Skocz do zawartości

Kaski z podnoszoną szczęką - Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Hiszpan Tulecki ma Airohy tylko na tego SV55 trzeba czekac bo musza sciagnac.....

 

no właśnie zamów wpłać zaliczkę a jak się nie spodoba to już Twoje zmartwienie... ja chce przed zakupem ten kask dokładnie obejżeć a kto wie może i przymierzyć. w końcu musze się w nim dobrze czuć prawda? widzę że musze się wybrac do niemiec bo tam przynajmniej nie robią cyrku i można towar oblookać przed zakupem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko OT: czy integralny AGV za ok. 800 wart jest zainteresowania czy tez zainteresowac sie drozszym modelem. czy kaski te maja wyjmowany wkład?

 

Mam "szczękę" AGV Gt open.Wszystkie wkładki wyjmowane, mozna prać, dobra wentylacja, wygodny, otwiera sie lekko jedna ręką, łatwo sie zapina ,

Ale :!:

Jak to zwykle bywa od ok 100/h jest głosny,Szyba paruje (w tej kalsie !) dwukrotnie odkręcała sie śrubka od szczeki (musiałem ja wkleić ) w wywietrzniki na górze z upodobaniem wpadaja wszelkie smieci i robale (brak siateczek!), naklejki nie sa przelakierowane i będą się odklejać na bank (tak samo jak pasek odblaskowy na tylnym wywietrzniku)

Generalnie gdybym go kupił za gotówke był bym mocno zdegustowany, A że zdobyłem go za 300zł jest OK :lol:

Na dodatek nosze 8O więc szczekowiec to swietny patent.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolan N101 szczękowiec.

 

Pierwsze rozczarowania; tylko ciut cichszy o Airhoe Matisse.

Drugie rozczarowanie; coś mnie głowa swędzi po nim ?!

trzecie rozczarowanie; różnica ceny, nie czuję cobym dostał dwa razy więcej jakości ( Matisse kosztował ok.560złp, Nolan N101 999złp )

 

Pozytywy; duuuużo lepsze otwieranie, z takim bajerem jak sprężyna podnosząca przyłbicę.

dwa; modny wygląd :mrgreen:

trzy; jednak cichszy

cztery, lepsza wentylacja.

 

Dalsze testy w toku.

 

Zbycho

XJR1300

 

[ Dopisane: Sobota Listopad 05, 2005 2:01 pm ]

Dalsz ciąg testu Nolan 101

 

Po roku użytkowania stwierdzam że kupowanie tegoż kasku było jednym wielkim błędem. Oto wady;

 

Dodatkowa przyciemniana szybka sama opada :D :twisted: :? przy większych szybkościach, tak powyżej 160-180km/h. Co to oznacza dla bezpieczeństwa jazdy zwłaszcza przy gorszej widoczności nie chcę mówić.

Dodatkowa szybka generuje dodatkowy hałas i działa jak spoiler pogarszając jednocześnie wentylację wewnątrz kasku.

Dalej; dodatkowa szybka brudzi się od środka i trzeba ją zdejmować przy każdym myciu ( to akurat jest najmniejszym problemem ), ale też RYSUJE ona główną szybę kasku. W miejscu przechodzenia dolnej krawędzi małej szybki główna szyba jest mocno zmatowiona czytaj porysowana.

 

Bez antyfoga kask paruje od temperatury poniżej 18-20 stopni.

Za antyfog płaci się extra ok.100złp. A powinnien być gratis gdyż bez niego nie da się jeździć.

 

Główna szyba nie da się zamknąć jedną ręką 8O tzn. da ale wymaga to różnych dziwnych manipulacji.

 

Reasumując;

Główną wadą tego kasku jest jest tak głupia wydumana dodatkowa szybka którą wymyślono prawdopodbnie w odpowiedzi na kask Airhoe SV55. Podstawowa wersja zasługuję na ocenę dobrą ale biorąc pod uwagę cenę należy obniżyć tę ocenę na dostateczną. Za wersję z przyciemnianą extra szybką należy się PAŁA.

 

NIE jest wart tej kwoty. Za tę kasę znajdzie się na rynku znacznie lepsze garnuchy bez pretensji do klasy średnio wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...