Skocz do zawartości

Nowy egzamin od 2013 na kat. A2 i A


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prawdę mówić ja nie lubię lipy a nie mam kasy na ogarnięcie wszystkich przewidzianych przez nowe regulacje prawne warunków - ta sytuacja (niemoc) trochę mnie przeraża

nie masz racji

kategoria A rządzi się zupełnie innymi prawami niż pozostałe kategorie

1. Jakie warunki masz na myśli?

2. Jakimi prawami się rządzi? Jak do tej pory kursy za 700zł "dawały radę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, po prostu będziemy mieli dużo szkolenia U...

Szmaciarze, którzy się nie zwiną będą zapewniać nam stałą robotę.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "Szmaciarze", jak ich nazwałeś, znajdą sposób na "szkolenie".

2. głównym kryterium wyboru szkoły jazdy jak zwykle będzie cena. Wystarczy, że ustawią się trochę poniżej średniej lub sprzedadzą kurs na grouponie.

3. jest możliwe, że podzielą się kosztami w kilka szkół i wynajmą, na tyle duży plac, że "nauczą" zdawać egzamin.

4. WORD-y same nie chcąc ryzykować wypadków podczas egzaminów, same zliberalizują egzaminy tak aby ludzie dawali radę lub tak dobiorą wielkość placu aby ciężko było oblać

 

1. Moze i znajda, ale rynek dosc szybko moze ich wyeliminwac. Wydaje mi sie, ze kazdy szkolacy ma jakies tam pojecie o tym jak szkoli i co na ile potrafi. Warto by pamietac o tym, ze trzeba bedztie „ zainwestowac „ w sprzet ktory musi spelniac warunki egzaminow – nie bedzie wiec taka groszowa sprawa i kazdy ze szmaciazy poowaznie sie zastanowi, czy inwestycja sie zwroci, a jezeli juz sie zwroci to w jakim czasie ?

 

2. Napewono, ale i wsrod kursantow sa ludzie ktorzy mysla. Pozatym bedzie chodzic fama na dzielni czy miescie, ze w tej szkole przygotowuja solidnie a w innej nie. - kwestia czasu.

 

3. nie widze w tym nic zlego, tak samo przeciez moga zrobic ci ktorzy szkola dobrze. Tu tez nie obawial bym sie konkurencji. Jezeli ktos ma braki to te braki zajmuja czas, czas to kasa wiec kursant w momencie gdy to zauwazy moze odskoczyc i zmienic OSK.

 

4. Opisze to tak. W Niemczech kazda szkola podlega okresowej kontroli. Jezeli kontrola wypadla OK to nastepny jest za 4 lata, jezeli zle to za 2 lata. Najciekawszy jest aspekt samej kontroli czyli kontrolera. Nie kontroluje bowiem urzednik ale konkurencja ktora chce cos znalesc aby.....

Dla mnie sprawa byla by prosta. Obserwacja konkurencji a co wazniejsze baczne patrzenie na rece i prace osrodkow egzaminujecych, te bowiem nie wyznaczaja prawa a maja psi obowiazek go przestrzegac.

 

Oj tam, po prostu będziemy mieli dużo szkolenia

Szmaciarze, którzy się nie zwiną będą zapewniać nam stałą robotę.

 

Widze to dokladnie tak jak Ty !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie warunki masz na myśli?

2. Jakimi prawami się rządzi? Jak do tej pory kursy za 700zł "dawały radę" :)

ad.1 plac, który będzie mi pozwalał na bezpieczne wtkonanie zadań egzaminacyjnych, motocykle zgodne z tymi co na egzaminie oraz motocykle szkoleniowe (mam nadzieje, że poprawią projekt dotyczący motocykli egaminacyjnych) - dobrze byłoby mieć 125tkę (nową) , motocykle egzaminacyjne dla kat A2 oraz A (nowe) oraz jeszcze jedną bądź dwie maszyny pokroju gs/cb500 -także lekko licząc ok.75tyś zł

ad.2 - ten kto robi dobrą robotę może sobie pozwolić na rzetelną cenę - nie wiem jak skalkulować cenę na nowy rok ale w mijającym 1500zł to taka rzetelna cena

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, po prostu będziemy mieli dużo szkolenia U...

Szmaciarze, którzy się nie zwiną będą zapewniać nam stałą robotę.

Pełna zgoda!!!

Jakże się cieszę, że w pobliżu jest kilka innych szkół i ich adepci widząc różnice w szkoleniu biorą u mnie dodatki przed egzaminem :biggrin:

nie masz racji

kategoria A rządzi się zupełnie innymi prawami niż pozostałe kategorie

Mam. Kategoria A rządzi się dokładnie takimi samymi kryteriami jak inne. Liczy się ZDAWALNOŚĆ niestety.

Skąd kursant ma wiedzieć, że został "wyszkolony" nierzetelnie skoro zdał egzamin?

