Skocz do zawartości

Kurtka dla kobiety.. dylematy. Proszę o pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, że tak długo.. już odpowiadam ;)

 

Kupiłam tę kurtkę - http://www.racerpols..._l_80_7314.html dokładnie za 2500zł. Oczywiście nowa. Kolor tak zwany hi-vis czyli ten z "oczodającym" zółtym. Na razie wiele o niej powiedzieć nie mogę, mam za sobą jeden dzień porządnej jazdy i to w temperaturze od 25 do powiedzmy 16 stopni, bez podpinki, bo z powodu temperatury zdjęłam i bardzo komfortowo. Ciepło, ale nie gorąco. Wygodna. Co będzie później zobaczymy :) Na razie mogę polecić, jeśli ktoś ma dużo kasy do przeznaczenia. Ja postawiłam na "raz a porządnie", czas pokaże czy to była dobra decyzja.

 

 

Dzięki za odpowiedź i opis. Faktycznie cena jest wyyysoka ! Wygląd ok, na pierwszy rzut oka dla kobiety. Do jakości się nie odnoszę, bo za tę cenę musi być 1 klasa. A skóra ? No jak nie jak tak, tylko nie schodź z pułapu cenowego. (-; Życzę szerokości w winklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałabym oceniać tylko wygląd (bo z samych zdjęć absolutnie nie da się ocenić czegoś więcej) to jak na mój gust "taka sobie".

Na rynku są kurtki, które wizualnie powalają tę za 2500zł, a kosztują sporo mniej.

Tak jak wcześniej wspomniałam, nie poddaję ocenie parametrów technicznych owej kurtki.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak właśnie wybiera większość ludzi... Ma być ładna, a technicznie byle jaka :).

Zwykle do pierwszej gleby, albo pierwszego upału.

 

Mówię oczywiście o innych, którzy nie czytają forum :).

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, nie demonizowałbym aż tak.

Dlaczego 'szkoda'? niech se każdy wybiera co chce na własną odpowiedzialność, jak ktoś chce wyglądać jak batman i robić za modnego twardziela to niech sobie takie ubranka kupuje , jesli sprawia mu to radość to git.

 

Jak ktoś woli zwracać uwagę na jakość to łazi, porównuje i kupuje lepsiejsze. i tyla.

 

Ja wolałam pobawić się w męczybułę i kupiłam sobie lepsiejszo jakościowo kurtkę , no i ... nie wyglądam w niej za ponętnie, ale mam to gdzieś.

 

pzdr

G.

Today is not your day,

and tomorrow is not looking good either ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałam pobawić się w męczybułę i kupiłam sobie lepsiejszo jakościowo kurtkę , no i ... nie wyglądam w niej za ponętnie, ale mam to gdzieś.

 

Jakościowo lepszą od Rukki?

Edytowane przez Handelson

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak właśnie wybiera większość ludzi... Ma być ładna, a technicznie byle jaka :).

Zwykle do pierwszej gleby, albo pierwszego upału.

 

Mówię oczywiście o innych, którzy nie czytają forum :).

 

Większość ludzi "kupuje" oczami, bo ma wyglądać!

Inni kupują "ceną" w myśl zasady-"droższe, znaczy lepsze". Nie jestem o tym przekonana do końca, być moze dlatego, że w większości przypadków płaci się przede wszystkim za markę.

A jeszcze inni kłada na to wszystko lachę, bo dla nich liczy się przede wszystkim wygoda. Jeszcze inni kładą nacisk na bezpieczeństwo, albo też opinie zasłyszane od znajomych czy przeczytane w internecie :bigrazz:

 

Cały widz polega na tym, aby powyzsze opcje jakoś wypośrodkowac i znaleźć tzw. złoty środek, co oczywiście nie należy do łatwych zadań. Zazwyczaj człowiek uczy się na błędach i gdzieś tam, kiedyś dojdzie do właściwego sobie rozwiązania.

 

Co się tyczy mojej wczesniejszej wypowiedzi-uważam, że za taką kase to ta kurtka powinna "krzyczeć"_"wybierz mnie, bo jestem najlepsza, najbezpieczeniejsza, i w ogóle cudmiódmalina lukrowana". Tymczasem, gdybym ją zobaczyła na wieszaku, nie zwróciłabym na nią najmniejszej uwagi, bo jest taka....nijaka... (ale ja się czepiam, bo lubię rzeczy z tzw. smaczekiem).

Niemniej, jest to kwestia gustu, a o gustach-wiadomo....

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszą czyli nie najlepszą ale też nie najgorszą na rynku.

dla facetów jest większy wybór ( mówię o rynku polskim) , znalezienie kurtki fajnej jakościowo, nie krótkiej, nie różówej, nie hello kitty , bez pseudo wzorów , mającej protektory gdzie trzeba, dopasownej do wąskiej talii, jest porównywalne z rodzeniem szyszki odbytem.

mam kurtkę Clovera http://www.clover.it/eng/prodotti/textile-jackets_2/gt-3-wp-lady_112.php#/

jak pisalam wcześniej kurtka wytrzymała dużo.

Today is not your day,

and tomorrow is not looking good either ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi "kupuje" oczami, bo ma wyglądać!

Inni kupują "ceną" w myśl zasady-"droższe, znaczy lepsze". Nie jestem o tym przekonana do końca, być moze dlatego, że w większości przypadków płaci się przede wszystkim za markę.

