Skocz do zawartości

wyrok warunkowy a TU


Rekomendowane odpowiedzi

Zapadł wyrok w sprawie wypadku z moim udziałem. Ja, jako strona poszkodowana - oskarżony - kierownik auta.

A wyrok poza śmiesznym zadośćuczynieniem finansowym od kolesia (nie zależy mi na jego pieniądzach), mówi o warunkowym zawieszeniu na rok - czyli jak się dowiedziałem - jak w tym czasie coś przeskrobie to wtedy się do niego dobiorą.

 

I teraz pytanie zasadnicze co to dla mnie oznacza - a raczej jak na taki wyrok będzie patrzeć ubezpieczyciel - bo oczywiście jak narazie to o jakimkolwiek odszkodowaniu nie było mowy z uwagi na sprawę w sądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem o co pytasz - bo nie chodzi Ci chyba o to jaki jest stosunek firmy ubezpieczeniowej do kary

wyrok jest skazujący, czyli potwierdza winę sprawcy

masz prawo do odszkodowania/zadośćuczynienia od firmy ubezpieczeniowej sprawcy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem własnie o co chodzi z tym wyrokiem, znalazlem art w kodeksie karnym. A wyroku dokładnie nie widziałem bo oczywiście "ni e jestem stroną w sprawie", no ale jakoś paniusie w sekretariacie wycedziły co nie co na tamat roztrzygnięcia. A moje obawy o TU - po prostu TU wynajdują najrózniejsze wymówki - no ale wygląda na to że czas podjąć batalię o jakieś odszkodowanie. Wcześniej TU zasłaniało się brakiem sprawcy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem własnie o co chodzi z tym wyrokiem, znalazlem art w kodeksie karnym. A wyroku dokładnie nie widziałem bo oczywiście "ni e jestem stroną w sprawie", no ale jakoś paniusie w sekretariacie wycedziły co nie co na tamat roztrzygnięcia. A moje obawy o TU - po prostu TU wynajdują najrózniejsze wymówki - no ale wygląda na to że czas podjąć batalię o jakieś odszkodowanie. Wcześniej TU zasłaniało się brakiem sprawcy.....

 

Byłem w takiej samej sytuacji. Sprawca jest wskazany przez sąd ale jegu ukaranie zawiesza się na okres próby jednego roku.

Dla TU jest to wystarczające do wypłacenia odszkodowania. Najlepiej wziąć odpis wyroku i samemu dostarczyć do TU, oczywiście po uprawomocnieniu wyroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za podpowiedzi. Za wyrokiem sam nie będę biegał bo więcej zachodu niż to warto - dla sądu nie jestem stroną, więc musze pisać podanie, sędzia musi wyrazić zgodę itd. Mam znajomego u Rzecznika Ubezpieczonych więc co nie co już wiem jak naskrobać pisemko do TU, i wysłać również do wiadomości do Rzecznika. A TU już niech sobie wyciąga akta sprawy....

Edytowane przez jan_pawian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że niewiele kasy od sprawcy bo potem kwota odszkodowania z TU zostanie pomniejszona o kwotę zasądzoną sprawcy a taki może być niewypłacalny...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za podpowiedzi. Za wyrokiem sam nie będę biegał bo więcej zachodu niż to warto - dla sądu nie jestem stroną, więc musze pisać podanie, sędzia musi wyrazić zgodę itd. Mam znajomego u Rzecznika Ubezpieczonych więc co nie co już wiem jak naskrobać pisemko do TU, i wysłać również do wiadomości do Rzecznika. A TU już niech sobie wyciąga akta sprawy....

 

TU będzie przez parę tygodni pisało pismo do sądu o przesłanie wyroku, a potem do oporu będą twierdzić że czekają na odpis wyroku bo sąd im jeszcze nie przesłał- takie info dostawałem od TU.

Jak osobiście pojechałem do sądu to okazało się że już dawno wysłali i nawet powiedzieli mi kto w TU jest podpisany na potwierdzeniu odbioru.

Wziąłem odpis wyroku z sądu, osobiście zawiozłem do TU i kazałem sobie zrobić ksero z pieczątką i datą wpłynięcia. Dopiero wtedy sprawa ruszyła.

Chyba że na czasie Ci nie zależy to wtedy "TU już niech sobie wyciąga akta sprawy...."

Edytowane przez Ptaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...