Skocz do zawartości

Problem z alarmem DATATOOL 433


unikatowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

 

Od kilku dni jestem posiadaczem Hondy Cbr 600 F4 rocznik 99 (nie na wtrysku)

 

Wiem że nie zdążyłem się przywitać na forum, aczkolwiek od wczoraj mój motocykl stoi i ... ? Stoi !

 

Najpierw przedstawie problem:

 

Wyżej wymieniony motocykl posiada alarm DATATOOL 433, jeden pilot do tego i nic więcej.

Niestety od poprzedniego właściciela nic więcej nie dostałem.

 

Wszystko było ok dopóki motocykl nie został przewieziony na lawecie z polski do niemiec.

Pan transportujący motocykl na lawecie zostawił uzbrojony alarm który wył co jakiś czas przez 30 sekund. (czujniki , drgania itp)

 

Transport dojechał, alarm osobiscie wylaczylem, motocyklem podjechałem pod dom po zjedzeniu obiadu chciałem wyruszyć w trase a tu klapa. dioda wbudowana w motocyklu świeci jak stroboskop (częstotliwość bardzo szybka)

NIE Reaguje na przyciskanie pilota. Czy to trójąta który jest na pilocie czy też kółka.

 

Motocykl jest uzbrojony ale nie włancza się gdy nim ruszam.

Wyje natomiast kiedy włoże kluczyk do stacyjki i dam na ON.

 

Nie mam pojęcia od czego to się mogło zacząć i jak temu zaradzić.

Do plusa w aku idą 2 kable, gdy jeden odpiąłem alarm tzn. dioda przestała migać, włożyłem kluczyk do stacyjki ale bez oznak życia motocykla.

 

Przy uruchomieniu się alarmu działają kierunki, podejrzewam że prowadzi to także do zaplonu etc.

 

Czy ktoś może mnie oświecić w jaki sposób to wymontować, bądź naprawić ?

 

Bateryjka w pilocie jest nowa, dzisiaj kupiłem,

Co jeszcze może być nie tak ?

 

Ostatni pytanie dla ZAAWANSOWANYCH

Jak dobrze rozumiem przez alarm idzie prąd który ma dzięki temu uklad zamknięty.

 

Czy można zrobić coś żeby alarm usunąć ?(Przeciąć) , ale w taki sposób żeby alarm tzn to pudelko zostało i dalej ładnie przepuszczałą prąd ?

 

Ewentualnie jak to coś zdeinstalować ?

 

W jaki sposób po kablach? etc?

Dużo czytałem ale nic konkretnego...

 

Czy mogę uszkodzić moduł jeśli coś zrobie nie tak ?

 

Czy istnieje ryzyko popsucia dosłownie motocykla przez moją niewiedzę w tym temacie ?

 

Prosiłbym raczej o konkretne informacje i to osób które wniosą w temat coś sensownego.

 

P.S. Przywitam się jak się okaże że mogę jezdzić i być jednym z Was, póki co mogę podziwiać motocykl tak jak każdy inny ;/

Nerowwo nie wytrzymam ;/

 

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc ale np: zajmie to dużo czasu, tzn tłumaczenie etc. chętnie zadzwonie na tel. najlepiej domowy (mam za free) i dowiem sie czegokolwiek istotnego)

Ewnetualnie priv.

 

Z góry dziękuję za przeczytanie mojego postu i jakąkolwiek chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj akumulator w motocyklu na początek.

Jest kilka tematów, w których opisałem jak zdemontować alarm z motocykla.

Możesz popsuć motocykl przez nieumiejętne podejście do sprawy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładuj akumulator w motocyklu na początek.

Jest kilka tematów, w których opisałem jak zdemontować alarm z motocykla.

Możesz popsuć motocykl przez nieumiejętne podejście do sprawy.

 

 

Proszę o nie zamykanie tematu.

Dzisiaj naładuje akumulator i dam znać czy się coś zmieniło.

 

P.S Szkoda że nie masz w opisie Skąd: GIżycko- Munchen ...

No coż... narazie naladuje aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo obecnie jestem i mieszkam w monachium. Jak bys był bliżej to byłoby lepiej.