1. Moze i znajda, ale rynek dosc szybko moze ich wyeliminwac. Wydaje mi sie, ze kazdy szkolacy ma jakies tam pojecie o tym jak szkoli i co na ile potrafi. Warto by pamietac o tym, ze trzeba bedztie „ zainwestowac „ w sprzet ktory musi spelniac warunki egzaminow – nie bedzie wiec taka groszowa sprawa i kazdy ze szmaciazy poowaznie sie zastanowi, czy inwestycja sie zwroci, a jezeli juz sie zwroci to w jakim czasie ?

Jak dotąd rynek nie wyeliminował "szmaciarzy".

"Szmaciarze" mają doskonałe pojęcie o tym jak szkolą i ile potrafią ale mają to gdzieś.

Zainwestować i tak będą musieli bo kategoria A jest, póki co, najbardziej opłacalna. Nie zainwestują - kursantów nie będzie. Zainwestują - prawdopodobnie będą. Wybór nie jest skomplikowany. Albo kupią chińskie/koreańskie odpowiedniki i interes jakoś będzie się kręcił.

2. Napewono, ale i wsrod kursantow sa ludzie ktorzy mysla. Pozatym bedzie chodzic fama na dzielni czy miescie, ze w tej szkole przygotowuja solidnie a w innej nie. - kwestia czasu.

j/w. Nie widzę żadnych nowych bodźców do zmiany mentalności potencjalnych kursantów.

3. nie widze w tym nic zlego, tak samo przeciez moga zrobic ci ktorzy szkola dobrze. Tu tez nie obawial bym sie konkurencji. Jezeli ktos ma braki to te braki zajmuja czas, czas to kasa wiec kursant w momencie gdy to zauwazy moze odskoczyc i zmienic OSK.

Jeśli musisz dzielić plac z innymi to masz mniej czasu na szkolenie istotnych rzeczy.

Zmienić OSK... :biggrin: :laugh: :blink: Oczywiście możesz ale wpłaconej kasy nie odzyskasz

ad.2 - ten kto robi dobrą robotę może sobie pozwolić na rzetelną cenę - nie wiem jak skalkulować cenę na nowy rok ale w mijającym 1500zł to taka rzetelna cena

Regionalizujmy może rzetelne ceny. W Szczecinie to góra 1200 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda!!!

Jakże się cieszę, że w pobliżu jest kilka innych szkół i ich adepci widząc różnice w szkoleniu biorą u mnie dodatki przed egzaminem :biggrin:

...

Mam. Kategoria A rządzi się dokładnie takimi samymi kryteriami jak inne. Liczy się ZDAWALNOŚĆ niestety.

 

nie sądzisz, że tymi zdaniami samemu sobe zaprzeczasz?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o róznicach w szkoleniu można sie dowiedzieć nie tylko poprzez własne doświadczenia ale także, a może przede wszystkim poprzez doświadczenia innych

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już coraz częściej kryterium zdawalności nie jest jedynym. Więcej jest kursantów, którzy trafiają do danej szkoły, bo usłyszeli pozytywne opinie o poziomie nauczania. Tacy chcą się raczej choć trochę nauczyć jeździć, a nie tylko zdać egzamin.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co trafiają do dobrej szkoły to PRZEDE WSZYSTKIM osoby, które usłyszały pozytywne opinie o nauczaniu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wręcz powiedziałbym, że zdawalność jest właściwie mało ważnym kryterium, dwa podstawowe to cena i właśnie jakość

Ci, którzy wybierają jakość są skłonni za nią zapłacić, Ci którzy wybierają cenę niestety w wiekszości muszą się zadowolić słaba jakością a na dzisiaj prawdopodobieństwo, że zdadzą i tak jest dość wysokie

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku prawie 70 osób wysłałem na egzamin.

Oblały 3 w tym jeden dziś :dry:

Zawsze przeprowadzam wywiad: czemu akurat tutaj chcą uczyć się jeździć.

Odpowiedzi zwykle są dwie, równoważne:

1. Cena - utrzymujemy się w średniej (ostatnio wymogłem obniżkę i nastąpił zwiększony napływ kursantów)

2. Staż - najstarsza prywatna szkoła w Szczecinie (powstała w '90)

Zdawalność - ale to z polecenia.

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napływ kursantów mógł wynikać nie z obniżki ale z paniki przed zmianami w egzaminowaniu i zmianą kategorii praw jazdy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, CZYTAJ!!!

Zawsze przeprowadzam wywiad: czemu akurat tutaj chcą uczyć się jeździć.

Odpowiedzi zwykle są dwie, równoważne:

1. Cena - utrzymujemy się w średniej (ostatnio wymogłem obniżkę i nastąpił zwiększony napływ kursantów)

2. Staż - najstarsza prywatna szkoła w Szczecinie (powstała w '90)

Zdawalność - ale to z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...