Skocz do zawartości

Spływanie oleju ze zbiornika do silnika w evo


Rekomendowane odpowiedzi

Jasne.

Musisz zregenerować pompę oleju.

Konkretnie: trzeba zregenerowac zawór zwrotny pompy.

Kulka jest zuzyta lub/i gniazdo w korpusie wyrobione.

Nie pomyl tylko zaworów zwrotnego z przelewowym. Przelewowy jest OK. Do roboty jest zwrotny.

Kup sobie zestawik do EVO po roku '92. Bo starsza pompa jest ciut inna.

Jakbys miał problem z dostępnością tego zestawu to o ile dobrze pamietam, mam jeszcze jeden taki na półce.

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej Ci to opisze...

Interesuje Cie duża śruba na srubokret.

Sa trzy. Jedna w korpusie silnika i dwie w pompie. Ciebie interesuje ta w pompie ale znajdujaca się nizej. Nad nia znajduje sie przewód odpowietrzajacy a nie olejowy tak gwoli ścisłości.

cena zestawu Jamesa to 75,-

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydmuchaj kompresorem, tylko pilnuj zeby nie poleciała w kosmos.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko tego nie zobaczysz, tak samo jak nieszczelnych zaworów w głowicy silnika. Dopiero po próbie wychodzi co i jak. A jesli oliwa spływała to nie bylo szczelne. Rób jak uważasz, ale jeśli masz pompe na stole to lepiej ją zrobić od razu. No chyba że na silniku to rboisz to spoko, zobacz co z tego wyjdzie a jak bedzie lipa to wtedy cala pompa na stół.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] gniazdo też wydaje się bez wżerów , rozciągnąłem trochę sprężynkę , może to coś pomoże.

 

Tego się własnie obawiałem.... to teraz wymień tez spreżyne. :wink:

Dlaczego kombinujesz? To nie kombajn.

Jak napisał Qurim- tego nie zobaczysz.

Szkoda Ci kasy? Czy co? To naprawdę nie może być nic innego! Sprężyna się nie zuzywa!

Kulka ma otwierać zawór pod odpowiednim cisnieniem. Jak ją rozciągnąłeś to cisnienie to uległo zmianie. Mniej oleju pójdzie na silnik.

Nie ma co oszczędzac. Zrób sobie całą regenerację pompy. Wymień przy okazji simmer w pompie, tą nieszczęśliwą sprężynę.... i bedziesz miał świety spokój na kupe lat.

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tego się własnie obawiałem.... to teraz wymień tez spreżyne. :wink:

Dlaczego kombinujesz? To nie kombajn.

Jak napisał Qurim- tego nie zobaczysz.

Szkoda Ci kasy? Czy co? To naprawdę nie może być nic innego! Sprężyna się nie zuzywa!

Kulka ma otwierać zawór pod odpowiednim cisnieniem. Jak ją rozciągnąłeś to cisnienie to uległo zmianie. Mniej oleju pójdzie na silnik.

Nie ma co oszczędzac. Zrób sobie całą regenerację pompy. Wymień przy okazji simmer w pompie, tą nieszczęśliwą sprężynę.... i bedziesz miał świety spokój na kupe lat.

 

Witam. Jak masz ten zestaw naprawczy to daj mi namiary jak go u Ciebie kupić (ew. też simmer). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...