Skocz do zawartości

CBR 125 11KM i 15KM?o co chodzi?(na początek)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli rozglądam się za motorkiem na początek i po poczytaniu różnych Waszych komentarzy i pooglądaniu to najbardziej przypadła mi do gustu CBR125. Jednak zauważyłem, że w ofertach sprzedaży są 11KM i 15KM i z wyskalowanymi licznikami do 200km/h i chyba 140km/h, czy to są jakieś różne wersje?

Czy CBR125 da sobie radę na trasie przy wyprzedzaniu ciężarówki, czy jednak jest trochę zamułowata?(wiem, że Waszym zdaniem każde 125 jest słabe, ale na początek żeby nauczyć się jeździć i odpowiednio reagować na drodze starczy).

Gdzieś wyczytałem, że 'zdrowie' NSR125 i CBR125 pociągnie 160km/h? o_0

Kupno przewiduje na wiosnę, ale już teraz powoli zdobywam wiedzę.Przewiduje wydać do 4tys na motor no i ponad 1tys na ciuszki (całość była przewidziana na motor, ale przeraziłem się jak poczytałem Wasze uwagi).

Ogólnie podobają mi się naked ale chyba nic ciekawego w tej cenie nie dostane.

Pozdrawiam

Edytowane przez skaleckidam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powoli rozglądam się za motorkiem na początek i po poczytaniu różnych Waszych komentarzy i pooglądaniu to najbardziej przypadła mi do gustu CBR125. Jednak zauważyłem, że w ofertach sprzedaży są 11KM i 15KM i z wyskalowanymi licznikami do 200km/h i chyba 140km/h, czy to są jakieś różne wersje?

Czy CBR125 da sobie radę na trasie przy wyprzedzaniu ciężarówki, czy jednak jest trochę zamułowata?(wiem, że Waszym zdaniem każde 125 jest słabe, ale na początek żeby nauczyć się jeździć i odpowiednio reagować na drodze starczy).

Gdzieś wyczytałem, że 'zdrowie' NSR125 i CBR125 pociągnie 160km/h? o_0

Kupno przewiduje na wiosnę, ale już teraz powoli zdobywam wiedzę.Przewiduje wydać do 4tys na motor no i ponad 1tys na ciuszki (całość była przewidziana na motor, ale przeraziłem się jak poczytałem Wasze uwagi).

Ogólnie podobają mi się naked ale chyba nic ciekawego w tej cenie nie dostane.

Pozdrawiam

 

Od 125 - ki nie mozesz oczekiwac cudow. Najprawdopodobniej kupujesz ten motocykl, bo nie jestes jeszcze pelnoletni, wiec bedziesz mial prawo dosiadac jedynie kat. A1 do 11 kW = 15 KM.

 

Absolutnie zadna ze 125 - tek nie pojedzie 160 km/h chyba, ze jest oddlawiona a ta z kolei to juz kat. A, na ktora nie bedziesz mial uprawnien i tak bledne kolo sie zamyka.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 125 - ki nie mozesz oczekiwac cudow. Najprawdopodobniej kupujesz ten motocykl, bo nie jestes jeszcze pelnoletni, wiec bedziesz mial prawo dosiadac jedynie kat. A1 do 11 kW = 15 KM.

 

:) jakby nie było to mam 23 lata i zaczynam właśnie jazdy w ramach kursu na kategorie A, więc będę mógł jeździć wszystkim.

A o co chodzi z tym 'oddławiona"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jakby nie było to mam 23 lata i zaczynam właśnie jazdy w ramach kursu na kategorie A, więc będę mógł jeździć wszystkim.

A o co chodzi z tym 'oddławiona"?

 

To, ze zaczynasz nie znaczy, ze bedziesz mogl, zmieni sie prawo i pozamiatane, ale nie przejmuj sie.

 

Sa sprzety ktore mozna oddlawic, maka wtedy wieksza moc, z tym, ze sa duzo bardziej kosztowne niz do poj. 600 i 70 kW

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo zmienia się od przyszłego roku i będzie dotyczyło tych którzy będą zdawać egzamin w przyszłym roku, więc nie mnie, ale nie w tym rzecz.

Taką pojemność wybieram na początek, żeby od razu się nie zabić z braku umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie w tym wieku tą cbr 125, jak już koniecznie musi być 125 to bierz nsr - jest mocniejsza i nie będzie takich problemów z poruszaniem się jak na cbr. Wyprzedzanie na 125 w 4t to ciężka sprawa i czasami trzeba odpuścić w połowie. Jeździłem kiedyś takimi pojemnościami i jest to strasznie stresujące, choć 2 taktem w stylu NSR da się już normalnie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie w tym wieku tą cbr 125, jak już koniecznie musi być 125 to bierz nsr - jest mocniejsza i nie będzie takich problemów z poruszaniem się jak na cbr. Wyprzedzanie na 125 w 4t to ciężka sprawa i czasami trzeba odpuścić w połowie. Jeździłem kiedyś takimi pojemnościami i jest to strasznie stresujące, choć 2 taktem w stylu NSR da się już normalnie jechać.

Ostatnie wypusty NSR widzę w 99' a to trochę nie jest za duży wiek jak na motor? Na samym początku myślałem o jakimś 250 ale w moim budżecie chyba nic ciekawego się nie mieści albo nic się nie mieści.

Edytowane przez skaleckidam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie porywasz się na litra na początek, ale przesada w drugą stronę też chyba nie jest dobra. 125 dla dorosłego faceta to trochę za mało raczej. Jeśli chcesz jeździć i kupujesz ten motocykl z myślą, że kiedyś kupisz większy, to myśl raczej o 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trochę się boję motorów, więc muszę się przyzwyczaić. Tak w ogóle to mam tylko 171cm wzrostu i ważę 65kg, dlatego chciałbym na początek jakiś wygodny motor gdzie spokojnie dosięgnę cała stopą ziemi, choć i tu mam wątpliwości.

Poza tym mój początkowy budżet nie pozwala mi na zakup jakiejś 250, bo jak się rozglądałem to ceny są dziwnie wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie motocykle lubisz i jaki styl jazdy preferujesz, ja bym brał np. DRZ 400 w wersji supermoto albo np. kawasaki ER6.

Inni pewnie zaproponują kultowy sprzęt dla początkujących jak np gs500 :)

Edytowane przez mierzwa2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sportowy albo naked. Kawasaki ER6 zawsze mi się podobało, jednak przypominam, że mój początkowy budżet wynosi około 4tys i za to zbytnio poszaleć nie można z tego co się orientuje. A też nie się porywać na jakieś duże pojemności, bo na początek muszę się nauczyć jeździć :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj Suzuki GS 500, w tych piekniądzach znajdziesz fajną sztukę. Ciut droższa może być CB 500, GPZ, albo XJ. Tak jak koledzy Ci radzili - nie baw się w 125. Masz już swoje lata i jak sądzę w miarę poukładane w głowie, także powolutku, ale ogarniesz 500tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...