Skocz do zawartości

Kurtka dla kobiety.. dylematy. Proszę o pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

No, może znajdzie się kilku hejterów, których nie stać i nie mieli okazji sprawdzić a a muszą się pomądrzyć.

 

Niczego nie muszę- mogę tylko chcieć (tym bardziej jeśli chodzi o "mądrzenie się"). W powyższych postach wyraziłam jedynie swoje subiektywne odczucie na temat oglądanej NA ZDJĘCIACH (co podkreśliłam) kurtki i mam do tego takie samo prawo jak Ty do zachwalania i dowodzenia, że reszta ciuchów z niższej półki to gówno, którego nie warto nawet dotykać.

Zapytam Cię więc czy wiesz jaki jest koszt wytworzenia tej kurtki, czy wiesz gdzie jest ona szyta i jakich materiałów użyto do jej wytworzenia, oraz jak przebiega sam proces i jakie generuje koszty??

 

Chciałam przy okazji zwrócić również uwagę, że postawą, o której pisałam dot. wyboru najdroższych produktów jest najczęściej nic innego jak tylko snobizm.

Mogłabym być zwyczajnie złośliwa i powiedzieć, że w sumie nie dziwię się Twojej postawie biorąc pod uwagę wybór typu motocykla, którym jeździsz. Niemniej ugryzę się w język :bigrazz:

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczyny, po co tyle jadu? :) Nie wiedziałam co kupić, wyprułam się z kasy (dosłownie), bo wszystkie oszczędności z pracy zniknęły na strój na motocykl. Posądzanie studentki o snobizm? Długo na to pracowałam, kupiłam i jestem zadowolona. Zawsze można kupić taniej, można i drożej. Wybrałam jak wybrałam, mam nadzieje, że mi posłuży. Wcale nie mówię przy tym, że tańsze produktu są gorsze. Wzięłam to, bo było wygodne, leżało na mnie dobrze, wygląda solidnie i bezpiecznie. Tylko tyle, albo aż. Każdy sam decyduje, na co wydaje swoje pieniądze i zakładanie z góry, że na Rukke decydują się tylko snoby jest mocno krzywdzące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej mam porównanie. Jeździłem i w modelach tańszych i droższych. Dlatego się wypowiadam.

Gdzie ja napisałem, że tańsze = gówniane? Proszę nie wkładać w moje usta słów, których nie wypowiedziałem.

 

Mogłabym być zwyczajnie złośliwa i powiedzieć, że w sumie nie dziwię się Twojej postawie biorąc pod uwagę wybór typu motocykla, którym jeździsz. Niemniej ugryzę się w język :bigrazz:

 

A to już zostawiam bez komentarza.

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość teksów różnych marek robi się w Pakistanie na włóknach wyprodukowanych w Chinach. Chyba nic odkrywczego. Koszty materiałów łatwo sprawdzić - choćby na allegro można kupić "cordurę" na metry.

Cordura AFT nie jest jeszcze tak bezpośrednio dostępna, zresztą podobnie Gore-Tex. Druga sprawa, że membrana dla Rukki jest od razu przygotowywana w fabryce Gore i nie ma tu mowy o pozostawieniu dziur po szwach.

Owszem, część prostszych rzeczy (rękawice, podpinki) też produkują tam gdzie jest taniej, ale flagowe produkty (a więc te z 5-letnią gwarancją - bo nie wszystko jest nią objęte) produkuje się w Lahti. Poza tym jeszcze Portugalia, ale to nadal przepaść kosztów w stosunku do Chin czy Pakistanu. Stąd ceny.

 

PS. Snoby mogą raczej wybierać ciuchy BMW, produkowane przez fińskiego (czy nie daj Boże chińskiego) podwykonawcę :).

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie uzyskałam odpowiedzi.

Powyższym wpisem chciałam dowieść tylko jednego, a mianowicie tego, że cena tej kurtki przewyższa jej wartość rzeczywistą. Tylko tyle i aż tyle,

Z racji tego, że miasto w którym mieszkam szczyci cię długoletnią tradycją włókienniczą, jestem z deczka poinformowana jakie są przeciętne koszty wytworzenia danego ciucha i ile na tym ciuchu się zarabia, biorąc pod uwagę metkę jaka jest wszywana do owego ciucha.

Sądzę, że "przebicie" na cenie wyjściowej tej konkretnej kurtki na prawdę spore, ale mam wątpliwości czy adekwatne do tego co otrzymujemy.

Jednak skoro na te produkty jest popyt, to proszę bardzo-niech się sprzedają.

Jednakowoż za taką cenę oczekiwałabym przede wszystkim lepszego designu. Właściwie to ta moja konkretna uwaga była iskrą zapalną.

Tyle o tej kurtce.

 

Oj dziewczyny, po co tyle jadu?

Oj dziewczyny? Zapewniam, że występuję w liczbie pojedynczej i jadem nie pluję (jeszcze) :]

 

 

 

p.s. Handelson, nie bierz powyższego personalnie. Nic nie poradzę na to, że nie przepadam za armaturą i dawanie temu wyraz jest silniejsze ode mnie. Znam kilka osób, które bardzo cenię, bez względu na to czym jeżdżą, niemniej funkcjonujące w naszej społeczności stereotypy, są wypadkową takiego a nie innego podejścia do danego tematu różnych grup( i nie pisze konkretnie o tzw. światku motocyklowym).

