Skocz do zawartości

Narzędzia


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam problem z śrubkami. Część złe pogubiło, część inne złe zepsuło i jedną zepsułęm sam. Potrzebuję kupić ale nowe są tylko w kompletach i za ciężkie pieniądze. Możecie polecić jakiś warsztat czy może ktoś z forum wymieniał na łądniejsze i miałby na zbyciu zwykłe brzydkie cynkowane? Czy takie rzeczy to zamieszczać w dziale kupię?

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za późno się zgłosiłeś zmieniałem u siebie wszystkie śruby z nierdzewnych na chromowane i opyliłem za grosze, szukaj na allegro małyhd, CHOPPER-PL, zerknij też tu

http://www.werbus.pl/pl/c/SRUBY-CALOWE/273

 

pierwsza zasada podczas roboty to śrubki które wykręcisz do pojemniczka a nie na glebe czy gdzieś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga zasada nie psuj śrub, jak nie idzie DOBRYM KLUCZEM to są inne sposoby żeby zluzować gwint a nie zakładać lage 1,5 metrową i ciągnąć na siłę, to nie Jelcz

 

u tych drugich CHOPPER-PL mają pojedyncze sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga zasada nie psuj śrub, jak nie idzie DOBRYM KLUCZEM to są inne sposoby żeby zluzować gwint a nie zakładać lage 1,5 metrową i ciągnąć na siłę, to nie Jelcz

 

Ponieważ jesteś niezwykle pomocny, przemilczę tą jawną obelgę. Okoliczności w jakich zepsułem były zgoła inne.

Dzięki za pomoc.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle odebrałeś przekaz ale mniejsza o to, ja też nie jedną śrubę załatwiłem jak miałem 12 lat i po łapach od starego obrywałem :biggrin: Śrubę można zepsuć tylko na dwa sposoby, łeb -nieumiejętne odkręcanie lub gwint też nieumiejętne wykręcanie śruby która "nie idzie" ewentualnie źle dobrana narzynka (mała wiedza na temat gwintów lub brak grzebienia) jest jeszcze trzeci można ją zgubić lub zje ja pies :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Szukam klucza dynamometrycznego, z małym momentem od 2 - 5 Nm w górę, na nasadki 1/4'', powiedzmy do 150 zł. Będę go używał kilka razy w ciągu roku.

Znajdę coś sensownego w tych pieniądzach, może ktoś coś polecić?

Takie klucze trzeba kalibrować co jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Szukam porady. Czy ktos używał taniego klucza udarowego elektrycznego np takiego ? http://allegro.pl/klucz-elektryczny-udarowy-ripper-1950w-750m-mocny-i6384762832.html

Chodzi mi o odkręcanie kół w samochodzie a może i w przyszłości do odkreęcenia koła pasowego w RK. Czy teoretycznie poradzi sobie z tą nakrętka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w warsztacie 5 rok jedzie taki z ebaya. Już było na tym na forum i sporo ludzi zadowolonych ale to loteria.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzdra, ale po co Ci 700 nM? Takim momentem to więcej uszkodzisz w HD... O ile pamiętam, to najwyższa wartość momentu w HD to nakrętka na wale od strony sprzęgła, ale w zależności od rocznika nie było więcej niż chyba 220 nM (chyba stare EVO)... Odkręcasz z przedłużką i już...

 

Piszesz o kole pasowym, czyli pulleyu - przedni, czy tylny? Takim momentem z przodu uszkodzisz skrzynię, z tyłu piastę... Odrobinę finezji (wiem, 160 nM na zębatce zdawczej to nie "zegarmistrzowska" precyzja, ale spokojnie robi się to narzędziami ręcznymi)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie pomyślałem, że do garażu się przyda. Może akurat 700 Nm nie potrzebuje. Po prostu ten klucz tyle ma. Ale już wiem , że do HD się nie nadaje.

Pisałem o przednim kole pasowym

Edytowane przez pyzdra1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zastanowić, czy na pewno będziesz go używał - przy używaniu 2 razy do roku może Cię wkurzać, że się wala...

 

Do odkręcania pulleya tak, tylko nasadka do niego może być droższa niż klucz... Do dokręcania tylko dynamometryk i ręka...

 

Tak na marginesie - czemu chcesz odkręcać pulleya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Najgorsze jest rozbieranie rockerboxów bez wyjmowania silnika z ramy w Touringu...

 

A duże nakrętki (wał, sprzęgło, pulley) idą bez problemu z przedłużką...

 

Najgorsza jest chyba mimo wszystko nakrętka na wale - ponad 200 Nm i klej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...