Skocz do zawartości

Kask Shoei czy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowałem, że jednak jeszcze kilka dziesiątek do kasku dołożę

 

Z używanych:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2644209056&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

 

 

Nowy:

http://allegro.pl/shoei-xr-1000-l-342-61-wyprzedaz-i2612786693.html

 

Tutaj AGV

 

http://allegro.pl/kask-integralny-k-3-agv-solid-czarny-polysk-l-i2667074168.html

 

Aczkolwiek ten już by mnie mocno zabolał finansowo :-)

 

Jaki model z HJC polecacie do 700zł ?

 

Szukałem, czytałem, moja wypowiedź kilka tematów niżej do dzisiaj jest ostatnia.

Co do kasków np. z HJC, te same modele są tańsze o 300zł, np FG-15, ktoś wie dlaczego tak rzeczywiście jest?

 

Dziękuje

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj AGV K-3 do XR-1000, to zupełnie nie ta klasa. Poczytaj o materiale skorupy i odrzuć wszystko, gdzie jest choćby wzmianka o termoutwardzalnych plastikach, jakkolwiek by tego nie nazywali. AGV o zbliżonym poziomie jakości skorupy to dopiero GP-Tech, choć karbon też bym raczej odrzucił (za twardy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że żywotność kasku to około 5 lat. Wynika to z utraty właściwości EPSu (potocznie styropianu), który znajduje się pomiędzy wyściółką kasku, a skorupą zewnętrzną. Dlatego kupowanie używanego kasku nie jest do końca dobrym pomysłem.

 

Polecałbym Ci z HJC właśnie model FG-15. Jest on nieznacznie droższy niż budżet, który założyłeś, ale skorupa zrobiona jest już z włókna szklanego, które jest lepszym tworzywem niż pseudo plastik wykorzystywany przy produkcji tańszych kasków.

www.motoholicy.pl

Motorismo Warszawa

ul. Modlińska 154

Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz XR1000. Co z tego że stary.

 

wydawanie 7 stów na używany kask, który ktoś już wysiedział pod swoją głowe to kpina.

To jakby kupić używane buty do biegania.

Ludzie maja choroby dermatologiczne, pasożyty, łój, łupież i ch*j wie co jeszcze.

 

Wyściółka kasku się odkształca i traci swoje właściwości, co z tego że kupi się markowy kask jak nie będzie spełniał swojej funkcji - będzie lans szoejem przed kumplami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając używki, za jakieś 1000 zł można wyrwać powystawówkę z XR-1000 (choć będą to pewnie najbrzydsze malowania). Idzie martwy sezon, więc nie jest problemem odłożyć jeszcze ze 300 zł (odpuścić ze dwie imprezy :D). Z HJC jest ta sama sytuacja i to stąd różnice w cenach - "niesprzedawalne" malowania są wyprzedawane taniej, zresztą dotyczy to wielu marek. Mimo wszystko, warto poszukać świeższego modelu. Jak chcesz coś lepszego niż średnia półka od HJC, a nie dołożysz do nowego Shoeia to pomyśl o Scorpionie, od biedy też o Nolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xr 1000 i nie jest zły. Całkiem niezłe wygluszenie, wygodny -ale to już kwestia kształtu bańki, niezłe materiały, dość niska waga. Wady: według mnie słaba wentylacja, szybka czasami paruje -nigdy w czasie jazdy zdarza sie na postoju przed swiatlami, brak możliwości wyjecia wysciolki kasku. W skali od 1 do 10 daje ocenę 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...