na boczkac 5, chromowane zegary ( w innych moto widziałem tylko czarne 6, inna deska roździelcza ( kontrolka kierunkowskazów u mnie znajduje się w zegarach). Może ktoś będzie wiedział o co tu chodzi...? Jeżeli napisałem post nie w tym temacie co trzeba to przepraszam i proszę moderatora o umieszczenie go w odpowiedniej zakładce.

 

Lampa

 

Mocowanie błotnika

 

Boczek bez wlotu

 

Niestety więcej zdjęć nie wrzucę bo miejsca mi zbrakło...

post-66267-0-00799100-1356022935_thumb.jpg

post-66267-0-54932700-1356023010_thumb.jpg

post-66267-0-89123800-1356023050_thumb.jpg

post-66267-0-06200800-1356023084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obecnie rzadki i poszukiwany motocykl. Dwusuwy japońskie robią się trendy, więc na pewno jest to dobra lokata. Mnie się bardzo podoba. Obstawiam, że Jawa nie ma szans spod świateł :)

Ino czemu ma w dowodzie XT?..

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja w głowę zachodzę czemu XT... ale model wpisany 522. Numery ramy i silnika się zgadzają. Shinigami miał racje co do lampy tylnej. Był numer 69, sprawdzałem i takie lampy miały właśnie motocykle z 1969 roku. Jak na razie reszta to wielka niewiadoma. Co do sprzedaży to nie mam zamiaru jak na razie jej sprzedawać. Za bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w pytę! Niezłego kasztana wyrwałeś. Trochę grzebania i będzie git sprzęt. Pamiętaj że to 2T i idzie jak pocisk jak na tą pojemność.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest trochę za zimno na grzebanie ale jak tylko zrobi się trochę cieplej to biorę się do dzieła. Mam nadzieje, że będzie śmigał i spotkamy się na nie jednym zlocie. Przez cały czas chodzi mi jeszcze po głowie ile to jest warte... :icon_question:

Edytowane przez marcinsonax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...