Fakt jest następujący-żyjemy w wolnym kraju i mamy prawo wyrażać swoje opinie, nawet wtedy, gdy mogłyby się one nie spodobać większej grupie osób. Najważniejsze, aby były zgodne z naszymi odczuciami i zasadami wg. których się kierujemy.

Pozdrawiam serdecznie.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższym wpisem chciałam dowieść tylko jednego, a mianowicie tego, że cena tej kurtki przewyższa jej wartość rzeczywistą. Tylko tyle i aż tyle,

Z racji tego, że miasto w którym mieszkam szczyci cię długoletnią tradycją włókienniczą, jestem z deczka poinformowana jakie są przeciętne koszty wytworzenia danego ciucha i ile na tym ciuchu się zarabia, biorąc pod uwagę metkę jaka jest wszywana do owego ciucha.

Nie porównujmy bawełnianej (czy jak jej tam) odzieży codziennej do motocyklowej. Przeraża mnie często fakt, że ktoś jest skłonny zapłacić za bluzę 400-500 zł, choć ma świadomość jak ogromną część ceny stanowi marża. W odzieży motocyklowej jest to kilka(naście?) razy mniejszy procent, ale jednak cena nagle staje się zaporowa. Ktoś się jednak musiał wysilić, żeby zrobić dobry produkt, podczas gdy codzienne rzeczy nie muszą znosić takich sił i przeciążeń (cieplnych itd.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka osób, które bardzo cenię, bez względu na to czym jeżdżą, niemniej funkcjonujące w naszej społeczności stereotypy, są wypadkową takiego a nie innego podejścia do danego tematu różnych grup

 

Ja z kolei nie rozumiem skąd w niektórych tyle nienawiści skierowanej przeciwko tej właśnie grupie.

Człowiek się liczy czy stereotyp?

Noszę się z zamiarem kupna K 1300 R - co wtedy? Będę "zły" czy "dobry"?

 

Fakt jest następujący-żyjemy w wolnym kraju i mamy prawo wyrażać swoje opinie, nawet wtedy, gdy mogłyby się one nie spodobać większej grupie osób. Najważniejsze, aby były zgodne z naszymi odczuciami i zasadami wg. których się kierujemy.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Myślę tak samo.

Pozdrawiam również.

Edytowane przez Handelson

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ile kosztowały swego czasu ciuchy moto na odszyciu prosto ze wschodu, a ile w detalu naszego rodzimego producenta i uwierz, że są to spore przebitki.

Regułą jest im droższa kurtka tym większa przebitka.

 

 

A pomyśleć, że zaczęło się od nieszczególnego wg mnie wyglądu....:]

Edytowane przez marzka

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie rozumiem skąd w niektórych tyle nienawiści skierowanej przeciwko tej właśnie grupie.

Człowiek się liczy czy stereotyp?

Noszę się z zamiarem kupna K 1300 R - co wtedy? Będę "zły" czy "dobry"?

Demonizujesz (z tą nienawiścią). Może bardziej niechęć, ale na pewno nie nienawiść.

Przede wszystkim człowiek, ale ten sam człowiek tworzy stereotyp ( i ze strony opiniodawcy i opiniobiorcy). Tak to funkcjonuje i kropka. Nie oznacza to, że należy myśleć schematami-o, co to, to nie!

 

Może kiedyś będzie dane się spotkać, to wtedy poruszymy tę kwestię.

To dyskusja nie adekwatna do tematu i najlepiej aby była przeprowadzana w innych okolicznościach :flesje:

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonizujesz (z tą nienawiścią). Może bardziej niechęć, ale na pewno nie nienawiść.

Przede wszystkim człowiek, ale ten sam człowiek tworzy stereotyp ( i ze strony opiniodawcy i opiniobiorcy). Tak to funkcjonuje i kropka. Nie oznacza to, że należy myśleć schematami-o, co to, to nie!

 

Może kiedyś będzie dane się spotkać, to wtedy poruszymy tę kwestię.

To dyskusja nie adekwatna do tematu i najlepiej aby była przeprowadzana w innych okolicznościach :flesje:

 

No! Zebralo Wam sie na fizjologowanie =DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema kwoki! ; p

nie przepychajcie sie jak baby bo to nie pomaga osobom które czytają ten temat i chcą usłyszeć o Waszych doświadczeniach i poznać propozycje 'dobrych' kurtek.

Dzielcie się propozycjami, ale nie ma sensu kogoś przekonywać do swych racji bo ...de gustibus non est disputandum .. ktoś zwraca uwagę na protektory, ktoś na zamki, ktoś na membrane, ktoś na szwy itd itd. Nie wiecie, że motocykliści to indywidualiści, łączy ich tylko pasja ale nie ma takiej mocy na ziemi żeby się w czymś w pełni zgadzali. Nie chodzi o ekspertyze NASA ani hit polsatu tylko o konkrety - marka, typ, Wasze doświadczenie , link i tyla.

Pomóżmy tym dziewojom co dopiero wgryzają się w temat licówkami.

A najlepiej chodżmy się napić :biggrin:

Today is not your day,

and tomorrow is not looking good either ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...