 

 

Odnośnie tematu: Dzisiaj pzejeżdzałem obok salonu Suzuki... tam mają także warsztat,

Pan stwierdził że jak się na tym nie znam to lepiej nie ruszać bo mogę motor spieprzyć tak że przywrócenie go do stanu użytku będzie kosztowne nawet bardzo.

 

Za wymontowanie alarmu (czego bym bardzo chciał) stwierdził że może wziac od 80 do 120 Euro. Dodatkowo pozyczy mi busa na ktorym bede mogl przywieź motocykl do warsztatu.

 

Nie wiem czy to jest drogo czy też nie, ale jak mam pojechać sobie np: w alpy i tam się okaże że moto nie odpala bo znowu pojawi się problem z alarmem to będe miał większy problem.

 

Co o tym sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie dziwne pytanie, placi niecala dniowke za usluge i nie jest pewny czy warto, a co ma powiedziec kowalsski z Pcimia, ktory przez tydzien na to zarabia.... nie wiem nie kumam nie rozumiem siedzialem tam 8 lat i nie zastanawialem sie w ten sposob, stary zarabiasz tam w niezle, daj tez zarobic mechanikowi... co myslales ze za 3 kromki chleba to Tobie zrobi???

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo obecnie jestem i mieszkam w monachium. Jak bys był bliżej to byłoby lepiej.

 

 

Odnośnie tematu: Dzisiaj pzejeżdzałem obok salonu Suzuki... tam mają także warsztat,

Pan stwierdził że jak się na tym nie znam to lepiej nie ruszać bo mogę motor spieprzyć tak że przywrócenie go do stanu użytku będzie kosztowne nawet bardzo.

 

Za wymontowanie alarmu (czego bym bardzo chciał) stwierdził że może wziac od 80 do 120 Euro. Dodatkowo pozyczy mi busa na ktorym bede mogl przywieź motocykl do warsztatu.

 

Nie wiem czy to jest drogo czy też nie, ale jak mam pojechać sobie np: w alpy i tam się okaże że moto nie odpala bo znowu pojawi się problem z alarmem to będe miał większy problem.

 

Co o tym sądzisz ?

Nie Munchen tylko MÜhlen, mieszkam w DE a pochodzę z Giżycka.

Poza tym bardzo normalnie Ci policzył usługę odbioru i de-instalacji alarmu. Jeśli się nie znasz to tym bardziej nie masz wyjścia. Jakbym był bliżej to też za darmo bym tego nie zrobił...

A tak na marginesie pokusiłeś się o poszukanie instrukcji obsługi aby dowiedzieć się co alarm chce Ci zasygnalizować owymi błyskami? Może jest w porządku tylko wymaga jakiejś czynności aby ponownie prawidłowo pracował...co bardzo mocno podejrzewam.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cytował każdego po koleji.

Nie jestem tu po to żeby rozmawiać o tym kto ile zarabia, jak pracuje i ile wynosi jego dniówka.

Jeśli ktoś umie wyliczać innym to fajnie, ale mnie to nie rusza ;)

Pytanie brzmiało czy to jest w miare rozsądna cena za wykonanie takiej usługi.

Jestem w monachium od niedawna, więc nie orientuje się w tutejszych cenach stąd też moje pytanie.

Za darmo to jest to forum i dlatego pewnie dużo osób może znaleźć tu upust swoich emocji. Niestety.

 

W każdym bądź razie dziękuję za opinie dotyczące tematu ;)

 

P.S. Jeśli chodzi o instrukcje obsłgi to jest sporo artykułów w jezyku angielskim;/ google tlumaczy nie zbyt zrozumiale.

Szukałem schematów, objawów lecz takowego nie znalazłem.

 

jutro motocykl będzie w profesjonalnych rękach. Aczkolwiek Pan który będzie deinstalował alarm zrobi to w nastepnym tygodniu.

Także co i jak napiszę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz konkretne manuale do tego alarmu : jedyny problem że nie są po polsku . I tam dalej masz wybór( jeśli to nie ten) i opis co do czego służy

 

http://www.datatool....3&action=search

Edytowane przez SintexRF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że Ci się udało :) śmigaj puki jeszcze pogoda pozwala .

Pozdro

To nie jest "przy piwie" żeby się cieszyć, ze koleś oddał moto na wymontowanie alarmu. Już chyba kiedyś Ci zwracałem uwagę o spamowaniu w dziale mechanika.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...