Skocz do zawartości

Kawasaki KL 250


powerkiller
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim kawasaki KL 250.

 

Gdy silnik jest zimny to odpala bez problemu a jesli silnik jest cieply (po krotkiej jeździe tak ok. 2km) to juz jest problem z odpaleniem i trzeba czekac az troche ostygnie i znowu odpala normalnie. Co moze byc tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet był tutaj taki przypadek niedawno. Jeśli dobrze pamiętam to masz tam stojan w kąpieli olejowej i gdy silnik złapie temperaturę to zanika prąd i motocykl staje. Może jeszcze cewka zapłonowa lub inna część elektryki się przegrzewa ale to już takie totalne gdybanie. Zrób zawory potem będziesz się martwił. Nie znam szczegółów konstrukcji więc jak nie masz serwisówki to będzie trudny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz zawory, to potem zrób próbę w taki sposób że: rozgrzej motocykl do momentu aż zgaśnie (wcześniej zdemontuj wszystkie zbędne rzeczy żebyś miał dobry dostęp do świecy) następnie wykręć świecę o kop zwracając uwagę jaka jest iskra, i czy w ogóle jest. Być może Shinigami podał dobry trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zrobił to wymienił świece.

Nie wiem czy już to sprawdzałeś, ale ja bym od tego prostego zabiegu zaczął.

Nie napisałeś też czy motor sam gaśnie, czy po zgaszeniu przez Ciebie ciężko z odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego czy wymieniałeś świece, zdarza się tak że ciepła świeca zatraca iskrę.

Zimna ma dobrą ikrę to odpala bez problemu, ciepła ma znikomą i stąd może się brać problem.

 

Ps.

Zawsze staraj się opisywać problem bardziej szczegółowo, wtedy jest nam forumowiczą

łatwiej rozwiązać problem.

Edytowane przez edalton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie (z braku czasu) nic nie wymieniałem , rozbieralem.

 

Jest to tak:

gdy jest zimny to odpali bez problemu przejade sie troche tak ok 2km i zgasze go to juz nie chce zapalic. Wydaje mi sie tez ze on za szybko sie grzeje poniewaz gdy odpale go i chodzi sobie to szybko robi sie gorący ale nie gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień świecę na nową i daj znać, czy nadal to samo.

Miałem identyczny problem w kładzie i okazało się że to świeca.

 

Mojemu koledze moto się szybko grzało, przyczyna to wymiana tłoka na chiński i po prostu puchł,

do tego się wyczuwało że silnik ciężko wchodzi na obroty, ale nie wiem czy robiłeś jakiś remont.

 

Sprawdź sobie też stan oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remontu zadnego nie robilem. można powiedziec ze stało sie tak z dnia na dzien. na obroty wchodzi bardzo dobrze

 

jeszcze mam takie pytanie. Czy kawasaki KL ma taki sam silnik czy KLR ? Tzn czy moge uzywac serwisówki od KLR ?

Edytowane przez powerkiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...