 

Tak piszą najczęściej Ci, którzy z różnych powodów nie kupują rzeczy z półek premium i nie mają okazji przekonać się osobiście jaka przepaść dzieli (oprócz ceny) te produkty z produktami tańszymi (nie piszę o adidasie i innych najkach ;))

 

...Jeszcze inni kładą nacisk na bezpieczeństwo, albo też opinie zasłyszane od znajomych czy przeczytane w internecie :bigrazz:

 

No to ci powinni kupować drogie sprawdzone ciuchy ponieważ nie ma złych opinii o tych produktach. No, może znajdzie się kilku hejterów, których nie stać i nie mieli okazji sprawdzić a muszą się pomądrzyć.

 

Co się tyczy mojej wczesniejszej wypowiedzi-uważam, że za taką kase to ta kurtka powinna "krzyczeć"_"wybierz mnie, bo jestem najlepsza, najbezpieczeniejsza, i w ogóle cudmiódmalina lukrowana". Tymczasem, gdybym ją zobaczyła na wieszaku, nie zwróciłabym na nią najmniejszej uwagi, bo jest taka....nijaka... (ale ja się czepiam, bo lubię rzeczy z tzw. smaczekiem).

 

Czyli nie widziałaś jej na wieszaku ani w realu. A szkoda, bo większość kobiet właśnie wtedy (a może jak ją przymierzy) zaczyna wyrzucać z siebie ochy i achy. I słusznie, bo kurtki damskie Rukki są zaje.iste zarówno pod względem estetyki, bezpieczeństwa i materiałów. O jakości nie wspomnę (5 lat gwarancji).

 

Niemniej, jest to kwestia gustu, a o gustach-wiadomo....

 

Tu się zgadzamy :)

 

...znalezienie kurtki fajnej jakościowo, nie krótkiej, nie różówej, nie hello kitty , bez pseudo wzorów , mającej protektory gdzie trzeba, dopasownej do wąskiej talii, jest porównywalne z rodzeniem szyszki odbytem.

 

Otóż nie, trzeba się tylko przygotować na wydatek znacznie większy a później przejść do dobrego sklepu i ją przymierzyć.

 

Edytowane przez Handelson

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handelson, rozumiem, że przemierzałeś kilometry od sklepu do sklepu ukryty w mojej torebce i masz taką samą kibić i znasz i wiesz i zawsze masz odpowiedź :biggrin:

Moja kurtka była stosunkowo droga jak na tekstylne kurtki, jest dobrej firmy, i wcale nie pochodzi z dobrego sklepu bo sprzedający był tylko podawaczem, ale ja wiedziałam co chcę i co biorę bo nie uważam się za wszystkowiedzącą tylko zawczasu przygotowałam się do tematu dogłębnie. tyla. : )

Today is not your day,

and tomorrow is not looking good either ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handelson, rozumiem, że przemierzałeś kilometry od sklepu do sklepu ukryty w mojej torebce i masz taką samą kibić i znasz i wiesz i zawsze masz odpowiedź :biggrin:

Moja kurtka była stosunkowo droga jak na tekstylne kurtki, jest dobrej firmy, i wcale nie pochodzi z dobrego sklepu bo sprzedający był tylko podawaczem, ale ja wiedziałam co chcę i co biorę bo nie uważam się za wszystkowiedzącą tylko zawczasu przygotowałam się do tematu dogłębnie. tyla. : )

 

Ja wiem, że w kobiecych torebkach można znaleźć (zgubić) wszystko ale mnie by się chyba nie dało ;)

Za duży jestem i tyle:D

Przemierzałem za to kilometry od sklepu do sklepu z kilkoma kobietami i zawsze kończyło się tak samo. Stąd moje "mądrości" :)

Wypowiadam się zatem na podstawie moich doświadczeń.

Acha, kobiety były w różnych rozmiarach :)

 

Dobra, kończę OT.

Autorka wg. mnie wybrała najlepsze z najlepszych i na bank będzie zadowolona.

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko duże torebki ; )

 

Bo laska motórzystka praktyczna z Ciebie.

 

I jeszcze na temat wielbionej tu Rukki. Zgadzam się z którąś przedmówczynią, że kupuje się także - by w tym wyglądać. Niech by bezpieczeństwo było na najwyższym poziomie, 5 lat gwarancji, za to cena cena wyrypana w kosmos, a wygląd ... jak robotnik fizyczny z przedsiębiorstwa dbającego o BHP ludzi. Tak mi się kojarzą niektóre egzemplarze Rukki. Moje zdanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy zobaczyłam ten model byłam.. niespecjalnie przekonana. Szczerze, nie powiem, żeby mi się podobał. Ale mam taki zwyczaj, znając siebie i wiedząc, że czasem coś lepiej wygląda na człowieku, niż na wieszaku, przymierzyłam i... naprawdę jest duużo lepiej niż wygląda. Gdybym ją zobaczyła tylko na zdjęciu w internecie albo w sklepie, to bym nawet o niej nie pomyślała. Dyskusja o tym co lepsze.. każdy ma inne priorytety :) Jak dorwę w końcu kogoś z aparatem to wrzucę zdjęcie, jak leży na mnie. To będzie lepsza skala porównawcza.

 

Generalnie wybrałam kompromis, bo i wygląda i jest pieruńsko wygodna i praktyczna. Widziałam ładniejsze - to racja. Ale wygodniejszej żadnej :) Lanserską skórkę sobie jeszcze dokupię, w przyszłości ;)

Edytowane przez karen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...