Skocz do zawartości

WSK175-latająca wajha od biegów


Yolaos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Post napisałem także w dziale weterany, bo motorek to i weteran i w sumie problem techniczny.

 

Jestem na etapie składania mojej WSKi i w temacie silnik mam problem z tą dźwignią.

Nie jest to pierwszy mój egzemplarz z tym silnikiem (w latach młodzieńczych było ich kilka)

ale w tym egzemplarzu dźwignia ma znaczny ruch jałowy zanim włączy bieg.

Wygląda to tak,że skok jej przy jedynce pozwala na opuszczenie się poniżej obrysu dolnego

silnika o nawet 2cm.(biorąc pod uwagę koniec dźwigni z gumą).To samo jest przy zmianie w górę biegów.

Dodam że silnik nie jest ofiarą żadnych represji ani nie był poddawany zabiegom kanibalizmu

technicznego.Motocykl miał przebieg po pierwszym właścicielu od nowości 28 tys z drobnymi.

Mam nadzieję,że ktoś temat potrafi mi naświetlić.

Pozdrawiam

Yolaos :namoto:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm zmiany biegów jest bardzo prosty i w zasadzie jedyne co mogło się zepsuć to sama wałek zmiany biegów.

Albo się poluzował uchwyt z pazurami który obraca tarczę która przesuwa wodziki albo jest wyrobiony wieloklin na wałku i w dźwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox.

Dzięki.Trochę się wahałem z diagnozą-człowiek czasem lubi widzieć

to co chce widzieć,dlatego lepiej zapoznać się z opinią niezależnego fachury.

Maszyna powoli powstaje jak Fenix z popiołów.I, oj niedługo pojazd ze szkolnych lat

zacznie pyrkać.Nie ma to jak się odmłodzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...