Skocz do zawartości

MotoGP - sezon 2013


piórko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh nie zapomniał jak się jeździ ...

 

No nie wiem. Cały czas się oglądał za siebie, pewnie sprawdzał czy Marquez go nie goni, jak Lorek ostatnio :cool:

 

No, ja Sikora zdjęcia też oglądałem i trzeba przyznać że gdyby się chłopak odpowiednio ubrał i wsiadł na co trzeba to nikt by się na fotach nie zorientował czy to Bradl czy Sikora. Szacunek.

 

W zasadzie to Honda mogłaby wcale nie czekać do 2015. Przecież już wystawiali po 3 motocykle, a Stoner nagle tymi samochodami nie zacznie szybciej jeździć, żeby tam zostać na dłużej. Myślę, że niejeden garnitur w Japonii zrobiłby odpowiedni budżet mając w perspektywie fotografię trzech Repsoli na podium w swoim gabinecie w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie Stoner i Marquez to ulubieńcy Nakamoto :)

 

http://www.asphaltandrubber.com/motogp/casey-stoner-2014-honda-rc213v-test-video-motegi/#more-48119

 

http://www.youtube.com/watch?v=xhQRhZVMVNs

 

Brzmienie Hondy zapiera dech w piersiach

 

 

 

@Fantom, malowanie Yamaha Factory na przyszyły sezon - to jest pomysł, dzięki :bigrazz:

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja zagrała posrednio, ukarała MM jednym punktem czyli bez konsekwencji dla niego w następnym wyscigu.:)

Jest to sprawiedliwe bo zdania były podzielone, nawet na naszym forum. ;)

Ciekawi zagrała z Hondą, 25pk odebrane :) Czyli rozumiem że komisja myśli tak jak ja? Zła konstrukcja, rozwiązanie technicznie czujnika-pierdolnika :)

 

Czy jutro jak Aga pisze "polszmat" relacjonuje wolne treningi ? Zdążę jedną wolną sesję oglądnąć przed 6 (bo o 6 wyjeżdżam do pier.. pracy) ? albo sam sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 10 minut przed FP1 Motogp (zrobię sobie kawkę) zadzwoń do mnie i obudź mnie. Śpię dzisiaj sam na dolę, resztę wywalę na poddasze żeby ich nie obudzić, piszę poważnie.

Chyba Pedrosa jest najmocniejszy na tym torze, czuje się tam jak ryba w wodzie na dodatek ma większą motywację niż ostatnio. ;) zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i honda zrobiła osłonę na czujnik. :) o tym pisałem w pierwszym poście po tym incydencie że to w głównej mierze wina hondy, że taki czujnik nie był osłonięty. Podobnie było z osłoną na dźwignie przedniego hamulca po fatalnym wypadku Sete w Barcelonie.



No to Lorenzo ładnie poszedł, a Adam dzisiaj go w 100%-tach poparł w Fp1. :) Sprawa jest naprawdę ostra ale przynajmniej jest bardzo ciekawie. Z jednym się zgodzę z Badziakiem że Marquez w ogóle się nie skruszył i powiedział że ma w nosie komisję on i tak będzie jeździł tak jak to robił do tej pory. Troszkę powinien spuścić z tonu. Za to Lorenzo poszedł na maxsa, dla mnie to jest takie płakanie i szukanie winnych dla czego ucieka mu mistrzostwo, nie lubię takich zawodników, a sprawa jest oczywista dla mnie po prostu jest wolniejszy niż MM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się akurat w 100% zgadzam z Adamem. A że jest to opinia mniej popularna, to widać również po naszym forum, bo ludzie chcą widowiska za wszelką cenę.

 

MatMax, no raczej twierdzenie, że to wina czujniki, jest "odróceniem kota ogonem". Fakt, że czujnik nie był osłonięty, ale motocykle nie są przystosowane do tego, by w nie uderzać. W końcu to nie boks.

 

P.S. Kto oglądał FP1, ten wie, o czym piszemy

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatMax, sądzę że pozostaniemy przy swoich zdaniach.

Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić, że jest sport kontaktowy. Tak jak siatkówka nim nie jest, co nie oznacza, że siatkarz może przypadkiem oberwać piłką w głowę i doznać wstrząśnięta mózgu. Tym niemniej, założeniem takiego sportu jest walka, ale nie walka wręcz.

Idąc takim tokiem rozumowania, że jest to sport kontaktowy, można by założyć, że aby zdobyć tytuł, należy wypchnąc jak najwięcej rywali poza tor, a samemu utrzymać się na dwóch kołach.

Jest to jednak równie absurdalne, jak wypuszczanie zawodników co minutę, pojedynczo.

 

Myślę, że skoro Adam, który ścigał się i doskonale rozumie ten sport, łącznie zagrożeniami z nim związanymi, ma takie spostrzeżenia, to trudno z nim polemizować. Notabene, zgadzam się z nim także, co do jego krytyki stanowiska Rossi'ego w tej sprawie. Myślę, że Rossi'emu jest niezręcznie krytykować Marqueza, bo Marquez wielokrotnie mówił o plakatach Doctora wiszących na jego łóżkiem. No chyba, że faktycznie Doctorowi taka jazda się podoba, w co jednak wątpię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi zajmuje takie stanowisko bo to taki sam showman. Tyle, że Marquez, mam wrażenie, robi to wszystko trochę jeszcze nieświadomie. Weźcie pod uwagę że to jest 20-letni wilczek pośród starych, cwanych koni.

 

Jorge Lorenzo to dwukrotny Mistrz Świata, bardzo doświadczony zawodnik i wie co mówi. Wg mnie ma sporo racji w tej swojej ostatniej wypowiedzi z konferencji. Tym bardziej, że trafnie pokazał cały ten kontekst. W Lagunie Marquez poszedł konkretnie po bandzie, w Silverstone to faktycznie było mocno niebezpieczne, jak się nad tym chwilę zastanowić ... Incydent z Danim to tak na prawdę nic poważnego (moim zdaniem decyzja komisja jest słuszna mimo wszystko) i wielki pech Pedrosy, ale biorąc pod uwagę szerszy kontekst to żyłka kilku osobom już pękła.

 

Gadanie, że Lorenzo płacze bo ktoś mu odbiera tytuł jest trochę nie na miejscu :) .

 

Marquez jest wybitnie utalentowany i nie ma litości, póki co ;) . Trzeba z tym żyć

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie chciał po prostu wpieprzyć się w Daniego i go wywrócić tylko zwyczajnie wyprzedzić konkurenta.

 

A co do Laguny. Mam wrażenie, że to wręcz Rossi to wyprzedzanie sprowokował, ale to już domysły i tak jak mówisz, nigdy się nie dowiemy ;) .

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...