Skocz do zawartości

Zdjęcie z ukrytego fotoradaru


Blood
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są takie firmy w Polsce ? :ohmy:

Pozazdroścć :excl:

 

Ale to nie jest reguła, raczej przywilej z racji zajmowanego stanowiska oraz z tego względu, że delegacje po całej Polsce to chleb powszedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, u mnie też tak się robi tłumacząc, że to służbowe auto używane przez wielu kierowców i nigdy nie wiadomo kto w danym momencie prowadził auto. Płacą wtedy tylko wysokośc mandatu lub nawet jego połowę bez pkt. karnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karmniki jak karmniki , ale ta nasz milicja z tymi suszarami to stoja tam gdzie latwy pieniadz a nie gdzie ralne zagrozenie....

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele małych gmin znajdujących się na międzymiastowych najzwyczajniej w świecie utrzymuje się z fotoradarów :D

 

pewnie jest posłem :)

 

Not even close :D

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech się zajmują nieprawidłowym parkowaniem, u mnie straż miejska zajmuje sięwyłącznie fotoradarem lub ściemnianiem.

Jeszcze nie widziałem i nie słyszałem żeby wlepili komuś takowy mandat lub za to, że pies zrobił kupę i właściciel nie posprzątał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kilka dni temu brat był odebrać czynsz od najemcy mojej chaty i przy okazji dostał pocztę która zalegała od kilku miesięcy.

 

75498_559169260806987_2028838772_n.jpg?o

zdjęcie z 25.09.2012. Najemca mówi, że przyszło jakoś w lutym czy marcu ( osioł :-X )
Zastanawiałem się co z tym fantem zrobić - minęło już 180 dni i nie mogę zostać ukarany na drodze mandatu karnego...
Trochę powertowałem po necie i :

 

kwbi.jpg

zlo9.jpg

to by było na tyle jeśli chodzi o możliwość ukarania mnie. Nie ma w naszym kraju podstawy prawnej która dałaby możliwość ukarania NAS na podstawie zdjęcia ze STACJONARNEGO FOTORADARU przez STRAŻ GMINNĄ/MIEJSKĄ ! pamiętajcie o tym i świadomie ich ignorujcie. Ja zrobiłem to nieświadomie.... ale i tak punkty i kasa zaoszczędzona

 

Edytowane przez Iron.Falcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

Trochę powertowałem po necie i :

 

to by było na tyle jeśli chodzi o możliwość ukarania mnie. Nie ma w naszym kraju podstawy prawnej która dałaby możliwość ukarania NAS na podstawie zdjęcia ze STACJONARNEGO FOTORADARU przez STRAŻ GMINNĄ/MIEJSKĄ ! pamiętajcie o tym i świadomie ich ignorujcie. Ja zrobiłem to nieświadomie.... ale i tak punkty i kasa zaoszczędzona

Jak rozumiem, przytoczone przez Ciebie orzeczenie nie dotyczy Twojej sprawy, tylko znalazłeś je w Necie. Pamiętaj, że aby podobne zostało wydane w Twojej, musi je wydać sąd, a do tego musi odbyć się postępowanie. Wynik postępowania w pierwszej instancji niekoniecznie musi być taki, jak przytoczony przez Ciebie.

Na pocieszenie: o ile komornik dotychczas do Ciebie nie uderzył, można przyjąć, że straż miejska chyba dała sobie spokój ze ściganiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku :

u mnie nie ma mowy jeszcze o postępowaniu mandatowym... bo by takie mogło być wszczęte musi być sprawca więc i o komorniku nie ma mowy.

Póki co jakieś pół roku temu przyszło zdjęcie z kwestionariuszem do wypełnieniem i wskazaniem takowego.

Ja tego zupełnie nie świadomie nie uczyniłem i normalnie w takich przypadkach SM występowała do sądu.... i przegrywała ta sprawy ponieważ nie ma podstawy prawnej która daje SM możliwość "zmuszenia" mnie do przekazania tej informacji.



http://www.wykop.pl/ramka/1574935/dlaczego-czesc-mandatow-z-fotoradarow-jest-niesciagalna/

http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/publikujemyartykulyprawnicze/art10,uprawnienia-oskarzycielskie-strazy-gminnych-a-wykroczenie-z-art-65-2-k-w-k-dabkiewicz.html

 

i tu : W sytuacji jak opisana wyżej środkiem ku temu będzie zażądanie od właściciela (posiadacza) pojazdu podania danych personalnych osoby, której powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie. Tylko bowiem w ten sposób możliwe będzie ustalenie sprawcy wykroczenia i wyciągnięcie w stosunku do niego konsekwencji prawnych, oczywiście przy założeniu, że właściciel (posiadacz) faktycznie dane takiej osoby ujawni. Negatywne stanowisko właściciela pojazdu czyni wykrycie sprawcy takiego wykroczenia praktycznie niemożliwym. W świetle wykładni celowościowej nie ulega zatem wątpliwości, że straż gminna (miejska) jest „uprawnionym organem”, o jakim stanowi art. 78 ust. 4 p.r.d., nie ma żadnych przeszkód, aby właśnie w tym trybie straż gminna (miejska) zażądała od właściciela lub posiadacza pojazdu informacji określonych w wymienionym przepisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem o tym, że straż miejska/gminna nie ma możliwości pozyskania danych osobowych, bo nie jest do tego uprawniona czy coś tam.... Wiem wiem, że dzwonią tylko nie wiem w którym kościele :)

Ciekawe czy pismo pokazane przez mmm757 nadal działa i czy w przypadku jak widać na zdjęciu kto kierował to też się zostawia ten wpis?

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewam co nie co kotleta.. Mianowicie 14 lipca br. jechałem sobie mztką w góry (z dziewczyną), dziś przyszedł list od straży gminnej z zdjęciem zrobionym od tyłu. Na zdjęciu widać numer rej. niby widać dwie osoby i tyle. Tata był właścicielem i na niego przyszło 200zł i 4ptk karne, ja byłem współwłaścicielem ale mnie tam ujętego nie ma (mzta sprzedana z miesiąc temu).
Wiem że tematów tego typu jest multum, czytałem co nieco ale nie bardzo się orientuje w tym wszystkim :|.. gdybyście naskrobali co nie co, gdyby trzeba to i wrzucę zdjęcia tego pisma.
Da się coś z tym zrobić? Jeśli tak, jakie jest ryzyko niepowodzenia, ew. jeśli uda się uniknąć czy to jest 100% pewne czy śliski temat?
Fotoradar był po lewej stronie drogi, na skrzyżowaniu ulic szczyrkowskiej i wspólnej. Fotoradar Multanova 6F.

Coprawda zdjęcia z czerwca 2012 ale przejżałem google street od bielska do bystrej i nie ma na początku znaku "miasto monitorowane" ani znaku "fotoradar" czy "pomiar prędkości"

Edytowane przez dam92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...