Skocz do zawartości

Wawa - Kazimierz Dolny którędy


Śliwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Pytanie przede wszystkim o drogę wojewódzką nr 801 (Wawa - Puławy), bo baaardzo dawno tamtędy nie jechałem. Droga podobno malownicza, ale pytanie jak stan nawierzchni, będę wdzięczy za opinię czy warto tam się pchać supersportem z plecaczkiem, czy lepiej lecieć 17ką na Lublin?

 

Pzdr

Śliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta droga przy Wiśle jest stara i słaba miejscami, ale fajnie się leci, czasami po wale z widokiem na rzekę,

lepiej pojechać 17stką,

a ja osobiście preferuję trasę przez Radom, jest ciut dalej, ale na ekspresówce nadrabiasz czas, za Jankami zwykle zaczyna się korek, ale nie jest tak przykry jak korek w Górze Kalwarii albo Zakręcie na tamtych trasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w maju do Puław 17 wracałem 801. Moje wrażenia są takie, że 17 jest ku***sko nudna: szeroka, płaska i prosta, modliłem się o zakręt. 801 jest na pewno ciekawsza, bo coś się dzieje, ale w kilku miejscach nawierzchnia jest w bardzo złym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę skłamać gdyż aż tak dokładnie to nie pamiętam. Ogólnie to tragedii nie ma, są poprostu momenty/odcinki ze zrytą nawierzchnią, szczególnie tam pod koniec, bliżej Dęblina. Trzeba zwolnić i tyle. Plus, że mniejszy ruch i trochę urozmaicony krajobraz. Ale ręki sobie nie dam uciąć, że to najlepszy wybór.

Ale w większości jest OK.

Edytowane przez blacksheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17-stka lecisz praktycznie caly czas po eleganckiej drodze. Mozna odkręcić. Ja w niedziele, polecialem do Kazimierza, drogą 79 przez G. Kalwarie, Magnuszew do Janowca. Janowiec polecam, bo swietne miejsce, a potem można sie przebić promem za 6pln na drugą strone do Kazimierza. Wracałem 17-stką. Ogolnie cała traska super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, 17-stka na Lublin nudna jak flaki z olejem, prosta i niebezpieczna, zaś 801 nadal dość nierówna, choć ma też dobre odcinki z równą nową nawierzchnią i pięknymi widokami na Wisłę, szczególnie w miejscu gdzie jedzie się wałem wiślanym, ale to juz chyba odcinek Dęblin-Puławy :).

 

Od siebie polecam jednak drogę 731 z G-Kalwarii przez Warkę, Magnuszew do Kozienic, przez Wisłę do Dęblina i Puławy. Też malownicza :).

Edytowane przez MYCHA75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...